POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.08.2020, 18:35:57] • Świnoujście

Czytelnik: Estetyka słupków granicznych pozostawia wiele do życzenia

Czytelnik: Estetyka słupków granicznych pozostawia wiele do życzenia

fot. Czytelnik

Słupki graniczne są również wizytówką państwa. Jak zauważa Czytelnik, słupki po naszej stronie granicy są brudne! Nie jest to wynik zaniedbania ostatnich czasów, gdyż, jak zaobserwował pan Wiesław, słupki są brudne od zimy. Kto za to odpowiada?

- Chcę zwrócić Państwa uwagę na rzecz małą ale, moim zdaniem, dość istotną, bo pokazującą różnicę w organizacji państwa. Chodzi mi o estetykę słupków granicznych. Te po zachodniej stronie granicy są zawsze czyste. Nasze niestety nie, co widać na załączonych zdjęciach. Tak było w zimie, na wiosnę i tak jest teraz. Po stronie niemieckiej jest jakaś instytucja, która za to odpowiada i z obowiązków wywiązuje się dobrze. Po stronie polskiej nikt o to nie dba. Może Wy dowiecie się, kto odpowiada za stan słupków granicznych - pisze pan Wiesław.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 16:53:23] • [IP: 188.147.103.***]

15:40. ..123.**stuknij sie o klawiaturę -to zwykli ludzie mają łazić po krzakach i zbierać kleszcze, by myć słupy graniczne RP, a nie powołane do tego służby? Ty mały egoisto, o horyzontach wyznaczonych przez butelkę i ekran smartfonu! Na sprawach państwowych się nie znasz, przebudzony nagle do komentowania tego artykułu.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 15:40:05] • [IP: 176.221.123.**]

Patriota pie... weź wode i umyj jak Ci nie pasuje społeczniaku

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 14:20:22] • [IP: 62.69.252.***]

Są brudne od zawsze bo nigdy nie były myte w przeciwieństwie do niemieckich. Bo odpowiedzialnym za to urzędnikom nie przyszło do głowy, że trzeba je myć. Wystarczy raz w roku mycie i nałożenie jakiegoś wosku lub czegoś w tym rodzaju. JAK NA RAZIE WSTYD bo słupek to jak tabliczka na drzwiach wejściowych.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 13:27:58] • [IP: 176.221.123.**]

Odwalcie się od słupków - chcesz to je wylisz!!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:03:53] • [IP: 176.221.123.***]

Słupy Graniczne do wymiany tak jak Niemcy zrobili i są nowe

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:02:51] • [IP: 89.151.35.**]

To jest Polskie niechlujstwo które jest obecne wszędzie.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 09:53:17] • [IP: 176.221.123.***]

będziemy dzisiaj rozmawiac z Rzecznikiem Straży Granicznej w Gdańsku o tej sprawie Niemcy mają nowe słupy Graniczne bo stare wyrzucili bo były brudne

oPatriotyzmie a la Trzask • Poniedziałek [03.08.2020, 09:09:24] • [IP: 188.147.103.***]

Parafrazując słynną wypowiedź Trzaskowskiego, który miał strzec przez 5 lat barw narodowych i interesu Polski: PO CO NAM CZYSTY POLSKI SŁUP, SKORO NIEMIECKI JEST CZYSTY? ("Po co nam Centralny Port Komunikacyjny, skoro jest taki w Berlinie?") 2:45 -bród dominuje w płytkich rzekach, jest czymś innym niż brud, wyobraź sobie!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 06:57:27] • [IP: 37.47.136.***]

oby tylko slupki graniczne byly brudne

Gość • Niedziela [02.08.2020, 23:32:14] • [IP: 188.147.103.***]

22:53 wytłumaczenie jest proste, pisano o tym na nn portalu: chodzi o niewpuszczanie dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem dzikich świń. Pomór emigrantów z Afryki maszerujących z wybrzeży Morza Śródziemnego im nie przeszkadzał, Angela, kuratorka Donka u Postronka otworzyła im (wbrew prawu UE) granice. A polskie świnie nie mogą.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:53:13] • [IP: 37.47.181.**]

Mnie bardziej id słupków zastanawia czemu Niemcy stawiają płot na granicy? Zapraszam na spacer do lasu...

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:45:18] • [IP: 185.220.101.**]

Nie mogą być czyste-zbyt wielu mamy kierowników od szmatek czyszczących. A kierownik nie może fizycznie pracować. Takie mamy zwyczaje w Polsce. Bród dominuje!

WiechoR • Niedziela [02.08.2020, 22:28:37] • [IP: 91.210.14.*]

To należy do obowiązków Komendanta Placówki SG w Świnoujściu, on odpowiada za oznakowanie granicy.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:04:22] • [IP: 176.221.123.**]

Patrioci...krytykują czytelnika..zamiast odpowiedzilnych za ten stan rzeczy.Kolo budek z piwem też siedzą tacy..koszulka z orłem a wokół nich pety, śmieci i puszki po piwie ale to patrioci..tacy od antka.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:25:39] • [IP: 188.147.103.***]

Umyłbym je w czynie społecznym i patriotycznym, ale chyba nie wolno, tak jak jeśli jest dziura w asfalcie, nie wolno jej byle komu zaklejać, kiedyś dziennikarz lokalnej prasy o to pytał na policji (dziury są prawnie chronione). No i nie wiadomo co by było, gdybym za daleko się ruszył w kierunku tego słupka o jarmarcznych trzech barwach -{teraz RAP:} czy zza słupka/ by nie wychynął służbista Manueli, co robi za głupka/ i nie uznałby mnie za jednodniowego turystę, / za co należy się mandat a w drodze łaski tylko wpisanie na listę.. ... .. [Manuela to imię premier Meklemburgii]

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:17:20] • [IP: 89.151.37.***]

Kiedyś obowiązywał miesięczny przegląd słupów granicznych i były czyste.Teraz to tylko same lenie, ręce w kieszeni i kasę brać

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:07:32] • [IP: 78.10.206.**]

Czytelnik pan Wiesio jak juz pisza. .niech sie podpisze

Gość • Niedziela [02.08.2020, 20:27:32] • [IP: 176.221.122.***]

Do boju Janusz, znaczy się Wiesław! Ściereczka i jazda... chyba, że całe życie narzekasz na wszystko?

pisobolszewik • Niedziela [02.08.2020, 20:23:50] • [IP: 176.221.122.**]

Teraz w SG sami oficerowie - nie ma komu wziąć szmaty i umyć - nieroby zabierać się do roboty - komu łaskę robicie? no chyba że kulawemu

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:55:14] • [IP: 176.221.123.***]

Słupy Graniczne sa włsnością Państwa Polskiego nikomu nie wolno ich dotykac bo Straż Graniczna je pilnuje i odpowiada za nie

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:52:31] • [IP: 95.112.249.***]

To nasze polskie, to musi takie być jak było by inaczej to nie było by wiadomo gdzie się Polska zaczyna. A po drugie w Ś-ciu szpicle jeszcze istnieją? Brrrrrrr ohyda.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:51:24] • [IP: 176.221.123.***]

Ale słupek niemiecki czyściutki. Czy go p. Wiesiu wylizał?

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:50:44] • [IP: 176.221.123.***]

Granica jest oznaczona Słupami Granicznymi obowiązkowo sa sprawdzane jesli są nieczytelne zniszczone to następuje ich wymiana na nowe Komendant Straży Granicznej odpowiada za ich stan

SHEVCHENKO • Niedziela [02.08.2020, 19:45:51] • [IP: 5.173.34.***]

Jak czytam żale jakie ma Wiesiu to zastanawiam się z kim muszę wspólnie mieszkac w jednym mieście... Szmatka do łapy i pucujesz w imię dziedzictwa narodowego a nie moherku siedzisz i szukasz sensacji w internecie... Jpr.. tragedia z tymi moherami w tym mieście...

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:34:34] • [IP: 167.114.102.***]

Jakie słupki - taki Kraj, niczym chlew obsrany gównem.

Oglądasz 1-25 z 31
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■