POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.07.2020, 14:50:27] • Świnoujście

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator

W lipcu odbyły się cztery spotkania poświęcone nauce dobrej komunikacji i efektywnej pracy z psem. Organizatorem tych lekcji było Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, a przeprowadzały je: psycholog zwierząt – Agnieszka Czaczkowska i Helena Piątek – instruktor behawiorysta ze Szkoły na 6 Łap.

Wszyscy chętni właściciele i opiekunowie psów, głównie wolontariusze świnoujskiego schroniska oraz osoby, które w niedawnym czasie zdecydowały się na adopcję psa uczyli się kolejno:
-zaspokajania potrzeb psa (co jest ważniejsze, niż szkolenie!),
-praktycznych umiejętności w pracy ze zwierzęciem,
-jak pomóc psu, który zmaga się z lękliwością.

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator

Mieszkańcy naszego miasta chętnie uczestniczyli w spotkaniach. Świadoma praca z czworonogiem jest bardzo ważna, a odpowiadając na zaproszenie do udziału w warsztatach pokazali swój potencjał i zaangażowanie. Jak podkreśla instruktorka: nasze schronisko może się poszczycić gronem wspaniałych młodych ludzi, którzy chętnie pracują, mają serce dla psów i zdolności do pracy z psem. Edukacja w tym temacie ma wielowymiarowe korzyści. Nie tylko pozwala zrozumieć zachowanie własnego czworonoga, uprzyjemnia czas spędzony ze zwierzęciem, ale w dłuższej perspektywie ułatwia psu komunikację z właścicielem i uwrażliwia nasze społeczeństwo na problemy zwierząt.

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator

Wczorajszy dzień był okazją do podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy włączają się w bezinteresowną pomoc schronisku. Budujące jest to, że młodzi ludzie czerpią prawdziwą przyjemność z tej pomocy, chętnie uczą się nowych rzeczy poświęcając temu wiele swojego czasu i energii. W trakcie dnia otwartego każdy mógł zobaczyć kto zamieszkuje to miejsce, wyprowadzić psa na spacer czy pobawić się z kotami w specjalnej wolierze będącej ich domem. Koordynator schroniska, Marta Bobińska z dużą wrażliwością, uśmiechem i wrodzonym spokojem opowiada o każdym psie podkreślając jego wyjątkową osobowość. A sposób, w jaki zwierzę reaguje na ten kontakt pokazuje więź, która je łączy z opiekunem.

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator

Musimy pamiętać, że samo wsparcie ze strony wolontariuszy, mimo że tak silne, nie wystarczy. Problem bezdomności zwierząt będzie zawsze. My, ludzie możemy się starać uczynić „pieskie życie” znośnym, a nawet przyjemnym. W czasie pandemii opieka nad schroniskiem jest bardzo utrudniona. Pracy nie ubywa, a zasoby ludzkie są wtedy pomniejszone, ze względu na ograniczanie kontaktu. Już teraz boję się myśleć, co będzie jesienią, kiedy wróci pandemia - mówi Marta Bobińska. Dlatego szczególnie ważne jest to, żeby rozmawiać o problemach zwierząt, nie tylko bezdomnych, na co dzień. Ukazanie tematu to pierwszy krok do działania, a jak się okazuje w Świnoujściu jest na czym i z kim budować zrównoważone miejsce do życia dla wszystkich zwierząt i ludzi.

@kurortzklimatem

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator

Psy niczyje i psy nasze. Podsumowaliśmy miesiąc nauki w schronisku dla zwierząt

fot. Organizator


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Czwartek [30.07.2020, 10:03:35] • [IP: 78.10.206.***]

Takiego KIEROWNIKA schroniska, który jest jednocześnie psychologiem zwierząt już dawno brakowało. Wszyscy pracownicy i wolontariusze schroniska mając takiego szefa mogą wykonywać swoją pracę czując do niej powołanie i że nie zostaną sami w trudnych sytuacjach. Podejście zgranego zespołu do zwierząt ułatwia pieskom i kotkom komunikację z człowiekiem, co jest bardzo ważne, żeby zwierzaka zrozumieć. Czego się boi, co lubi a czego unika... Widać po mordkach, że zarówno pieski jak kotki są zadbane. Robi się wiele, by znalazły nowy dom, kochających właścicieli i mogły tę miłość odwzajemnić. Brawo! Dziękuję serdecznie

Gość • Czwartek [30.07.2020, 09:24:05] • [IP: 78.54.183.**]

To bardzo dobrze i ciesze sie, ze sa organizowane takie dni" otwartych Drzwi dla schroniska". Trzeba spoleczenstwo uwrazliwiac na niedole tych wspanialych czworonogow. Wiernych przyjacieli od ktorych mozemy, my ludzie tyle sie uczyc!!. Duze 👏 i Respekt dla Wolontariuszy! Jestescie wspaniali!!

Gość • Środa [29.07.2020, 20:40:36] • [IP: 176.221.122.***]

Pani Marta bardzo oddana zwierzętom i oczywiście reszta Pań serdecznie pozdrawiam

Gość • Środa [29.07.2020, 16:15:47] • [IP: 188.146.190.***]

Cieszę się że zostaje Pani z pracowni endoskopowej, jest niezmiennie miła i profesjonalna..Służy pacjentom z wielkim zaangażowaniem i ciepłem, jest to bardzo ważne.

Gość • Środa [29.07.2020, 16:00:27] • [IP: 78.10.206.***]

Brawo Pani Agnieszka, Pani Marta i Wolontariusze !!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■