POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 09:47:35] • Świnoujście

Dziś obradują radni

Na dzisiejszy poniedziałek przewodnicząca Rady Miasta zwołała 33 Nadzwyczajną Sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godzinie 12.00 i będzie można śledzić je na żywo Internauci mogą je oglądać na stronie www.tvslowianin.pl w zakładce „na żywo”. Tematyka sesji powinny szczególnie zainteresować mieszkańców korzystających z zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Jeśli radni zaakceptują przedstawiony im projekt to ZGM, już jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uzyska z budżetu miasta rekompensatę z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto zleca spółce zadania w trzech zakresach Po pierwsze chodzi o gospodarkę nieruchomościami, po drugie budownictwo mieszkaniowe, a wreszcie- utrzymanie gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych. Utworzona niedawno spółka „Lokum” ma zostać połączona ze strukturą ZGM.

Inną, ważną uchwałą, której projekt otrzymają dziś radni będzie określenie średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miasto Świnoujście, w roku szkolnym 2020/2021: 1) w przypadku oleju napędowego – ON wynosić ma na 4,13 zł za litr, 2) w przypadku benzyny – Pb95 – na 4,18 zł za litr, 3) w przypadku benzyny – Pb98 – na 4,31 zł za litr natomiast cena gazu LPG ma wynosić średnio – 1,90 zł za dm3.

Radni zajmą się też sprawą organizacji zbliżającego się roku szkolnego. Podczas dzisiejszych obrad władze przedłożą do zatwierdzenia przez Radę projekt ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto. Analogiczny projekt dotyczy także sieci szkół ponadpodstawowych. Pod dyskusję rajców przedstawiony zostanie dziś ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Radni muszą trzymać się ustalonego porządku obrad. Nie mogą liczyć, że władze rozwieją ich ewentualne wątpliwości w ramach interpelacji czy wolnych wniosków. Tych punktów w obradach sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym być nie może.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [04.08.2020, 00:42:38] • [IP: 178.238.247.**]

Praca radnego to ciężka robota. Wymaga ciągłego śledzenia zmian przepisów, rozwiązań na wielu płaszczyznach życia społecznego i skutecznego wcielania ich na naszym podwórku. Wieczna nauka. Zdecydowana większość pracuje, a popołudniami, kosztem życia rodzinnego siadają do komputera.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:04:50] • [IP: 167.114.102.***]

Towarzystwo wzajemnego lizania się po jajach!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:42:49] • [IP: 5.173.56.***]

Ale sprecyzujmy to wreszcie-nie obradują lecz wyłącznie przyklepują preziowi.

Oglądasz 1-3 z 3
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■