POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.08.2020, 22:05:08] • Świnoujście

Jest sierpień, w Świnoujściu na plaży są meduzy!

Jest sierpień, w Świnoujściu na plaży są meduzy!

fot. Marianna Śleboda

Do widoku meduz w sierpniowym morzu jesteśmy od dawna przyzwyczajeni. Jednak w tym roku jest ich jeszcze więcej.



Nie są groźne, nie parzą, unoszą się w wodzie, leżą wyrzucone na brzeg. Meduzy to integralny obrazek sierpniowej plaży. W tym roku jest ich jednak wyjątkowo dużo. Dlaczego? Naukowcy, którzy obserwują populację meduz uważają,że do wzrostu ich ilości przyczyniają się łagodne zimy oraz wzrost zasolenia wód Bałtyku. W ubiegłym roku temperatura wody była o ok. 2 st. C wyższa niż przez ostatnie 40 lat.

Jest sierpień, w Świnoujściu na plaży są meduzy!

fot. Przemysław Śleboda

Lubimy, czy nie - chyba musimy zaakceptować kąpiel w ich towarzystwie.

Jest sierpień, w Świnoujściu na plaży są meduzy!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Sobota [22.08.2020, 11:28:53] • [IP: 176.221.122.***]

"[13.08.2020, 10:29:42] • [IP: 176.221.122.**] wirus nie jest problemem.Tylko GŁUPKI którzy nie wierzą w niego". Widzisz, wreszcie masz w co wierzyć. Wg raportu CDC z początku roku 2020 t esty wykrywają wszystkie typy koronawirusów. Znanych jest około stu ich rodzajów. Większość to zwierzęce, nam nie szkodzące a siedem to te które mogą coś u ludzi wywołać (przerziębienie, stan grypopodobny, katar). Faktycznie, docszedł ten mający być przyczynkiem do zmian na wiecie, laboratoryjnie zmanipulowany SARS-CoV-2. Gdzie są jednak dowody że wszystkie wykryte przypadki to TEN wirus?!. Owa medialna, , bezobjawowość", i niski stopień śmiertelności w żaden sposób nie udowodniają że zawsze przypadki są skutkiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (praktycznie niemal zawsze ma się do czyniena z, , chorobami towarzyszącymi" które przed, , p(L)andemią" były głównymi przyczynami zgonów). Częściej, bardziej licznie wykonywane testy dowodzą jedynie że wirusy towarzyszą ludziom przez cały rok!. Czyżby latem już nikt się nie przeziębiał?.

Gość • Wtorek [18.08.2020, 17:17:20] • [IP: 88.218.255.**]

Ja również nie życzę sobie oglądać gołych niedmieckich dup na plaży oni zachowują się jak by byli u siebie na plaży nudystów. Powinni zachowywać się jak goście i tolerować naszą kulturę na plaży a nie demonstrować swoje fanaberie.

Gość • Wtorek [18.08.2020, 09:27:41] • [IP: 176.221.122.***]

No ale jak to? Meduzy na plaży? Co też one sobie myślą.

Gość • Sobota [15.08.2020, 12:47:11] • [IP: 37.47.157.***]

i smaczne

Gość • Sobota [15.08.2020, 11:48:43] • [IP: 83.21.211.**]

uwielbiam meduzy, są piękne

Gość • Sobota [15.08.2020, 11:22:05] • [IP: 37.47.157.***]

seta i galareta, swinoujski przysmak sezonowy.

Mr. Big • Sobota [15.08.2020, 00:54:02] • [IP: 176.221.123.**]

Byłem na plaży i nie widziałem ani jednej meduzy. O co tu chodzi? Po co to pisać, czy to też wina UM? A może celowe dyskretnie Świnoujścia w oczach potencjalnych turystów? Nic już nie rozumiem z tego...

Gość • Czwartek [13.08.2020, 20:10:40] • [IP: 188.146.233.**]

Takie meduzy gdy dłużej poleżą, i martwe gniją, mogą być problemem - pamiętam kobietę-turystkę jak ledwie powstrzymała odruch wymiotny, kiedy zbyt się zapędziła w te galaretki, patrząc w witraże z ich gonadami.A propos gonad -to te precelki w centrum galarety - odpowiednikiem embrionu jest polip, ale co ciekawe na początku bezpłciowy - że tego sekta LGBT nie zauważyła po obnażeniu Bolka i Lolka że są homo oraz koziołków poznańskich (też że homo)? dlaczego nie wycierają sobie ust polipami chełbi?

Gość • Czwartek [13.08.2020, 20:05:46] • [IP: 176.221.123.***]

To nie hi hi hichy na zagrychę był piesek z rożna kolo Gryfii.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 20:05:10] • [IP: 88.156.206.***]

122 cos slaba wiedza!chyba tylko zTVP!a glupki beda zdrowsi bo nie nisza kagancow bo jest suwerenem a nie niewolnikiem!!

z miasta • Czwartek [13.08.2020, 17:57:32] • [IP: 185.104.186.***]

13:12:18 Dobrze byłoby stworzyć listę symboli Świnoujścia tamtych lat. Było ich mnóstwo. Twoja meduza jest rewelacją – pamiętam. Dodam – „Kto nie ma domu, idzie do Bim Bomu”.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 14:38:50] • [IP: 176.221.122.***]

ponoć w occie smakują jak maślaki, tylko nie można rozgryzać

Gość • Czwartek [13.08.2020, 14:15:42] • [IP: 176.221.122.**]

Meduzy wylazły do meduz ze Slonska.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 13:12:18] • [IP: 188.146.134.***]

Kiedyś w Żeglarskiej się zamawialo lornete i dwie meduzy. Oj łza się w oku kręci.

GOŚCIU • Czwartek [13.08.2020, 12:59:49] • [IP: 188.146.96.***]

MEDUZY, SINICE, KOMARY, UPAŁY, NAGŁE BURZE Z PODTOPIENIAMI TO NIEODZOWNY COROCZNY CYKL NA NASZEJ PLANECIE W NASZEJ STREFIE KLIMATYCZNEJ. I CO ROKU TE SAME CYKLICZNE BAŁWANY SIE PRUJĄ, ŻE TAK SIE DZIEJE. ...

Gość • Czwartek [13.08.2020, 12:38:07] • [IP: 192.95.12.***]

Sieć o małych oczkach i złapane.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:35:05] • [IP: 5.173.128.***]

Dziwne w sierpniu meduzy na plazy. Co innego w grudniu, stczniu.Jakie to dziwne.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:29:32] • [IP: 62.69.253.***]

do Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:41:36] • [IP: 37.187.147.***] wróć do szkoły meduzy łapać siecią, ona głównie składa się z wody.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:02:53] • [IP: 176.221.122.**]

na brzgu z powodu fal, które były 1, 5 M wysokosci

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:59:52] • [IP: 5.173.128.***]

nie tylko na plaży na chodnikach też...

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:29:42] • [IP: 176.221.122.**]

123***wirus nie jest problemem.Tylko GŁUPKI którzy nie wierzą w niego.Osiadłeś na mieliżnie intelektualnej.To czy ten wirus jest czy go nie ma, to nie kwestia wiary tylko wiedzy.Aty posiadasz tylko deficyt wiedzy.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:20:41] • [IP: 31.60.19.***]

Zdziwieni 😁

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:54:35] • [IP: 83.21.109.***]

Czyste białko, mewy będą miały piknik.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:50:27] • [IP: 94.254.232.**]

Onegdaj widziałem jak chłopcy z kolonii letnich wrzucali meduzy do majtek kolonistkom i ubaw mieli po pachy.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:41:36] • [IP: 37.187.147.***]

Można by je łapać w sieć, na zasadzie jak trałowce i pozbywać się ich bo jednak spotkać to nic przyjemnego. To są bezkręgowce więc im to bez różnicy.

Oglądasz 1-25 z 45
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■