POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.07.2020, 10:13:08] • Świnoujście

Przekazała blisko 50 tysięcy złotych dla fałszywego policjanta. Dzięki szybkim działaniom policjantów ze Świnoujścia oraz czujności taksówkarza pieniądze zostały odzyskane

Przekazała blisko 50 tysięcy złotych dla fałszywego policjanta. Dzięki szybkim działaniom policjantów ze Świnoujścia oraz czujności taksówkarza pieniądze zostały odzyskane

fot. Policja

Oszuści, podszywając się pod policjantów, próbowali okraść 79-latkę z oszczędności życia. Kobieta przed południem odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Oszust poinformował kobietę, że jej synowa spowodowała wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i grozi jej więzienie, chyba że 79-latka wpłaci wysoką kaucję. Kobieta pod wpływem emocji włożyła do reklamówki blisko 50 tysięcy złotych w zagranicznej walucie i przekazała gotówkę wskazanej przez oszusta osobie. Pamiętajmy, że POLICJANCI pod żadnym pozorem nie proszą w takich sytuacjach o przekazanie gotówki. W przypadku odebrania tego typu telefonu zachowajmy szczególną czujność i NIGDY nie przekazujmy pieniędzy.

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał nietypowe zgłoszenie od kierowcy taksówki, który poinformował, że telefonicznie został mu zlecony kurs przewozu dokumentów ze Świnoujścia do Niemiec. Kierowca taksówki został poinformowany przez oszusta, że dokumenty są do odbioru u jego matki, która mieszka w Świnoujściu. Mężczyzna w trakcie podróży nabrał jednak podejrzeń co do realizowanego przewozu. Jak się okazało, zamiast dokumentów taksówkarz przewoził blisko 50 tysięcy złotych, które miały trafić za kilka godzin w ręce oszusta.

W wyniku podjętych czynności, stróże prawa ze Świnoujścia ustalili, że pieniądze przekazała 79-letnia kobieta, która padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Przestępca poinformował kobietę, że jej synowa spowodowała wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i grozi jej więzienie, chyba że 79-latka wpłaci wysoką kaucję. Kobieta pod wpływem emocji włożyła do reklamówki blisko 50 tysięcy złotych w zagranicznej walucie i przekazała gotówkę osobie, która zjawiła się pod jej drzwiami.

Dzięki czujności kierowcy taksówki, szybkim działaniom stróżów prawa ze Świnoujścia oraz współpracy z niemiecką Policją, przekazana przez kobietę gotówka nie trafiła w ręce przestępców.

Pamiętajmy, że przestępcy nie mają żadnych skrupułów w swoich działaniach. Za pomocą książki telefonicznej wyszukują starsze osoby, a następnie podając się za członka rodziny, przyjaciela czy policjanta, proszą o przekazanie gotówki. Oszuści tak ukierunkowują rozmowę, aby ofiara była pewna, że rozmawia faktycznie z członkiem rodziny czy policjantem.

Oszuści podający się za policjantów informują swoją potencjalną ofiarę o tym, że prowadzą akcję związaną z przestępcami okradającymi osoby starsze z ich oszczędności życia. Fałszywy policjant dodaje, że środki pieniężne zgromadzone w banku są zagrożone, a jedyną możliwością ich uratowania przed oszustami jest szybkie wypłacenie całej gotówki i przekazanie jej policjantom. Niestety, dopiero po wszystkim ofiara orientuje się, że została oszukana.

Apelujemy także do bliskich osób starszych – Rozmawiajcie Państwo ze swoimi babciami, dziadkami na temat zagrożeń ze strony oszustów. Uczulcie ich na techniki, którymi posługują się przestępcy oraz poproście, aby w przypadku odebrania podobnego telefonu, kontaktowali się z Wami i zgłaszali otrzymanie takiego telefonu na numer alarmowy 112.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [23.07.2020, 16:19:33] • [IP: 37.8.230.***]

W nagłówku powinno być najpierw kierowca taxi a potem policja mam nadziej, ze zrobili prowokacje bo inaczej taka robota policji na nic.

Gość • Czwartek [23.07.2020, 16:04:56] • [IP: 176.221.123.***]

Wszędzie czytam że teraz emerytom żyje się ciężko a bandziory na dodatek jeszcze ich okradają. Co za dzikie czasy, złodzieje powinni w więzieniu być.

Gość • Czwartek [23.07.2020, 13:05:10] • [IP: 174.255.193.**]

Gratulacje! !!

Gość • Czwartek [23.07.2020, 11:50:15] • [IP: 46.215.61.***]

Tytuł artykułu Przekazała dla fałszywego policjanta. Piękny polski styl, brawo.

Gość • Czwartek [23.07.2020, 08:13:05] • [IP: 94.254.232.***]

Jak my Taxi to gratuluję Marcin, Kamila i reszta załogi. Dobra robota i postawa.

Gość • Środa [22.07.2020, 22:18:49] • [IP: 176.221.123.*]

Brawo, brawo, brawo my Taxi wygrywa obywatelska postawa. Pani Kamila i reszta ekipy gratuluję. Podziwiam :)

Gość • Środa [22.07.2020, 21:04:19] • [IP: 176.221.122.***]

Gratulacje dla MyTaxi!! Teraz ta sytuacja wcześniej kierowca MyTaxi pomógł ująć pijanego kierowcę który jeździł samochodem po mieście! Wielkie gratulacje i szacun! Gratulacje dla Pani Kamili oraz Pana Patryka za czujność

pisobolszewik • Środa [22.07.2020, 20:32:18] • [IP: 176.221.122.**]

Szacun taksówkarz ale skoro miał oddać przesyłkę dlaczego nie zawinięto odbiorcy?? A ten typek 39 to normalnie wykopany ze średniowiecza - kto cię istoto uczył?? Nie pisz więcej komentarzy bo powinieneś ogień w jaskinii krzesać.

Zafascynowany • Środa [22.07.2020, 18:47:46] • [IP: 94.254.233.***]

Co ta pandemia robi z ludzmi by starsze osoby okradać ze wszystkiego na co całe życie zapewne pracowali. Chyle czoła my taxi. Podziw za zachowanie zimnej krwi:)

Gość • Środa [22.07.2020, 17:34:45] • [IP: 31.11.128.**]

co to jest z kond?

Gość • Środa [22.07.2020, 17:18:03] • [IP: 176.221.122.***]

Jestem pod wrażeniem przytomności umysłu Pana Taksówkarza, wielkie brawa dla Pana! Myślę, że powinniście opublikować nazwisko tego kierowcy, jeszcze raz - wielki szacunek!

Gość • Środa [22.07.2020, 16:46:11] • [IP: 94.254.232.**]

Brawo za postawe taksówkarza. Brawo myTaxi!

Kochanowski • Środa [22.07.2020, 16:42:00] • [IP: 176.221.122.**]

Paździoch, , jesteś zryty beret, czepiasz się kobiety że ma trochę grosza ?? Ma swoje lata to ma! Ja mam 30sci lat i uzbierałem milion złotych w dziesięć lat.Inwestowalem każdy grosz w złoto i urosło. Można? Można, wystarczy tylko chcieć i dążyć do celu uczciwe nie wydawać na używki, papierosy, alkohol i inne durnoty.Policz sobie papierosy i alkohol, redbule i inne używki.w skali roku, później razy 10 ec lat to się przerazisz że z dymem pusciles dobrą willę.

Gość • Środa [22.07.2020, 16:22:56] • [IP: 37.47.190.***]

Bravo Policja i MyTaxi👍

Gość • Środa [22.07.2020, 15:00:22] • [IP: 176.221.122.***]

ciekawe... już wiem jak kredyt spłacę :D

Mieszkaniec • Środa [22.07.2020, 14:45:26] • [IP: 188.146.178.***]

Brawa dla taksówkarza.

Gość To ja szwagier • Środa [22.07.2020, 14:27:06] • [IP: 5.174.35.***]

To wszystko sprawka Ojca naszego Tadeusza tak otumanił naród że ufają we wszystkie bajeczki im przedstawiane...A wszystkie uciułane oszczędności trzymają w skarpetach co by później za sowitą opłatą przenieść się do niebiańskiego raju...A przestępcy jak uzyskają jakąkolwiek wiadomość o stanie majątkowym osoby w podeszłym wieku skroją tę osobę bez pardonu, to na policjanta, to na wnuczka wypadek, to na zagrożone konto w banku...Ile jeszcze jest ciemnoty w umysłach osób w podeszłym wieku że tak łatwo dają się okraść złodziejom...💋💋💋

Gość • Środa [22.07.2020, 13:45:14] • [IP: 77.68.242.***]

Ciekawe czy nikt kobiety nie wystawil

Gość • Środa [22.07.2020, 13:14:37] • [IP: 176.221.123.***]

Ale ci starzy SB-cy są naiwni.

Gość • Środa [22.07.2020, 12:38:53] • [IP: 176.221.123.***]

12:07:34] • [IP: 216.130.39.** Moze syn?

Gość • Środa [22.07.2020, 12:07:34] • [IP: 216.130.39.**]

A z kond koleś wiedział, że kobieta ma synową ? Czyżby ktoś znajomy naraił robotę ?

Gość • Środa [22.07.2020, 12:02:12] • [IP: 176.221.122.**]

Zgarneliscie tych cweli w Niemczech czy nie??.

Pazdzioch • Środa [22.07.2020, 11:50:55] • [IP: 83.20.228.***]

Nie dała na kościół wszystkiego?? Dziadki i babcie marudza że mała emerytura a jednak 50 tys uzbierała no chyba że ma czarodziejska kurę która sra banknotami

Gość • Środa [22.07.2020, 11:47:15] • [IP: 94.254.234.**]

Muszą też wiedzieć że ktoś trzyma taka kasę w domu

Gość • Środa [22.07.2020, 11:41:51] • [IP: 178.238.247.***]

Po kaucję po domach chodzą...Baba miała łeb, żeby uzbierać tyle kasy, ale zero pomyślunku przy ich pozbywaniu się. Czym więcej trabią o oszustach, tym częsciej się nabierają. Trzeba skonczyć z przestrzeganiem, bo to jak grochem o ścianę.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Zgubiono telefon aiPhone 11 kolor czarny (służbowy) z aktywną lokalizacją ! Dla uczciwego znalazcy - nagroda ! Kontakt : 663 42 32 42 ■
■ Tragedia w Dziwnowie. Nie żyje 4 - osobowa rodzina. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■