POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.08.2020, 20:58:10] • Świnoujście

Stoją i płacą

Stoją i płacą

fot. Sławomir Ryfczyński

50 złotych miesięcznie. Tyle kosztuje taksówkarzy postój na nowym parkingu przy ulicy Legionów. Cennik zatwierdził rok temu prezydent.

Jak jest podstawa prawna pobierania przez państwa opłat od taksówkarzy, którzy stoją na postoju nowego parkingu przy ulicy Legionów (UBB)? - pytamy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz.

- Podstawą prawną do pobierania opłat na parkingach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu jest Cennik zatwierdzony Zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 783/2019 z dn. 19.12.2019 - informuje Ewa Wileńska z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz.”

Zapytaliśmy też o cennik parkingu.

- Opłata abonamentowa za postój dla kierowców publicznego transportu osobowego, została skalkulowana na poziomie kosztów stałych (m.in. ceny karty abonamentowej, kosztów eksploatacyjnych obsługi serwisowej urządzeń, porządkowej, zużycia mediów), skorygowana do kwoty 50,00 zł za 1 miesiąc – przekazała nam Ewa Wileńska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Wtorek [04.08.2020, 16:09:06] • [IP: 188.146.171.***]

To jest za mało !! A na Uzdrowiskowej też płacą ? a jeśli to ile ?? Ja też chcę jako mieszkaniec Uzdrowiskowej mieć miejsce i płacić 50zl za rok - żądam tego !!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:02:13] • [IP: 188.147.101.***]

wstyd jak mozna jedna grupe faworyzowac taksowki powinny placic normalnie jak kazdy mieszkaniec swinoujscia a sprawiedliwie by bylo aby 50 zl dziennie placili

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 16:14:53] • [IP: 188.146.178.***]

Wstyd żeby od taksówkarzy pobierać opłaty a od turystów na promenadzie NIE

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 15:43:58] • [IP: 5.173.56.*]

Przetarg na taką miejscówkę powinien być A nie za 50 złotych miesięcznie. Tanio za bardzo.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 13:54:50] • [IP: 188.147.42.***]

I Ttu wychodza z was gumofilce jeden polaczek by zagryzl drugiego ciesza sie ze taksiarzom dowalili mentalnosc tubylcow Swinoujscia wstyd a w niedziele klecza w kosciele a blizniego by utopili w lyzce wody he he polaczki

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 13:46:14] • [IP: 37.8.231.**]

A może lepiej żeby janusz płacił do kasy za zajmowane krzesło w Urzędzie Miejskim, że o parkingu na dziedzińcu już nie wspomnę.Przydałby się naprawdę dobry psychiatra!Co też mu się tam w tych szarych komórkach lęgnie, że tyle toksyn wydala?

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:54:25] • [IP: 37.47.143.***]

A dorożki i elektryczne pojazdy stoją koło promenady na friko, blokują wjazdy i przejazdy i nic nie płacą, bo nawet kasy fiskalnej nie posiadają.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:32:19] • [IP: 94.254.136.***]

Biedny Waldus.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:03:38] • [IP: 89.151.38.***]

URZAD MIASTA POWINIEN BYC PLATNY JAKO PARKING !! JUZ WIELE RAZY TO PISALEM

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 08:51:37] • [IP: 176.221.122.**]

Przecież oni nie wykonują za darmo kursów, słusznie ze płacą... pozatym są to smieszne pieniadzą...

Pazdzioch • Poniedziałek [03.08.2020, 08:32:25] • [IP: 83.20.227.***]

Niech już nie wymyślają 50 zł to jak za darmo

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 08:10:20] • [IP: 31.0.32.***]

CO TAK MAŁOOOO, 50 ZŁOTYCH TO DZIENNIE POWINNI PŁACIĆ I TAK W KOSZTY WRZUCAJA

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 08:02:20] • [IP: 176.221.123.***]

nie ma problemu. to teraz proponuje 100zl za miesiac od urzednikow parkujacych pod UM.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 06:32:24] • [IP: 176.221.123.***]

To ja też chcę miejsce postojowe za 50. PLN Są równi i równiejśi 😲😲😲

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 05:56:31] • [IP: 5.173.56.*]

Nie kalkuluje się to nie stać tam. Proste.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 04:17:20] • [IP: 176.221.122.***]

Wylała się żółć zazdrości i miłości do drugiego bliźniego :) Sami znawcy tematu :)

Gość • Niedziela [02.08.2020, 23:06:07] • [IP: 5.173.48.***]

Wstyd pisać że tak mało płacą a chcieliby darmo!

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:52:33] • [IP: 178.238.252.***]

Dla pozostałych na parkingach i zatoczkach też powinny być opłaty powyżej 1 godz. Pieniądze leżą a jeszcze teraz w sezonie tym bardziej

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:31:48] • [IP: 176.221.123.***]

W tym przypadku nie chodzi o taksówkarzy i opłaty za korzystanie z tego postoju na miejskim parkingu. Dla każdego zmotoryzowanego taka opłata za miesiąc to suma nic nie znacząca, ale za rok 600 zł to już coś. Dla OSiRu to niewielki zysk, gdyż opłaty dokona kilkunastu taksówkarzy. Tutaj sprawa dotyczy całego systemu funkcjonowania postojów taxi. To początek, ale jak się sprawdzi to mogą być wszystkie postoje taxi płatne a to już problem i sprzeczny z duchem funkcjonowania przewozu osób taksówkami. I to w całej UE. Dodam, że to taksówkarz jest dla klienta a nie odwrotnie, i często powinien być tu i teraz. Nie wszyscy chcą i potrafią zadzwonić czy skorzystać z aplikacji, szczególnie obcokrajowcy, czy starsze osoby. Dodam, że postoje taxi to przemyślana decyzja parlamentów krajów i lokalnych władz. Duża część taksówkarzy stoi na postojach i nie" pęta" się po ulicach z prędkością 10 km/h i wzrokiem skupionym na wszystkich pieszych. Bardzo to kłopotliwe dla innych i jak niebezpieczne.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:18:47] • [IP: 176.221.122.***]

A zlotówy by za darmo pewnie chcieli, noż niech mi tak dadzą coś za darmoszkę... na Niemcach odkują sie razý 500 set

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:14:15] • [IP: 31.11.129.***]

Jakie media tam są?

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:02:19] • [IP: 88.156.232.*]

moim zdaniem to kpina, nie chodzi o kwotę ale o sam fakt..pobierania takiej opłaty.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:00:13] • [IP: 77.252.46.*]

1.66 dziennie. Nieraz więcej dostają napiwku od 1 klienta

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:54:09] • [IP: 185.135.2.**]

👍niech płacą

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:46:07] • [IP: 5.173.56.*]

Jeden kursik. Wiem co piszę.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■