POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.07.2020, 18:07:55] • Świnoujście

Wynajmę tanio teren w PEC?

Wynajmę tanio teren w PEC?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Bystre oczy niektórych mieszkańców wychwyciły na pewno nowy obiekt zlokalizowany na terenie PEC od ul. Daszyńskiego. Stoi "dziwnie" bo żeby do niego dojść, trzeba zablokować ścieżkę rowerową.

Tematem zainteresował się radny Wiesław Góreczny, który zadał pytanie prezydentowi miasta na temat tego obiektu.

I uzyskał odpowiedź, że teren 100 m2 spółka miejska PEC wydzierżawiła firmie Adler Schiffe na okres 01.07.2019 - 31.12.2023 roku. Cena: 10 zł za metr kwadratowy. Czyli miesięcznie 1000 zł. +VAT. Tanio jak na teren w centrum miasta prawda?

Wynajmę tanio teren w PEC?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Firma Adler Schiffe do biednych zapewne nie należy, więc dziwi tak niska cena. Dziwi bardziej również to, że prezes PEC sp. z o.o tak tanio wynajmuje tereny spółki miejskiej, a do instytucji dobroczynnych raczej nie należy, bo mieszkańcom ceny za ciepło wzrastają w miarę systematycznie. Poza tym czy każdy może sobie wynająć taki teren od PEC?

Przypominamy, że miasto jest 100% właścicielem, a w Radzie Nadzorczej zasiada zastępca prezydenta Barbara Michalska. Wygląda na to, że jest przyzwolenie władzy na takie rzeczy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [31.07.2020, 21:01:42] • [IP: 37.30.59.***]

PEC idzie już w objęcia PGE EC. Biuro maklerskie PGE z Warszawy już zarządza prawem do wykupu opłat za emisję CO2 w PEC Świnoujście. Szkoda, że mieszkańcy dowiadują się o tym na końcu. Za 2-3 lata przy coraz ostrzejszych rygorach środowiskowych UE może nie być nawet śladu po palącym wciąż miałem PEC Świnoujście przy Daszyńskiego za to koło tunelu wyrośnie jak na drożdżach Elektrociepłownia Świnoujście koncernu PGE EC. Najpierw Państwowego, a docelowo zapewne amerykańskiego. Będzie ekologiczniej, ale raczej nie taniej.

Gość • Środa [29.07.2020, 11:52:43] • [IP: 5.173.129.***]

ciągle mało, państwo w państwie jak na promenadzie można za 1 zł, to w PEC za 10 zł

Gość • Środa [29.07.2020, 11:30:00] • [IP: 37.47.138.**]

Żarty, brak gospodarności i kontroli finansowej z urzędu.Adler kasę trzepie a miasto symbolicznie 1000 zł.Brawo za ekonomiczne myślenie i dbanie o finanse.

Gość • Środa [29.07.2020, 10:46:50] • [IP: 85.191.214.**]

I o co chodzi panie Goreczny? Czym chce sie pan wykazac?

Gość • Środa [29.07.2020, 10:38:39] • [IP: 31.0.66.***]

Czy wszystko w tej sytuacji jest zgodne z prawem?A może Pan Prokurator zainteresował by się tą dzierżawą?

Gość • Środa [29.07.2020, 10:27:43] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Środa [29.07.2020, 07:01:35] • [IP: 37.47.136.***]Masz racje komuszku pisowski też z Berlina latam bo bliżej.

Gość • Środa [29.07.2020, 10:19:37] • [IP: 178.238.249.***]

Przy skwitowaniu działalności Żmurkiewicza i jego wiernych zastępców za rok 2019 tylko pan Szpytko zachował SIĘ JAK ODPOWIEDZIALNY RADNY TEGO MIASTA. Reszta może ustawić się pod gabinetem po premie za służalczość.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:37:43] • [IP: 167.114.102.***]

Łapówa poszła pod stołem.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:24:05] • [IP: 95.40.4.***]

ciekawe ile miasto kasuje za ogródki przed restauracjami na chodniku, myślę że na za 10 zł od metra, kawiarnie, restauracje, ile za potykacz na chodniku płacicie ?

Gość • Środa [29.07.2020, 09:22:01] • [IP: 78.133.244.**]

10zł/m2 ? a miasto kasy nie ma na odkomarzanie !

Gość • Środa [29.07.2020, 09:02:22] • [IP: 37.47.138.**]

To jest gospodarność naszych władz.Ekonomiczne myślenie.Radni to powinni wszystkie umowy skontrolować.Brak nadzoru finansowego.Panu vice do dymisji.Co to jest 1000 zł, Adler to bogata firma.TVN rano o tym mówił.Kpina.

Gość • Środa [29.07.2020, 07:01:35] • [IP: 37.47.136.***]

U nas PO rządzi to czego się spodziewacie?" Przecież lotnisko mamy w Berlinie!" Hahahaha

Gość • Wtorek [28.07.2020, 23:59:09] • [IP: 176.221.122.**]

Nic tylko dzierżawić grunty PEC-u na prywatne działalności, za 10 zł..

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:39:00] • [IP: 31.11.129.***]

A był przetarg? skąd taka niska cena?

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:19:24] • [IP: 94.254.235.***]

Trzeba wymienić władzę w naszym mieście.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:17:45] • [IP: 176.221.123.***]

adlery juz dawno powinny dostac buta z tego miasta. nie mowiac o gigantycznych karach za to ze ich flota regularnie zasyfia nam kanal portowy paliwem i innymi gownami.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:17:26] • [IP: 37.30.28.**]

Coś tu śmierdzi, i na pewno nie z komina PEC.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:15:29] • [IP: 31.0.26.***]

Ta władza kradnie jak się da

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:05:26] • [IP: 188.146.173.***]

I chociaż 1000zł /mc do kasy miasta wpadnie. A tak to nic by nie było, no chyba, że są inni chętni na ten teren...?? Niech" bystrzy" mieszkańcy lepiej wezmą się do pracy.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 20:35:25] • [IP: 176.221.123.***]

Zapytajcie co z pomostem przy tym grillu nad kanałem!! Wędkarze są wściekli, czy to nie jest czasem samowola budowlana? Do kogo należy ten teren?

Gość • Wtorek [28.07.2020, 20:26:16] • [IP: 178.238.251.***]

Jak zwykle jak się ma plecy wszystko można załatwić.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 20:00:53] • [IP: 176.221.123.***]

Tak to się robi mieszkańców w bambuko. Nie chcą mieszkańcy Strefy płatnego parkowania - to tanio odstępujemy tereny i tak napływ ludności z Niemiec i kraju zalewa miasto. Tylko dlatego że mieszkańcy nie chcą być okradani strefą płatnego parkowania. Jest to zemsta starszego pana u władzy. Mściwość starszego pana jest po prostu chora. Magistrat powinien ułatwiać życie mieszkańcom. A jest odwrotnie. Przykre- starszy pan górą.

COW ID • Wtorek [28.07.2020, 19:57:05] • [IP: 176.221.122.**]

TO SKANDAL, TO JAKAŚ NOWA FORMA OKUPACJI ? NAS ŁUPIĄ DZIERŻAWY I PODATKI PODNOSZĄ, A NIEMCOM PRAWIE ZA DARMO ODDAJĄ ? CZY CAŁY PEC CHCĄ IM ODDAĆ W DZIERŻAWĘ ? NIEMCY W TYM REJONIE ZACZĘLI OKUPACJĘ POLSKIEJ ZIEMI OD NABRZEŻA ODRA TRANS, KIEDY PÓJDĄ W STRONĘ CENTRUM I POŁĄCZĄ SIĘ Z UBB?

Gość • Wtorek [28.07.2020, 19:28:19] • [IP: 185.126.111.***]

Ciekawe ile takich smaczków jest w mieście ;D

Gość • Wtorek [28.07.2020, 19:27:50] • [IP: 88.156.234.***]

Duży może więcej, to raz, Niemiec może jeszcze więcej to dwa. Podaj redaktorze ile zysku ma z Ciebie miasto a ile zysku daje Adler - rocznie. Nie wszystko jest przeliczalne na złotówki - o tym wie najlepiej Nam Miłościwie Panujący.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■