POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.08.2020, 12:46:27] • Świnoujście

Czytelnik: Marina w Łunowie płatna!

Czytelnik: Marina w Łunowie płatna!

fot. Czytelnik

Marina w Łunowie, w całkiem nowej, wyremontowanej odsłonie, cieszy, jak również wzbudza kontrowersje. Za użytkowanie trzeba bowiem zapłacić - za korzystanie z pomostów, wędkowanie. Właśnie informacja od bosmana, mówiąca o stawce za wstęp na marinę, zbulwersowała jednego z miłośników spędzania czasu nad wodą.

- Proszę o zainteresowanie się sprawą Mariny w Łunowie . Od podobno dwóch tygodni za korzystanie z infrastruktury tj. pomostów, grillów oraz wędkowanie, nawet nie wchodząc na pomost należy uiścić opłatę 5zł od osoby (informacja od bosmana)! Czy to jakiś żart? Czy to może ta szeroko opisywana strategia miasta na walkę z ekonomicznymi skutkami koronowirusa? Dla mnie to po prostu kpina. W załączniku zdjęcie z tablicy na przystani - napisał Czytelnik.

Czekamy na odpowiedź z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Wtorek [11.08.2020, 00:34:56] • [IP: 176.221.123.***]

Nie zrozumie tego nigdy, czemu mam płacić dwa razy za wędkowanie, mam kartę wędkarską, która zezwala na poławianie a ten następny haracz to dlaczego.Bo bałagan, ale ja zawsze po sobie zostawiam czysto. To dlaczego.?

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 12:15:29] • [IP: 37.47.3.***]

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 06:45:08] • [IP: 176.221.122.***] jak nie wiesz jak tam wpłynąć to może lepiej nie pływaj :)

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 06:45:08] • [IP: 176.221.122.***]

słynna marina do której nie wiadomo jak wpłynąć bo nie ma oznakowań nawigacyjnych.Tylko wtajemniczeni wiedzą jak tam dopłynąć. Czyżby kolejny prywatny folwark?

Gość • Niedziela [09.08.2020, 20:59:03] • [IP: 94.254.232.***]

Powinien być całkowity zakaz wędkowania na Marinie. Dlaczego?" Wędkarze" śmiecą, przeszkadzają podczas" slipowania" łodzi...Powrót do Mariny, nawet wędek nie składają. nie zejdą ze slipu. po zwróceniu uwag i- pretensje.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 18:05:13] • [IP: 178.238.249.**]

Wedkarze to brudasy, zostawijąpo sobie aśmiecony teren, cały m. in. w łuskach, puszkach, butelkach szklanych jak i plastikowych. Wystarczy spojrzeć jak wygląda pod wieżą przy przystani Karsiborów. Powinno sie zabronić wędkowania niechlują.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:53:16] • [IP: 83.20.29.**]

za korzystanie z nabrzerza i pomostow przez tylko wedkarzy

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:34:26] • [IP: 37.47.188.***]

A co oni prywatne ryba mają? Powaliło dokumentnie

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:33:32] • [IP: 176.221.122.**]

Zakup pozwolenia na sportowy połów ryb uprawnia do korzystania.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:29:34] • [IP: 176.221.123.***]

Szukają pieniędzy u wędkarzy, bo łodzi niema.kazdy woli za darmoszke wodować na końcu przytoru, puki co jeszcze za darmo, ale już niedługo.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:02:18] • [IP: 83.20.224.*]

Nieprzyjemny człowiek który kiedyś był stolarzem dzisiaj jest pracownikiem przystani. Swoją opryskliwością zniechęca do wizyty. Za toaletę zapłaciłem bez pokwitowania. Wędkarze są swoistym pozytywnym folklorem. I na koniec : ilu gości w strefie nadmorskiej miasta parkuje samochody bezpłatnie - miasto stać a na przystani takie kwiatki

Gość • Niedziela [09.08.2020, 16:53:07] • [IP: 194.99.105.***]

Ta marina została wybudowana zza pieniądze z unii i jestem ciekaw czy ta umowa to umożliwia kto ten cennik zatwierdzil rada miasta ?

Gość • Niedziela [09.08.2020, 16:36:54] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 178.235.147.**] Oczywiście...też tak uważam :)

Gość • Niedziela [09.08.2020, 16:31:56] • [IP: 178.238.249.**]

Ojej, a tak niedawno po cichutku pan radny Nowicki pojechał na przystań starą przystań Harcerską, a obecnie Szkoły Morskiej i robił fotki na tle jachtów. Nie wiem co się stało, ze przystanie pomylił ? Ach już wiem na nowej przystani nikt nie cumuje.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 16:09:24] • [IP: 176.221.123.***]

Bardzo dobrze, nie ma nic za darmo.

ichmeller • Niedziela [09.08.2020, 15:26:12] • [IP: 58.3.130.***]

moze z oplata to przesada, ale monitoring, zakaz wejscia i wywieszanie zdjec ryjow ludzi, za pozostawianie smieci, butelek, kiepow, czy tez odwalanie innej trzody.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 15:03:52] • [IP: 5.173.136.***]

o co chodzi przecierz to swinoujscie, ty juz nic nie zdziwi nikogo.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:56:22] • [IP: 89.151.36.***]

nie po to budowano marinę aby tam łowić ryby. Ja jakoś grilla po kajakach mogłem robić bezpłatnie,

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:49:56] • [IP: 167.114.102.***]

Janusz Cebularz. Niby z jakiej racji mam płacić? Chyba tego tam pociotka nieźle pokopało w głowę. Jeżeli mam kartę wędkarską, to mogę łowić gdzie chcę, bo już mam opłacone, a ta wsiowa przystań nie jest tego stulejarza prywatą.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:36:25] • [IP: 188.146.34.***]

Zastanów się co piszesz. Przeczytaj jeszcze raz i nie siej fermentu.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:28:55] • [IP: 176.221.123.***]

Gdzie problem??Wybudowanie i utrzymanie tego kosztuje..Nikt nie zmusza do korzystania idz dalej i klosuj sobie te ryby skoro 2 zeta to problem dla buraka.

prukwa • Niedziela [09.08.2020, 14:24:03] • [IP: 31.1.166.***]

na pewno typowy janusz który mysli jak wogóle myśli że mu się wszystko należy za darmo ot do czego doprowadziła pisia ekonomia

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:40:03] • [IP: 178.235.147.**]

Przystań, Marina jak sama nazwa mówi to nie łowisko dla wędkarzy, sam tego doświadczyłem płynąc kajakiem, wszędzie wędki i spojrzenia wędkarzy żeby uważać na ich żyłki, niech łowią ale jak widzą że ktoś chce dobić do przystani to powinni się usunąć, miejsca wystarczy dla wszystkich

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:39:14] • [IP: 79.191.88.*]

A to za kasą fiskalną czy poza!!

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:35:44] • [IP: 5.173.144.***]

Marina+ tak jak 500+ ma być za darmochę!

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:35:27] • [IP: 91.231.92.***]

Marina płatna, przystań w Przytorzee zamknięta, a pozostałą częśc brzegu odgrodzili sobie właściciele prywatnych posesji. Może trzebaby wreszcie uregulowac dostęp do wody w Świnoujściu, a nie tylko przywata i prywata. Normalny człowiek nie ma dostępu do wody we własnyum mieście

Oglądasz 1-25 z 31
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■