POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.08.2020, 15:59:56] • Heringsdorf

Przy lotnisku rozbił się samolot szkoleniowy. Jeden pilot nie żyje, drugi jest ranny. Zobacz film!

Przy lotnisku rozbił się samolot szkoleniowy. Jeden pilot nie żyje, drugi jest ranny. Zobacz film!

fot. Tilo Wallrodt / Ostsee Zeitung

Na lotnisku w Zirchow w gminie Heringsdorf doszło dziś do tragicznego wypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn rozbił się jednosilnikowy samolot szkolno-treningowy Pilatus PC 2 (oldtimer). Na pokładzie były dwie osoby. Jedna z nich nie żyje, druga z licznymi obrażeniami została przetransportowana helikopterem medycznym do Szpitala Uniwersyteckiego w Greifswaldzie. Pojawiły się nieoficjalne informacje, że mogli to być Polacy. Czekamy na potwierdzenie tych doniesień.



Do wypadku doszło o godz. 10.15 Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung samolot odbywał lot szkoleniowy. Z niewyjaśnionych przyczyn maszyna spadła z wysokości około 40 metrów na nieużytki w pobliżu lotniska.

Przy lotnisku rozbił się samolot szkoleniowy. Jeden pilot nie żyje, drugi jest ranny. Zobacz film!

fot. Aurelium

Na miejscu zginął 57-letni pilot. Drugiego pilota z trudem wydobyto z wraku, był przytomny. Prawdopodobnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu była straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Przyczyny tragedii zbada komisja ds. wypadków lotniczych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

alpi • Poniedziałek [10.08.2020, 15:43:43] • [IP: 37.248.250.***]

RIP

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 13:07:43] • [IP: 77.88.191.***]

RIP

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 09:45:56] • [IP: 77.1.148.***]

Do 4 :57 głupszego cymbała od ciebie to w życiu nikt nie widział, przeczytaj co ktoś o tobie podaje na linku 95:112:249.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 08:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

188.147.103.*** tu nikt nie zartuje czy uzywa na tragicznej smierci !! ludzie drwia z Antoniego bo przy tylu wersjach wytlumacznia tego tragicznego zdarzenia to raczej specjalista z innej dziedziny powinien sie panem Antonim zajac.

loty • Poniedziałek [03.08.2020, 08:15:12] • [IP: 80.54.236.***]

Bardzo dużo samolotów lata nad Świnoujściem, więc pytanie, czy ich stan techniczny jest odpowiedni?

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 06:00:12] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Niedziela [02.08.2020, 23:38:39] • [IP: 188.147.103.***]Z tragikomedi pisowskiej ludzie kpią a nie z śmierci tylu ludzi. Co maciarewicz z kaczyńskim wyprawiali po wypadku..Wszystkich oskarżali i mieszali z błotem na każdej manifestacji krzyczał że już wszystko wyjaśnią aby tylko podnosić nastroje i kłamstwo do dzisiaj trwa i miliony wydają na swoje komisje.Skłucili naród i jeszcze nic nie można wspomniec o tym bo jakis burak się obrazi.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 04:57:27] • [IP: 176.221.122.**]

gość niedziela 16, 42 ale ty jesteś pie, , , , niety i masz mozg zlasowany

Gość • Niedziela [02.08.2020, 23:38:39] • [IP: 188.147.103.***]

Mali ludzie sobie używają na tragicznej śmierci pod Smoleńskiem ludzi z bardzo różnych opcji politycznych. Odpowiedzą za każde słowo przed Bogiem, zwłaszcza za żarty w związku ze śmiercią niewinnych a często jak Anna Walentynowicz zasłużonych ludzi.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:49:21] • [IP: 176.221.123.**]

Gdyby Niemcy byli bogatym narodem to swojego antka by znalezli i komisję powołali ale to biedny kraj to sami to szybko wyjaśnią.

Antoni Maciaciota • Niedziela [02.08.2020, 20:49:53] • [IP: 5.173.42.***]

Rosjanie w tym starym gracie gdy się wyprowadzali w 1991 roku z NRD zainstalowali bombę z tłumikiem dlatego po eksplozji w samolocie nie słychać było huku, widziałem też płonącą stodołę. Antoni z Warszawy

Gość • Niedziela [02.08.2020, 20:17:04] • [IP: 77.111.247.***]

@ Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:09:05] • [IP: 176.221.122.***] Ile ci płacą za prowokację?

Gość • Niedziela [02.08.2020, 20:04:29] • [IP: 37.7.74.***]

DO : Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:50:31] • [IP: 46.113.148.**]...DO jakiej ty szkoły chodziłeś cymbale? Twoje pismo jest na poziomie głupka debilnego...Normalnie żenada...

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:56:58] • [IP: 185.220.101.***]

Pogoda pochmurna, to wpisy głupkowate.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:50:31] • [IP: 46.113.148.**]

ludzie... ktoś zginą... nasz czy nie nasz a wy piszecie żarty o smoleńsku... serio? jesteście chorzy

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:40:12] • [IP: 95.112.249.***]

Do 17:05 co ci tak ten pusty dzban rozsadza, musisz zmienić medyka, bo ten do którego chodzisz to jest taki sam jak ty.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:30:27] • [IP: 176.221.123.**]

Tu pomoże tylko Antoni Zamglony.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:24:13] • [IP: 176.221.122.**]

To jest bardzo stary typ samolotu, oblatany w 1945 roku. Pewnie awaria techniczna :- (Szkoda człowieka :-(

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:15:10] • [IP: 37.47.150.***]

88.156.206 to cieszcie się że macie bo niedługo zabiorą

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:09:05] • [IP: 176.221.122.***]

tylko głupcy myślą, że w Smoleńsku był wypadek... pozdrawiam kumatych, którzy twardo stąpają po ziemi i znają się na faktach, których nie pokażą w tvpis albo tvn. Tak samo jak marsz w berlinie przeciwko KORONAŚWIRUSOWI, w którym uczestniczyło 1, 5 mln ludzi!! W tv wam głupki tego nie pokazali, to nie jesteście w stanie w to uwierzyc!!

Pazdzioch • Niedziela [02.08.2020, 19:08:01] • [IP: 83.20.228.***]

A ok 18 cztery straże na sygnale, jedna w tym ze znaczkiem radioaktywna, po co jechały za lotnisko?

Gość • Niedziela [02.08.2020, 18:18:11] • [IP: 88.156.206.**]

mamy tam blisko działkę i widzimy jak latają te samolociki robiąc różne piruety. ..to była kwestia czasu jak któryś walnie o glebę.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 18:03:14] • [IP: 88.218.255.**]

Tragedia tragedią, ale co mnie to obchodzi. Poproszę więcej hejtu o władzach miasta

Gość 500 + • Niedziela [02.08.2020, 17:59:16] • [IP: 37.7.74.***]

Jeśli to byli"WOLACY", to należy powołać komisję smoleńską do zbadania czy to nie czasami sprawka Pucina, a na czele komisji postawić Antoniego Smoleńskiego On zaraz wyniucha podstęp Ruskich no i znajdzie rakietę która strąciła ten samolocik...Ma w zanadrzu speców od lotniczych katastrof, Prof Rońdę i Biniendę...🐞

Antek • Niedziela [02.08.2020, 17:36:07] • [IP: 188.146.170.***]

Bomba termobaryczna... Słyszałem wybuch.. Albo i dwa...

Gość • Niedziela [02.08.2020, 17:35:06] • [IP: 188.147.103.***]

Wczoraj w pobliżu byłem nielegalnie, jako jednodniowy turysta. Jeśli się nie mylę, to na zdjęciu widać scieżkę rowerową.Dobrze że byłem o innej porze, bo słysząc sygnały, auta Polizei, myślałbym, że robią obławę na jednodniowych Polaków.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■