POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 09:47:35] • Świnoujście

Dziś obradują radni

Na dzisiejszy poniedziałek przewodnicząca Rady Miasta zwołała 33 Nadzwyczajną Sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godzinie 12.00 i będzie można śledzić je na żywo Internauci mogą je oglądać na stronie www.tvslowianin.pl w zakładce „na żywo”. Tematyka sesji powinny szczególnie zainteresować mieszkańców korzystających z zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Jeśli radni zaakceptują przedstawiony im projekt to ZGM, już jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uzyska z budżetu miasta rekompensatę z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto zleca spółce zadania w trzech zakresach Po pierwsze chodzi o gospodarkę nieruchomościami, po drugie budownictwo mieszkaniowe, a wreszcie- utrzymanie gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych. Utworzona niedawno spółka „Lokum” ma zostać połączona ze strukturą ZGM.

Inną, ważną uchwałą, której projekt otrzymają dziś radni będzie określenie średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miasto Świnoujście, w roku szkolnym 2020/2021: 1) w przypadku oleju napędowego – ON wynosić ma na 4,13 zł za litr, 2) w przypadku benzyny – Pb95 – na 4,18 zł za litr, 3) w przypadku benzyny – Pb98 – na 4,31 zł za litr natomiast cena gazu LPG ma wynosić średnio – 1,90 zł za dm3.

Radni zajmą się też sprawą organizacji zbliżającego się roku szkolnego. Podczas dzisiejszych obrad władze przedłożą do zatwierdzenia przez Radę projekt ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto. Analogiczny projekt dotyczy także sieci szkół ponadpodstawowych. Pod dyskusję rajców przedstawiony zostanie dziś ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Radni muszą trzymać się ustalonego porządku obrad. Nie mogą liczyć, że władze rozwieją ich ewentualne wątpliwości w ramach interpelacji czy wolnych wniosków. Tych punktów w obradach sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym być nie może.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [04.08.2020, 00:42:38] • [IP: 178.238.247.**]

Praca radnego to ciężka robota. Wymaga ciągłego śledzenia zmian przepisów, rozwiązań na wielu płaszczyznach życia społecznego i skutecznego wcielania ich na naszym podwórku. Wieczna nauka. Zdecydowana większość pracuje, a popołudniami, kosztem życia rodzinnego siadają do komputera.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:04:50] • [IP: 167.114.102.***]

Towarzystwo wzajemnego lizania się po jajach!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:42:49] • [IP: 5.173.56.***]

Ale sprecyzujmy to wreszcie-nie obradują lecz wyłącznie przyklepują preziowi.

Oglądasz 1-3 z 3
■ OSTRZEŻENIE NUMER 72/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE od godz. 20:00 dnia 23-01-2021 do godz. 09:00 dnia 24-01-2021. Przebieg: Wraz ze spadkiem temperatury powietrza i gruntu do i poniżej 0°C prognozuje się występowanie oblodzeń, a także marznących opadów deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu lub mżawki powodujących gołoledź. Skutki: śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■