POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 18:45:42] • Międzyzdroje

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

W okienku foto mieszkanki Międzyzdrojów(fot. Andrzej Ryfczyński )

Statek wycieczkowy Viking III osiadł na mieliźnie. Konieczna była ewakuacja pasażerów.



W poniedziałek ok. godziny 16:30 statek Viking III osiadł na mieliźnie w Międzyzdrojach. Podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów statku - zostali przetransportowani na brzeg pontonami.

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Akcja ewakuacji wzbudziła wielkie zainteresowanie świadków, którzy być może po raz pierwszy w życiu widzieli statek na mieliźnie.

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Manager • Sobota [08.08.2020, 08:00:50] • [IP: 37.47.145.***]

Dawać tę skomplikowaną jednostkę na remont do MSR w Świnoujściu😆, to będzie ich sentymentalny ostatni remont, później razem spoczną na dnie😂😂😂😂

Gość • Wtorek [04.08.2020, 19:53:10] • [IP: 89.151.38.**]

Gość • Wtorek [04.08.2020, 13:10:23] • [IP: 85.51.18.***]ha ha a ty kim jesteś że masz takie żądania. Ubawiłeś mnie tym wpisem.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 18:19:42] • [IP: 89.151.38.**]

Pieknie czyta się idiotyzmy fachowcow.Takie brednie że rok stał w doku?? Kto tak wyrzuca pieniądze??Linka sterownicza / toz to nie motorówka, tutaj hydraulika niedouczony marynarzu...Sami specjalisci i nawet prokuratorzy.A silnik niesprawny no i niesprawny wrocił do portu o własnych siłach??Radosna tworczośc !!

Gość • Wtorek [04.08.2020, 16:33:51] • [IP: 176.221.123.***]

Państwowe Ratownictwo SAR z Basenu Północnego czuwa dzień i noc

Gość • Wtorek [04.08.2020, 16:27:13] • [IP: 88.218.255.**]

No właśnie nic się nie stało i dobrze. A gdyby się stało? Kto dał klasę tej łupinie i kto i na jakich papierach pływał. Gdzie jeszcze pracuje. Ile odpoczywał itd. Beztroska powala i dlatego są takie efekty.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 13:28:41] • [IP: 216.130.39.**]

No co. ... zwykły abordaż i już. ... :). Dobre, że nic się nikomu nie stało.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 13:23:59] • [IP: 31.0.35.***]

Jak mechanik Mieciu ma 100 lat to i statek na mieliznę siada !

Gość • Wtorek [04.08.2020, 13:10:23] • [IP: 85.51.18.***]

poprosze o szczegolowy raport z dochodzenia, zacznijmy od detali zatrudnienia kto gdzie i ile pracuje, gdzie kto i jak zrobil klase, kto wystawil papiery, na jakiej podstawie ustalono sklad zalogi, kto podpisal certyfikaty bezpieczenstwa i wyposazenia.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 11:56:11] • [IP: 88.218.255.**]

Leszek Sz, to ten co VTS pracuje?

PLO • Wtorek [04.08.2020, 11:44:45] • [IP: 83.246.65.***]

Szwedzka Góra II ?

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:42:16] • [IP: 109.241.63.**]

Jak wyładowali grubą Helgę - to statek od razu sam się podniósł i zszedł z tej piaszczystej łachy. Jak kobitki nie chcą dbać o linię i się odchudzać, to potem wszyscy ponosimy za to smutne konsekwencje.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:31:59] • [IP: 5.173.128.***]

Gościu, tu wszyscy na tym statku robia na czarno, może 4-5 os ma umowę, pewna osoba pływa tam bez dokumentów wymaganych do pracy... także Ty chcesz mnie uczyć? Adler ma stałą załogę, tutaj stałej załogi jest Max 5 osób i zmieniają się codziennie gdyż pracować 12h A potem pełnić wachte 12 h trochę ciężko panie szczoch :p nikt nie chxe tam pracować gdyż stawki są tak niskie ale ze Polacy to potulnie baranki to się godzą za grosze robić... A moja praca ma być wynagrdzona, a nie że za 2 duchy na ggzine robisz, ciekawe czy bys brał wahty 12h za 50 zł? Dawaj zapraszam, załatwię ci tam robotę... chyba że ty już tam pracujesz? I pupka boli jak czlowiek prawdę mówi, statek potrafił stać gdyż były braki w załodze nie pozdrawiam wielkiego macho

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:10:14] • [IP: 176.221.122.***]

ofiary losu

Gość • Wtorek [04.08.2020, 09:41:57] • [IP: 176.221.123.**]

Wiekszość komentarzy to totalne bzdury. Po pierwsze załoga była trzeżwa. Wszyscy byli sprawdzeni przez policję. Po drugie statek przed sezonem jest sprawdzany przez PRS i Urząd Morski. Nie było też nikogo z bielików. Przyczna wypadku jest prosta - brawura szypra. Każdy kto go zna wie o czym piszę.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 08:26:34] • [IP: 185.210.38.**]

LegitInfo • Wtorek [04.08.2020, 06:46:28] • [IP: 5.173.128.***] Kolejny komentujący szczoch. Poczytałeś w google i morały prawisz.Jak codziennie inna załoga to ilu pracowników ma właściciel wycieczkowca, przeczytaj najpierw co napiszesz a potem klikaj wyślij.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 07:55:42] • [IP: 77.115.123.***]

Kapitanem był Pan Leszek Sz. obecnie nikt z Bielików tam nie dorabia. . .

LegitInfo • Wtorek [04.08.2020, 06:46:28] • [IP: 5.173.128.***]

1. Codziennie jest inna załoga, kapitanowie też, 2. Statek stał rok w doku i był" naprawiany"(wcale nie został naprawiony) 3. Załoga była trzeźwa, 4. Echosonda mogła się zepsuć i podać zły odczyt, 5. Linka sterownicza mogła się zerwać, 6. To już chyba 3 incydent z tym statiem tfu... kutrem rybackim, 7. Krąży legenda że armator zamiast naprawić statek, woli go zatopic, hajs się bd zgadzac z odszkodowania co zydki? XD A to że to pływający wrak to już nie wspomnę.. Dalej, sądząc po komentarzach, Same Os(ordinary seamen) albo zwykle marynarze to komentują, którzy jedyne czym plywali to spływ Dunajcem xD jakos na Bielikach zatrzymano marynarza ze znacznymi ilościami amfy także pilnujcie swoich dup :p albo spotkajmy się i ja wam wszystko wytłumaczę... bo u innych widać, błędy, jak jesteście tacy figo fago czemu nie macie papierów kapitana? Co studia za trudne? Uczyć się nie chciało? XD niech się wypowiedzią specjalisci A nie trepy co buty w wojsku szoruja xD

Gość • Wtorek [04.08.2020, 06:04:40] • [IP: 157.25.45.***]

to nie mógł kotiwicy zrzucić też kapitan uprawnienia pewnie znalazł w konserwie rybnej

Gość • Wtorek [04.08.2020, 00:46:55] • [IP: 89.151.46.***]

Brawo dla tego co prowadził haha, chociaż coś się dzieje a nie nuda i komary.

Twój Stary • Wtorek [04.08.2020, 00:11:05] • [IP: 31.178.193.***]

Synek wracaj z nad tego morza patola

Gość • Wtorek [04.08.2020, 00:10:42] • [IP: 188.146.172.***]

aż dziwne że wąsem nie wyczuł piachu XD

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 23:36:33] • [IP: 109.40.128.***]

Opr to ochrona przeciwrozlewowa, tak było w SMS...

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 23:12:53] • [IP: 188.146.181.**]

Trzeba być pijanym, albo naćpanym.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:35:29] • [IP: 178.238.245.***]

Tak to jest jak sie podrzędnych meneli zatrudnia i oszczędza na paliwie płynąc w linii prostej" skrótem"