POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 11:34:10] • Świnoujście

Stłuczka na skrzyżowaniu

Stłuczka na skrzyżowaniu

fot. Czytelnik

Na skrzyżowaniu doszło do stłuczki z udziałem dwóch samochodów osobowych.

W niedzielę po godzinie 20.00 zderzyły się skoda na czeskich numerach rejestracyjnych i BMW. Kierujący skodą jechał ulicą Dąbrowskiego w kierunku Wyspiańskiego. Z kolei BMW jechało ulicą Piastowską w kierunku Straży Pożarnej. Doszło do stłuczki, najprawdopodobniej spowodowanej przez kierowcę skody. Na miejsce przyjechała policja i pogotowie. Ratownicy medyczni zabezpieczyli poszkodowaną osobę z BMW.

Stłuczka na skrzyżowaniu

fot. Czytelnik

- W dniu 02 sierpnia 2020 roku, około godziny 20:00, Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej, Dąbrowskiego oraz Wyspiańskiego. Policjanci podejmujący interwencję ustalili, że kierujący pojazdem marki Skoda, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki BMW. W związku z popełnieniem wykroczenia z artykułu 86§1 Kodeksu Wykroczeń wobec kierującego pojazdem marki Skoda, zastosowane zostały środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia - informuje sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Czekamy na informacje z pogotowia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 80

Gość • Wtorek [04.08.2020, 17:50:46] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:43:15] • [IP: 37.47.188.***]. Dzbanem jest ten, kto nie potrafi poprawnie przejechać przez to skrzyżowanie.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:43:15] • [IP: 37.47.188.***]

a dzbany dalej swoje, jest super. Bo zdaniem dzbana ludzie są dla znaków a nie znaki dla ludzi

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:30:42] • [IP: 188.147.103.***]

8:57 -najwyraźniej dużo jest wśród kierowców ignorantów, a UM zachowuje się jakby tego nie widział. Z" czarnymi punktami" robi się tak, że się je oznacza lub robi remont likwidujący feler. Doświadczenie pokazuje, że takie skrzyżowanie i takie oznakowanie PRZERASTAJĄ możliwości wielu kierowców. Skutkiem są ranni i straty materialne. Wniosek jest więc prosty: trzeba coś zrobić z tym skrzyżowaniem, skoro z polskimi, czeskimi, skandynawskimi, niemieckimi WORDami nic nie można zrobić.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 09:25:11] • [IP: 88.218.255.**]

Jeżeli by została zmieniona organizacja ruchu pod kierowców gamoni i kierowca ze skoda nadał byłby na ustąp a jeżeli by nie było w ogóle pierwszeństwa tylko zwykłe skrzyżowanie to skoda miała bmw z prawej strony i musiałby ustąpić więc we wszystkich wariantach doszłoby do wypadku. Może jak by była sygnalizacja do by nie było wypadków ale teraz co, będziemy zmieniać organizację ruchu pod umiejętności kierowców ? :) weźcie się walnijcie w łeb. Więc nie krzyczcie zmienić organizację ruchu na tym skrzyżowaniu ponieważ po pierwsze to nic nie zmieni ponieważ przyczyną jest duży ruch na tym skrzyżowaniu a po drugie w tym skrzyżowaniu nie ma nic nadzwyczajnego tylko pierwszeństwo ze skrętem i jeśli to przekracza umiejętności naszych kierowców to myślę że przepisy powinno się zmienić aby zabierać prawa jazdy za stłuczki na pierwszeństwach ponieważ to podstawa i wówczas będzie mniej stłuczek i tańsze rozwiązanie.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 08:57:02] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Gość • Wtorek [04.08.2020, 08:17:48] • [IP: 185.210.38.**] - kompleks? Czy też brak znajomości przepisów? Niepotrzebne światła. Trzeba umieć jeździć. Skrzyżowanie jest BANALNE. Dla kierowców, a nie dla ignorantów. Inaczej to na każdym skrzyżowaniu potrzebne by były światła.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 08:17:48] • [IP: 185.210.38.**]

Może w końcu wpadnie ktoś na pomysł żeby ustawić tam sygnalizację świetlną?! Skrzyżowanie jest okropne... Niemcy wjeżdżając na tą drogę zastanawiają się jak jechać :p

antybiotykobiorca • Wtorek [04.08.2020, 07:29:25] • [IP: 151.248.62.***]

jaki koszt wszystkich stluczek ? nie mozna czegos tam zrobic? czerwone pasy dla tych bez pierszeństwa albo mini rondo? nie bo stluczki to koszt ludzi a mini rondo to koszt UM...rece opadają

Pajac • Wtorek [04.08.2020, 01:57:18] • [IP: 89.151.36.***]

Może ktoś wie ile już tam było stłuczek ? Bo już chyba ponad 20

Gość • Wtorek [04.08.2020, 01:02:28] • [IP: 176.221.122.***]

jeżeli kierowca nie zna miasta to mniej uważnie patrzy na znaki, patrzy gdzie ma jechać i gdzie by tu można zaparkować. To skrzyzowanie ma być BEZPIECZNE DLA WSZYSTKICH !! Jest poprawnie oznakowane co nie znaczy, że jest OK

Gość • Wtorek [04.08.2020, 00:17:08] • [IP: 176.221.122.***]

No to się pepik popisał. znajomością przepisów. Tym razem nic złego nie napiszę nt. BMW. A właściwie jego właściciela.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 23:09:33] • [IP: 62.69.229.**]

Mimo niechęci do miłościwie nam panujących uważam, że to skrzyżowanie jest poprawnie oznakowane i reguły są jasne. Ale jeśli ktoś nie potrafi jeździć ani myśleć, to już nic nie pomoże. Absolutne pierwszeństwo mają jadący Piastowską od strony kościoła na Dąbrowskiego, potem z Dąbrowskiego w Piastowską w kierunku kościoła, następnie Piastowską od strony straży a na koniec z Wyspiańskiego.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 23:03:54] • [IP: 176.221.123.**]

Światła!!jadąc piastowskom i wjezdzajac w wyspianskiego nie widać pieszych a oni sie ładują zza winkla

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:48:42] • [IP: 176.221.123.***]

To nie jest pierwsza kolizja w tym miejscu. Czy tak trudno jest zgadnąć kto w UM kazał tak spier...ć to skrzyżowanie? Niemcy grupowo jadą rowerami ul.Dąbrowskiego, widzą żółty kwadrat i jadą prosto na ul.Wyspiańskiego. Ale już nie patrzą w prawo i wymuszają pierwszeństwo. Dobrze że kierowcy na nich uważają i hamują. A prezydent miasta zachowuje się jak czaskowski, udaje ze nic nie wie i nie ma odwagi przywrócić poprzedni prosty i bezpieczny układ gdy ul.Piastowska była z pierwszeństwem przejazdu. Mam nadzieję że będziemy mieli wkrótce lepszego prezydenta miasta i zarząd niż ten obecny. A potrzeby mieszkańców będą wtedy ważniejsze niż kaprysy deweloperów.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:35:28] • [IP: 5.173.41.**]

osoby domagające się zmiany organizacji ruchu powinni zwrócić prawa jazdy które pewnie wygrali w chipsach i wtedy dopiero będzie bezpieczniej. Jeśli nawet pierwszeństwo było by na wprost to zawsze znajdą się 2 niedouczone barany które się zderzą gdy będą jechali naprzeciwko siebie i obaj skręcali.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:17:09] • [IP: 89.151.36.***]

Słuszne uwagi !! Powodem wypadków na tym skrzyżowaniu jest" kretyńska organizacja ruchu" ! Tak będzie w w całym Świnoujściu !! Chyba, że maszyna od tunelu nie dojedzie !!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 21:21:46] • [IP: 176.221.123.**]

W związku że większość kierowców to gamonie, powinno się zmienić organizację ruchu. Takie jest za trudne a szkody ponoszą niewinni.

Gość z południa Polski • Poniedziałek [03.08.2020, 21:11:47] • [IP: 83.26.254.***]

Pouczenie za naruszenie przepisów z artykułu 86§1KW? Domyślam się dlaczego taka decyzja. Myślę, że Policjant nie znał czeskiego i poszedł na łatwiznę. W Czechach by tak różowo nie było.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 20:20:29] • [IP: 176.221.123.**]

Chciałem zauważyć, że nawet jeśli ul.Piastowska będzie z pierwszeństwem (tak jechało BMW), a Ulice Dąbrowskiego(Skoda) i Wyspiańskiego będą podporządkowane, to nadal by doszło do tej kolizji. Kolejne rozwiązanie, brak znaków, reguła prawej ręki i nadal BMW jest z pierwszeństwem!! Pomijam już to co jest wymalowane na asfalcie.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 20:18:34] • [IP: 62.69.251.***]

Chyba wiem dlaczego urzędniczy beton utrzymuje kretyńską organizację ruchu na tym skrzyżowaniu. Otóż urzędniczy beton chce nas nauczyć jeździć. Choćby i po trupach

Rozsądny • Poniedziałek [03.08.2020, 20:10:04] • [IP: 176.221.122.**]

Nidy rydy, trzeba światła ustawić

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 19:50:39] • [IP: 31.0.3.***]

DO) :Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:47:44] • [IP: :176.221.123.***]Nie pisz takich głupot że to wina Pracowników Urzędu Miasta, bo to jest tylko i wyłącznie wina sprzątaczki w Urzędzie miasta że dwa cymbały trachnęli się na skrzyżowaniu...O zgrozo...👹👹👹

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 19:02:00] • [IP: 78.10.231.***]

Jeśli Świnoujszczanie mają problem z tym skrzyżowaniem, to znaczy, że po prostu nie potrafią jeździć. W Świnoujściu tak naprawdę ruch samochodowy jest żaden. A swoją drogą, gdyby tam był naprawdę duży ruch, to może by się wreszcie nauczyli jeździć.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:58:31] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 16:50:45] • [IP: 176.221.123.***] nie trzeba jechać aż do Kanady. Już 40 lat temu tak było w Peszcie (to ta bardziej płaska część Budapesztu).

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:47:44] • [IP: 176.221.123.***]

to skrzyżowanie kiedys było dobre ale dzisiaj jest nie dobre wina Pracowników Urzędu Miasta

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:10:59] • [IP: 178.238.253.***]

BRAWO KIEROWCA BMW!!GDYBY W PORE NIE ZAREAGOWAL TO SKODA PO TRZECH OBROTACH BYLABY W MIEJSCU SKĄD PAN SLAWEK ZDJECIE ZROBIL.A Z DRUGIEJ STRONY TO GDYBY KIEROWCA BMW JECHAL 5KM/H WIECEJ TO DZISIAJ LEZALBY W NAJLEPSZYM PRZYPADKU POLAMANY W SZPITALU.

Oglądasz 1-25 z 80
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■