POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.07.2020, 21:03:38] • Świnoujście

Bezpieczne miasto

Bezpieczne miasto

fot. iswinoujscie.pl

„Prosimy o pilną informację, jakie oficjalne stanowisko zajmuje Urząd Miasta w kwestii coraz częściej pojawiających się i potwierdzonych informacji o postępujących zakażeniach wirusem Covid-19 w Świnoujściu. Redakcja iswinoujscie.pl odbiera mnóstwo pytań mieszkańców i turystów w tej sprawie.” Pytanie takiej treści zadaliśmy w czwartek do Urzędu Miasta a poniżej publikujemy urzędową odpowiedź. W prasie niemieckiej pojawił się artykuł o kolejnej zamkniętej restauracji w Świnoujściu. Dodatkowo dzisiaj, o godzinie 11:36 nasz fotoreporter uwiecznił taką oto scenę na ulicy Bohaterów Września, w trakcie której załoga szczecińskiej karetki Pogotowia Ratunkowego podjęła dwie młode kobiety z budynku przy deptaku. Jako redakcja, wierzymy prezydentowi miasta, ale może Janusz Żmurkiewicz powinien w publicznym wystąpieniu upewnić mieszkańców Świnoujścia że są bezpieczni.

Odpowiedź udzielona przez  Joannę Ścigała, p.o. kierownika Biura Informacji i Konsultacji Społecznych UM w Świnoujściu:

Bezpieczne miasto

fot. iswinoujscie.pl

„W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące pojawiających się i potwierdzonych informacji o zakażeniach koronawirusem w Świnoujściu, uprzejmie informuję, że na terenie Świnoujścia organem właściwym do nadzoru sanitarnego aktualnego stanu epidemiologicznego jest Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna. Podejmuje ona na bieżąco stosowne czynności adekwatne do zmieniającej się sytuacji w związku z epidemią. Prezydent Świnoujścia jest w stałym kontakcie z dyrektor PSSE w Świnoujściu i z WSSE w Szczecinie.
Stan zagrożenia epidemiologicznego ( 15 osób potwierdzonych zakażeniem wirusem SARS – Cov – 2 w Świnoujściu od 6 marca do 16 lipca, stan na godz.10.00 ) zdaniem PSSE w Świnoujściu nie wymaga od władz samorządowych dodatkowych działań, które miałyby na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Podjęte dotychczas działania przez służby sanitarne są wystarczające w tym zakresie.
W trosce o zdrowie zaleca się przestrzeganie obowiązujących wytycznych sanitarnych Głównego Inspektora Sanitarnego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinie - zakładanie maseczek ochronnych w sklepach, środkach komunikacji miejskiej i innych miejscach publicznych, zachowanie dystansu od innych osób co najmniej 2 m, dezynfekcję rąk.
W sprawach związanych ze zdrowiem i porad ogólnych dotyczących kwarantanny prosimy kontaktować się pod numerem telefonu +48 222 500 115.„

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Gość • Środa [29.07.2020, 13:12:12] • [IP: 31.11.128.**]

do b252 smieca sraja gdzie tylko mozna

Gość • Sobota [25.07.2020, 16:06:16] • [IP: 188.146.176.***]

Co wy się tak tych Niemców czepiacie. Jak tylko ktoś chory to zaraz na Niemców Są bardziej zdyscyplinowani niż nie jeden mieszkaniec Świnoujścia. A mieszkańcy też się przemieszczają do różnych krajów, miast.

Gość • Wtorek [21.07.2020, 12:12:19] • [IP: 178.238.252.***]

Dziwi mnie dlaczeo Pani odrzuca moje spostrzezenia w sprawie Parku zdrojowego , ogolny balagan, woda podtruta , z oczek wodnych woda nie jest spuszczana od wiosny , nawet stare kaczki zaczynaja unikakac tych oczek, na moje zapytanie w ZGM odpowiedzialne za poziom wody dlaczego nie jest spuszczana , , odpowiedz, , dla dobra drzew parkowych, ludzie klna przebywajace na polanie , smrod niesamowity, jak dlugo...

Gość • Poniedziałek [20.07.2020, 10:30:06] • [IP: 178.238.252.**]

Niemcy są bardziej zdyscyplinowani niż Polacy- grzecznie dezynfekujà ręce i noszą maski czego nie można powiedzieć o nas. Poza tym u nas za miedzą u sąsiada nie ma żadnych przypadków Covid- hmmm?? może to nie oni zarażają tylko Ci którzy przyjeżdzają z Polski.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 19:16:16] • [IP: 5.173.146.***]

Znajomemu mieli zrobić test w zamieszaniu wysłali bez zrobienia go trzymają go hu. Wi gdzie

Gość • Niedziela [19.07.2020, 11:24:10] • [IP: 37.248.167.***]

Ja widać najważniejszy w miescie bardzo przejmuje się sytuacją:/ Najważniejsze żeby turyści kasę zostawili. .. W rzędzie " wolna amerykanka", nikt niczego i nikogo nie kontroluje :/

Gość • Niedziela [19.07.2020, 10:02:46] • [IP: 176.221.122.***]

"A jeszcze tak niedawno niektórzy pisali tutaj, że nie ma żadnej epidemii". A jest?. Czyli że, , trup się ściele gesto, służby nie nadążają z uprzątaniem ciał?". Epidemia będzie... jak ją wam wszczepią a, , szczepionka" "nie wcześniej jak w styczniu 2021" jak podawał jeden z portali intrerentowych w artykule o tym jak się, , elity" spieszą by urealnić, , znamię bestii". Trzeba nakręcać spiralę strachu testami wykrywającymi niemal wszystko co jest biologicznie aktywne by akcja szczepień tym czymś nie napotykała na nadmierny opór ludzi świadomych celów nie mitycznego przecież NWO. Tak się rodzi totalitaryzm jakiego jeszcze nie było na świecie.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 09:10:34] • [IP: 176.221.123.**]

Należy stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a nie kwestionować je lub głupawo z nich się naśmiewać. Unikać skupisk ludzi, trzymać dystans, a tam gdzie nie można zachować dystansu (np w sklepie), zakładać maseczkę. Myć ręce. To utrudnia przenoszenie zarazy z człowieka na człowieka. Każdej zarazy.

kolka • Sobota [18.07.2020, 23:36:56] • [IP: 89.151.32.**]

A jeszcze tak niedawno niektórzy pisali tutaj, że nie ma żadnej epidemii, bo nie słyszeli o nikim kto by się zaraził. Mamy sezon letni, który jest źródłem dochodów mieszkańców Świnoujścia, więc przyjeżdżają urlopowicze z całego kraju, w tym zapewne osoby przechodzące bezobjawowo zakażenie wirusem. Każdy kto się z nimi zetknie może być zarażony. Gdyby istniały wiarygodne testy błyskawiczne można byłoby przed promami postawić budki i każdy wjeżdżający musiałby zrobić sobie test, niestety nie ma takich testów w przystępnej cenie. Nie dość, że ludzie potracili pracę w Niemczech, to jeszcze mieliby ze strachu przed epidemią zrezygnować z sezonu? Wiele osób znajdzie się na kwarantannie, niektórzy zachorują, ale nie ma wyjścia. Tak właśnie wygląda specyfika naszego miasta, aby zarobić na życie musimy czasem zaryzykować życie.

Gość • Sobota [18.07.2020, 22:43:50] • [IP: 46.76.67.***]

MM nadzieje ze przy zamknięciu granic będzie obecny Sujka i będzie żegnał zarażonych Niemców tak samo jak ich witał, szkoda ze nie było czerwonych dywanów aż do Wojska Polskiego.. gdzie są ci ci odwiedzali restauracje Promenada

Gość • Sobota [18.07.2020, 20:03:00] • [IP: 37.248.215.***]

XXI WIEK, ŚRODEK EUROPY A TU =CIEMNOGRÓD= TV+MEDYCZNA INKWIZYCJA-ZROBIŁA SWOJE. NOŚCIE TE DURNE KAGAŃCE, NAJLEPIEJ 3 NA RAZ. DO KOMPLETU PROPONUJE SIATKĘ OGRODZENIOWĄ NA GŁOWĘ= TO WAS OCHRONI PRZED KOMARAMI= SKUTEK JEST TAKI SAM.CIEMNY I DURNY NARÓD= KOPCIE MASOWE MOGIŁY NA WYDMACH...

Gość • Sobota [18.07.2020, 18:05:40] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Sobota [18.07.2020, 09:00:16] • [IP: 2.27.209.***]. ... powininieneś napisać : JESTEM DEBILEM I CO MI ZROBICIE.

Gość • Sobota [18.07.2020, 17:31:07] • [IP: 5.173.153.**]

A ile wyników dodatnich jest ukrywana w całej Polsce! Ludzie na jesień władza będzie zmuszona wszystko pozamykac!!

Gość • Sobota [18.07.2020, 17:16:46] • [IP: 94.254.233.***]

juz nie jedna a trzy restauracje Promenada zamknięte

Gość • Sobota [18.07.2020, 16:09:26] • [IP: 77.88.191.**]

Szkopy mogą przyjeżdżać i nas zarażać a Polakom nie wolno do nich jechać i mamy efekt.

Gość • Sobota [18.07.2020, 16:06:33] • [IP: 77.88.191.**]

Do [IP: 31.183.217.***] Lecz się człowieku!!

Gość • Sobota [18.07.2020, 15:48:22] • [IP: 31.60.0.**]

Gdzie Ci wszyscy protestujący na przejściu granicznym ?

Gość • Sobota [18.07.2020, 14:35:53] • [IP: 185.210.38.***]

Testy na Koronowirus są ujemnymi.Nic się nie stało.Muszymi jakoś nauczyć się żyć z tym wirusem. Zgłosiłam do sanepidu, bo dostałam informację, że miałam kontakt z dodatnią osobą.Więc musiałam zrobić test.Dodatnia osoba jest na kwarantannie, ostatni kontakt był z nią 4 lipca.Wszystko jest dobrze.Liepej zrobić test, i mieć pewność i spokój.

Gość • Sobota [18.07.2020, 14:18:33] • [IP: 31.183.217.***]

Podobno wyslano nieuzywane testy do zbadania, okazalo sie ze zakazone. Testy byly zakazone!!

Gość • Sobota [18.07.2020, 14:00:44] • [IP: 86.63.113.**]

Jak by coś to ona nie miała koronawirusa, i wszystko z nią jest ok

Gość • Sobota [18.07.2020, 13:55:36] • [IP: 83.20.43.***]

zamknąc granice z niemcami i skonczy się zaraza, była zamknięta i nie było, ale nasz wodzirej służy tylko tym z rynku bo ma koszysci naszym kosztem, a ci stawiają sobie wille pod niebo a kszyczą że biedni i na chleb nie mają.

Gość • Sobota [18.07.2020, 13:49:59] • [IP: 176.221.122.***]

Granica jest przecież zamknięta dla nas!Po co te puste żądania? Do Szwecji i ze Szwecji za to cały czas bez ograniczeń.

Gość • Sobota [18.07.2020, 13:40:27] • [IP: 31.0.249.***]

Zamknac granice.juz teraz.

Gość • Sobota [18.07.2020, 13:19:15] • [IP: 216.130.39.**]

To teraz każdy kto ma podwyższoną temperaturę (może ból głowy, może te trudne dni. ...może kac lub sraczka) będzie miał robiy test a pogotowie w świetle jupiterów będzie zabierało na testy by potem po cichutku stwierdzić, że to. ... tylko gorączka. BRAWO. A tym czasem ktoś naprawdę ktoś będzie potrzebował pomocy, ale. ... pomocy nie otrzyma bo srandemia ważniejsza. Czy nikt tego nie widzi. ... tego pompowania sytuacji ? Czy nikt nie widzi tych absurdów ?

Gość • Sobota [18.07.2020, 13:04:10] • [IP: 188.146.181.**]

W niemieckich mediach bez ogródek wstawione zdjęcie popularnej restauracji i informacja że jest tam ognisko covid. U nas zero informacji. Co najwyżej z komentarzy coś można wywnioskować. Przydałaby się informacja gdzie pojawili się chorzy.

Oglądasz 1-25 z 92
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■