POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [30.07.2020, 17:37:19] • Świnoujście

Konkurs rozstrzygnięty, mamy imię dla kompleksu sportowego

Konkurs rozstrzygnięty, mamy imię dla kompleksu sportowego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Boisko wielofunkcyjne, basen, hala sportowa powstają w ramach budowy obiektu sportowego przy Centrum Edukacji i Turystyki przy ul. Gdyńskiej. W lipcu ogłoszono konkurs na nazwę dla nowo powstającego obiektu. Konkurs był skierowany do mieszkańców Świnoujścia.

Na konkurs wpłynęły 24 propozycje i komisja konkursowa, która rozpatrywała dziś nadesłane propozycje miała trudny wybór. Nazwy były ciekawe, nawiązujące do nadmorskiego położenia miasta, jego turystycznych atrakcji a także wybitnych sportowców. Wśród wielu nadesłanych nazw były „44 wyspy”, „Sportowa Przystań”, „Stawa Sport”. Decyzją komisji nowy obiekt zyska dumną nazwę „ Uznam Arena”.
Autorem nazwy jest Pan Zbigniew Kosel. Zwycięzcy gratulujemy. Nagrodą jest voucher dla dwóch osób uprawniający do korzystania z obiektu przez cały rok. Nowa nazwa już niedługo pojawi się na ścianie budynku.

Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Niedziela [02.08.2020, 14:02:07] • [IP: 77.252.46.**]

Nie no ja padne... Uznam Arena... Nazwa jak dla wielkiego kompleksu basenów, ogromnego parku wodnego z setkami atrakcji... a to tylko wielka dziura z wodą przy szkole... Chora mania wielkosci... bezsensowna nazwa na wyrost...

Gość • Piątek [31.07.2020, 23:30:58] • [IP: 88.156.206.***]

Litości! 🤭

Gość • Piątek [31.07.2020, 18:16:05] • [IP: 176.221.122.***]

Gratuluję Zbyszku! A komentarze zazdrośników i" ekspertów" niech Ciebie nie interesują! Nazwa twoja jest bezpretensjonalna! Nie to co deweloperzy za śmiesznymi Platan Tower albo Sun Tower itd. i itp.!

Gość • Piątek [31.07.2020, 17:29:06] • [IP: 37.248.224.***]

"ZBYSZEK ARENA" TA KSYWA POZOSTANIE HA HA. TRZEBA ŁACHA PODRZEĆ. ROK ZA DARMOSZKĘ JAK WODY NAPUSZCZĄ.

Gość • Piątek [31.07.2020, 16:49:46] • [IP: 31.175.234.***]

Nie rozumiem organizatorów konkursu, nie trzeba było rozpisywać żadnego konkursu, wykosztowywać się na nagrodę, skoro wszystko mieli na nn forum, ale 17VII (wpisz w Google: UWAGA! KONKURS „Nazwij kompleks sportowy przy CEZiT w Świnoujściu”). Cytuję tamte propozycje:" Baśka Kompleks", " Kompleks Baśki", " Barbaria"(to szczególnie intrygujące, bo mające związek z barbarzyństwem... hm... Baska, nie wstyd ci, że takie rzeczy mieszkańcy wymyślają?), Żmur Arena (oho, widać, skąd czerpał Pan Kosel inspirację), MSMB - mała sala, mały basen.

Gość • Piątek [31.07.2020, 16:37:42] • [IP: 31.175.234.***]

"Dlaczego z tego nie skorzystano?" - to cytat wpisu z połowy lipca. Tyle propozycji, a odrzucono wszystkie!

dlaczego z tego nie • Piątek [31.07.2020, 16:35:56] • [IP: 31.175.234.***]

...skorzystano?__Imienia Bula Komorowskiego, im.króla Żmurczysława Wulkanolicego / królowej Barbarelii Betonsburg (pochodzacej ze znanego rodu arystokratycznego), Trzask Kaput (na pamiątkę pamiętnego politycznie roku oddania do użytku), imienia Homosia (Mama: Gdzie idziesz?" Idę do Homosia, pograć se"), im.Dwóch Ojców (w Holandii dzieci już od dawna śpiewają piosenkę pt."Jak dobrze mieć dwóch ojców" - ta nazwa by była dedykowana największemu promotorowi dziwactw seksualnych, Trzask!owi, który zmusił W-wę do przyjęcia Karty LGBT lub jego prawej ręce, wicepr. Rabiejowi); kompleks sportowy" Bez kompleksów" (by ośmielić źle się oceniających sportowo); imienia Dudy (kędy zapał czyni cudy i w nadziei obleka złote malowidła), imienia Dudów (zwycięskiego A.Dudy i P.Dudy z Solidarności), im.Tuska i Ruska (upamiętnienie rosyj. historii części Ś-cia i znanego przyjaciela Putina, Donka); imienia Komuny Uznamskiej (nie Paryskiej! sprawiajacej, że Ś-cie to jedno z ostatnich miast tej wielkości w Polsce, gdzie wygrywa SLD.

Gość • Piątek [31.07.2020, 15:33:40] • [IP: 95.90.245.***]

Wżadnym wypatku nie Arena - ta nazwa pasuje do arey Hiszpańskiej z Bykiem (prosze przemyśleć) Pozdrawiam

🤣🤣🤣 • Piątek [31.07.2020, 13:43:37] • [IP: 188.146.175.**]

Gdyby mieszkańcy zagłosowali za nazwą to nie byłoby śmiechu i wstydu na całą wieś. ARENA? hahahaha

Gość • Piątek [31.07.2020, 13:42:05] • [IP: 188.146.175.**]

A dlaczego mieszkańcy nie mogli zagłosować z kilku najlepszych propozycji? Co za czub to wybrał?

Gość • Piątek [31.07.2020, 12:36:59] • [IP: 37.47.160.***]

WTF?

Gość • Piątek [31.07.2020, 09:31:51] • [IP: 5.173.168.***]

Brawo Zbyszku.

Anonymous • Piątek [31.07.2020, 07:55:20] • [IP: 31.0.68.***]

Lepiej by zabraniała nazwa : BETONOWA BAŚKA 😂

Ście • Piątek [31.07.2020, 07:41:07] • [IP: 77.252.46.*]

Krytykować łatwo, ale samemu wysłać propozycje to już ponad ich siły

Gość • Piątek [31.07.2020, 04:23:58] • [IP: 62.69.229.**]

Debilna nazwa! Wystarczy poszukać w pierwszym lepszym słowniku znaczenie wyrazu arena. Popieram opinię Gość • Czwartek [30.07.2020, 20:29:46] • [IP: 167.114.102.***].

Gość • Piątek [31.07.2020, 02:21:30] • [IP: 185.210.38.***]

ŻE CO??

Gość • Czwartek [30.07.2020, 23:32:54] • [IP: 178.238.250.**]

Przy 11 listopada jest parking miejski może powinien być choć częściowo udostępniony tylko dla korzystajacych z basenu.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 23:30:24] • [IP: 37.248.225.***]

WAŻNE ZE SYNAGOGĘ NAZWALI.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 23:29:29] • [IP: 37.248.225.***]

A CO ZA RUŻNICA JAK TĄ SYNAGOGĘ NAZWĄ -WAŻNE ZE NAGRODĘ DADZĄ. MIESZKO W RADIU TO SYN BYŁEGO POLITRUKA Z PORTU.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 23:25:54] • [IP: 37.248.225.***]

KONKURS NIE BYŁ USTAWIONY -TA NAZWA JUŻ PRZEZ NIEGO BYŁA FORSOWANA DLA INNYCH OBIEKTÓW PRZED LATY. TEN KONKURS WYGRAŁ PRZYPADKIEM BO TYCH INNYCH NAZW WŁADZA NAWET NIE DODAŁA DO KONKURSU NIE CENZURALNE. Z NAJGŁUPSZYCH WYBRALI NAJMNIEJ INWAZYJNĄ. EDUKACJA I TURYSTYKA NA ARENIE CZYLI WYJAZD NA TRUSKAWKI I NAUKA PRZYSZŁEGO ZAWODU W JEDNYM.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 22:50:53] • [IP: 109.243.145.***]

apartamenty i arena WSZYSTKO NA TEMAT 😁

Gość • Czwartek [30.07.2020, 22:13:25] • [IP: 78.10.231.***]

Odnoszę wrażenie, że nazwa jest zbyt pompatyczna. Mogła być bardziej oryginalna. Ale, niech se będzie.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 22:07:00] • [IP: 37.30.28.**]

Ja bym dał na pamiątkę 12 VII:" Trzask prask"(i po wszystkim). Albo" im.Czarnego Marszu" -niech młodzi korzystający z tej. ..areny docenią swoich rodziców, że ich nie zarżnęli, tak czarnomarszowo, gdy byli" zlepkiem komórek" jak o dzieciach w fazie prenatalnej wyraziła się posłanka Lewicy Nowicka

Gość • Czwartek [30.07.2020, 21:35:34] • [IP: 88.156.206.***]

Cóż, cóż - skoro jest Arena to może i odważni gladiatorzy będą, co się w tej wodzie odważą zanurzyć. Tylko dlaczego miasto buduje obiekt sportowy w założeniu bez zapewnienia przynajmniej setki miejsc parkingowych dla chętnych? Ktoś powie - jakiej setki... to ja zapytam, na ile osób jest przewidywany ten ogromny społeczny wydatek, skoro tam wkoło nie ma gdzie auta postawić? Wszędzie na cywilizowanym świecie jak jest już jakaś sportowa arena, to są parkingi i można tam przyjechać normalnie i postawić bezpiecznie auto, by z mokrymi włosami zimą nie chodzić na wietrze. Jak zwykle, kolejny brak urzędniczej wyobraźni, by budować sportowy obiekt tylko dla pieszych, a okoliczne remontowane uliczki zamieniać na wąskie osiedlowe, bo tak taniej. Wstyd tak projektować, to żaden powód do dumy, prędzej do wstydu. Powtórzę - ilość miejsc parkingowych powinna być proporcjonalna do ilości osób korzystających z obiektu. Jeśli tak to nie zostało zaprojektowane, to jest to niegospodarność, a więc i przestępstwo urzednicze.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 21:32:31] • [IP: 31.11.129.***]

Czyli już wiemy też że korzystanie z nowego obiektu będzie płatne dla mieszkańców. Super jak się cieszę. Prawdziwi dobroczyńcy z tych naszych władz miasta.

Oglądasz 1-25 z 49
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■