POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.07.2020, 14:33:04] • Świnoujście

Strażacy i ratownicy przy pomocy drabiny-platformy wydostali z mieszkania mężczyznę

Strażacy i ratownicy przy pomocy drabiny-platformy wydostali z mieszkania mężczyznę

fot. Edmund Papski

Użycie strażackiej drabiny z platformą okazało się niezbędne, gdyż mężczyzna mieszkający na ostatnim piętrze waży 300 kg.

Mężczyzna mieszka na ostatnim piętrze budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Waży około 300 kg i od siedmiu lat nie opuszczał mieszkania. Teraz zaistniała taka konieczność. Jednak nie dało się go przetransportować w zwyczajny w takich przypadkach sposób - na noszach klatką schodową.

Strażacy i ratownicy przy pomocy drabiny-platformy wydostali z mieszkania mężczyznę

fot. Robert Ignaciuk

Od rana trwa akcja, w której biorą udział strażacy i ratownicy medyczni. Potrzebny był specjalny sprzęt do wydostania mężczyzny z mieszkania. W tym celu użyto dźwigu z platformą.

Strażacy i ratownicy przy pomocy drabiny-platformy wydostali z mieszkania mężczyznę

fot. Czytelnik

Trzeba było również wyciąć okno i drzwi balkonowe, gdyż tylko w taki sposób można przetransportować mężczyznę na dół, gdzie czeka karetka. Do godziny 13.00 trwały przygotowania do transportu. Przed godziną 14.00 wyciągali mężczyznę z mieszkania i przetransportowali do strażackiego białego busa.

Strażacy i ratownicy przy pomocy drabiny-platformy wydostali z mieszkania mężczyznę

fot. Edmund Papski

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 7, dotyczyło 47-letniego mężczyzny, który miał problemy krążeniowo-oddechowe. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala, jednakże było to utrudnione ze względu na znaczną wagę pacjenta. Konieczne było wezwanie straży pożarnej, która umożliwiła wydobycie pacjenta z mieszkania i pomogła w transporcie pacjenta do szpitala. W trakcie działań straży pożarnej ratownicy medyczni monitorowali stan pacjenta i wykonywali niezbędne medyczne czynności ratunkowe. Na miejsce wysłano także dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w specjalnej karetce bariatrycznej (przystosowanej do transportu pacjentów, których waga przekracza nawet 300 kg), jednakże ostatecznie podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala pojazdem straży pożarnej - tłumaczy Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [28.07.2020, 10:37:39]

komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Byniu • Piątek [31.07.2020, 04:05:52] • [IP: 62.108.187.**]

znaliśmy się z Robertem od dziecka... Byliśmy w SP6 od zerówki do 8a w jednej klasie. Złote serce. Bardzo pozytywny człowiek. Kaziu na zawsze pozostanie w naszych sercach... Wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym :(

Gość • Czwartek [30.07.2020, 14:52:52] • [IP: 94.254.204.**]

Ten pan zmarł nadal nierozumie skad w ludziach tyle jadu

Gość • Czwartek [30.07.2020, 13:17:18] • [IP: 37.47.161.***]

bog istnieje tylko w ludziach szatan szaleje

Gość • Czwartek [30.07.2020, 07:08:00] • [IP: 176.221.123.***]

czy jest bóg niema boga co rządzi tym światem strach

Gość • Środa [29.07.2020, 23:03:03] • [IP: 37.47.128.***]

nie wiecie co czynicie nie wam osadzac czlowieka i jego rodzine m ame tate i siostre ktorzy go bardzo kochali przyjaciol kolegow kolezanki ktorzy go podziwiali za jego dobre serce za usmiech i radosc za milosc dla kazdego czlowieka dzis robia sobie sensacje z tragedi pokazuja w telewizji pisza w gazecie to okropne.

Gość • Środa [29.07.2020, 22:37:56] • [IP: 94.254.232.**]

Szkoda Kazia fajny koleś z niego, niestety... był.wyrazy współczucia dla rodziny.Jego mama to wspaniała kobieta.

Gość • Środa [29.07.2020, 22:06:11] • [IP: 178.235.147.***]

Niestety Robert zmarł, był bardzo chory.To był wspaniały kolega i przykre jest to, że ludzie piszą takie bzdury, zero współczucia, ja życzę tym od brzydkich komentarzy dużo zdrowia.Rodzinie Roberta szczere wyrazy współczucia a mama jego powinna świętą zostać.Żegnaj kolego. Koleżanka z podworka

Człowiek myślący • Środa [29.07.2020, 21:06:40] • [IP: 188.146.172.***]

Dla świadomości. Człowiek o wielkim sercu. Proponuje niedouczonym dokształcić się w zakresie chorób POWODUJĄCYCH otyłość bo w przypadku tego mężczyzny z właśnie takim przypadkiem mamy do czynienia.

Gość • Środa [29.07.2020, 11:30:39] • [IP: 31.182.38.***]

Już ciszej nad tą trumną : (Bardzo współczuje rodzinie...

Gość • Środa [29.07.2020, 09:13:31] • [IP: 188.146.175.***]

Nadal nie możemy przekroczyć granicy niemieckiej, żeby zrobić np.zakupy. Tymczasem Niemcy przechodzą do nas kiedy chcą. Nie noszą maseczek w miejscach zamkniętych. To deprymujące. Czy nie można się w tych kwestiach dogadać? Jak zwykle uszy po sobie? Przyjechaliśmy tu na wakacje. Czujemy się jak" gorszy sort". No ale do tego powoli przyzwyczajają nas i nasi politycy. Pozdrawiam.

Gość • Środa [29.07.2020, 08:03:07] • [IP: 176.221.122.***]

Wspaniały, życzliwy, zawsze uśmiechnięty dobry kolega. .. Kochająca się rodzina. .. Jestem z Wani całym sercem

Gość • Środa [29.07.2020, 02:21:13] • [IP: 37.47.180.**]

Tepaki co kto moze powiedziec kto go nie znal. Byl super gosciem. A ludzie zawsze z ludzkiego nieszczescia i tragedi zrobia sobie zabawe. Zygac sie chce..m

Gość • Środa [29.07.2020, 01:48:55] • [IP: 176.221.122.***]

Umarł? Matko, skąd ta wiedza... Mam nadzieję, że to nie jest prawda.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 23:32:27] • [IP: 79.186.187.**]

On umarł bando hejterów. Rzygać mi się chce jak to czytam.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:59:17] • [IP: 37.47.173.***]

ludzie to wilki ktorzy z tragedi robia sensacje wy wszyscy ktorzy nie potraficie wspolczuc jestescie jak zmije tylko zmija wroci i tez was ukasi wtedy moze zrozumiecie jak ranicie innych ja wsploczuje rodzinie i jestem z nimi calym sercem trzymajcie sie i nie przejmujcie gadaniem ludzkim

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:38:40] • [IP: 178.238.253.***]

Miasto społeczniaków najlepiej sensacji szukać wokół

Gość • Wtorek [28.07.2020, 19:25:38] • [IP: 37.47.173.***]

to tragedia dla rodziny a szczegulnie matki wiec zamknijcie swoje jezyki i dajcie ludzia spokuj a szczegulnie mamie ktora poswiecila sie dla syna nie znacie sytuacji nie oceniajcie raniac drugiego czlowieka

Gość • Wtorek [28.07.2020, 16:17:26] • [IP: 176.221.122.***]

Również życzę zdrówka i ciężko jest nie oceniać, ponieważ wszystko to co odbiega od jakiejś ogólnie przyjętej normy jest inne, ciekawe, często nowe i każdy ocenia. Czasem jednak warto pomyśleć czy nasza ocena jest komuś potrzebna czy nie, czy może zranić i czy warto ją mówić na głos (lub pisać tu na forum).

Gość • Wtorek [28.07.2020, 14:40:15] • [IP: 5.173.31.***]

Jedzenie jest jak narkotyk ludzie! Tylko głupi ocenia, niech rzuci kamieniem pierwszy ten co nie ma nałogów... Nawet nie wiecie ile pracy potrzeba, żeby wygrać z samym sobą. Nie sądziłam, że w naszym sąsiedztwie może być osoba jak z programu" Historie wielkiej wagi". Mam nadzieje, że pan stoczy tą trudną walkę z samym sobą i wygra - życie :) Powodzenia!

Gość • Wtorek [28.07.2020, 14:39:13] • [IP: 5.173.74.***]

Jedzenie to uzależnienie takie jak, alkoholizm, palenie czy inne używki!Życzę zdrówka!

Gość • Wtorek [28.07.2020, 13:43:28] • [IP: 176.221.122.**]

Ludzie jesteście naprawdę wstrętni Robert jesteś bardzo dzielny dużo przecierpiałeś przez te 7 lat A twoja mama to wspaniała kobieta

Gość • Wtorek [28.07.2020, 13:37:45] • [IP: 176.221.122.**]

Do wszystkich ludzi którzy mówią te straszne komentarze naprawdę jesteście bez uczuć ten pan było bardzo chory on nie jadł dużo brał leki które go utyły to był wspaniały człowiek jesteście okropni I do wszystkich tych starasz bab które mówiły takie wstrętne rzeczy jak można być tak bez uczuć i wogle

Gość • Wtorek [28.07.2020, 12:18:52] • [IP: 31.0.176.***]

Jak łatwo jest osądzic człowieka. Kto chciałby być chorym? Nikt tego nie zrozumie ja zachorowałam na białaczkę też się śmiali że nie mam włosów i to też była moja czy mojej rodziny wina? Pomyśl zanim coś napiszesz bo jeszcze nie wiesz jeden z drugim co ciebie czeka albo kogoś z twojej rodziny. PS. KARMA WRACA!

Gość • Wtorek [28.07.2020, 12:13:10] • [IP: 31.0.176.***]

Trzymaj się wujek. Będzie dobrze 😥

Gość • Wtorek [28.07.2020, 11:49:51] • [IP: 37.47.149.***]

Te żmija. Sama zastanów się co piszesz. Otyłość to choroba o różnych przyczynach ale tkanka tłuszczowa od samych tabletek nie urośnie.

Oglądasz 1-25 z 77
■ „Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie ■ Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■