POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.07.2020, 12:40:10] • Świnoujście

Za chwilę przypadków koronawirusa może być u nas więcej

Za chwilę przypadków koronawirusa może być  u nas więcej

autor: taa22 (fot. stock.adobe.com/pl )

Epidemia się nie skończyła - przypomina rzecznik wojewódzkiego sanepidu. Do kogo nie przemawiają słowa, może dotrą liczby i ostatnie niepokojące przypadki.

Do 10 lipca w Świnoujściu kwarantanną objęto aż 155 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 5 osób. Od 6 marca do 10 lipca (statystyki podawane są obecnie raz dziennie do godz. 10) potwierdzono u nas 9 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na razie z tych dziewięciu wyzdrowiały... tylko 3 osoby! Na szczęście nikt nie umarł.

- Epidemia się nie skończyła – przypomina Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Eidemioogicznej w Szczecinie – i dalej obowiązują nakazy i zakazy wynikające z rozporządzenia, czyli m.in. dystans społeczny i zakrywanie nosa i ust. Zarówno mieszkańcy i jak i turyści powinni się stosować do obowiązujących przepisów i pamiętać żeby nie gromadzić się a w miejscach, w których jest taki obowiązek zakrywać nos i usta m.in. używając maseczek.

To ostrzeżenie jest jak najbardziej na czasie. Ostatnie komunikaty sanepidu sugerowały, że należy się liczyć z wystąpieniem kolejnych zakażeń. Najpierw w czwartek poinformowano o koronawirusie stwierdzonym u młodej kobiety w Świnoujściu. W piątek dostaliśmy kolejną niepokojącą informację.

4 lipca w godzinach 14.00-17.00 w Aquaparku przy Alei Baltic Park Molo 4 w Świnoujściu przybywała osoba, u której w późniejszym terminie stwierdzono wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2. A kilka dni wcześniej, 28 czerwca w restauracji „Promenada” przy ul. Uzdrowiskowej 16 w Świnoujściu pracowały osoby, u których stwierdzono później koronawirusa - informował powiatowy inspektor sanitarny w Świnoujściu.

Osoby, które w tym czasie przebywały w tych miejscach powinny obserwować swój stan zdrowia przez 14 dni - zalecał sanepid. - Odnośnie Aquaparku samoobserwacja powinna trwać do 18 lipca , a restauracji „Promenada” - do 12 lipca.

Jeśli ktoś poczuje się gorzej (wystąpi u niego kaszel, duszności, gorączka, utrata węchu i smaku) należy powiadomić Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Świnoujściu pod nr telefonu 91 321 24 94 lub 604 571 667 lub 694 493 765.

Jeszcze w czwartek chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o młodej kobiecie ze Świnoujścia, by ostrzec okolicznych mieszkańców.

- Nie jest możliwe podanie z jakiego rejonu miasta pochodzi osoba u której potwierdzono zakażenie informuje Małgorzata Kapłan. – Sposób informowania o osobach zakażonych wirusem nie zmienił się – podajemy powiat/płeć/przedział wiekowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 94

Gość • Czwartek [16.07.2020, 09:01:28] • [IP: 176.221.122.**]

Pandemia - jedno wielkie oszustwo. Tylko ludzie z mózgiem kury mogą w nią wierzyć. Niestety okazało się, że mamy takich w kraju...żal i smutek..I dramat umysłów przesiąkniętych propagandą medialno-polityczną..

Gość • Wtorek [14.07.2020, 15:49:46] • [IP: 157.25.169.**]

Maska to znak niewolnika, " kowid" to zwykła grypa, tylko propagandowo wykorzystana. Przestańcie wierzyć władzy w każde słowo!

Gość • Niedziela [12.07.2020, 20:03:24] • [IP: 176.221.122.***]

Czyli szczepienie realnym technicznie i politycznie Znamieniem Bestii, , jest nieuchronne"?.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:46:40] • [IP: 176.221.123.**]

Każdy z nas spotka się z tym wirusem to nieduniknięcia chodzi tylko o to żeby rozłożyć to w czasie aby szpitale się nie zakorkowały.A w skutek tej paniki więcej ludzi umiera na inne choroby przez przerwanie zaplanowanych zabiegów i badań.Sam miałem na kwiecień planowane badania kontrolne guza a w tej chwili mam termin na. ..wrzesień.Trochę nienormalne to.

Marek • Niedziela [12.07.2020, 16:03:34] • [IP: 94.254.172.**]

Zdecydujcie sie ! Zamkniete miasto to beczycie ze turystyka pada. Otwarte to boicie sie ze wirus zastakuje. Albo rybki albo...

Gość • Niedziela [12.07.2020, 14:34:56] • [IP: 188.147.49.**]

11:35. .. 1.***Słuszny wpis, choć nienawidzę TVN-u. Jak wynika z badań psychologicznych i socjologicznych zawsze wśród ludzi znajdą się tacy, którzy negują sprawy oczywiste i węszą spisek. Do dziś ok.połowa Amerykanów nie wierzy w lądowanie ich rodaków na Księżycu - mimo że łatwo każdy z zarzutów wobec tego faktu obalić. Najgorsze że ci negacjoniści covidu lekceważąc zarazę stają się jej nośnikami i osłabiają swoim przykładem morale innych - nie nosząc masek demobilizują innych i sami mogą być nośnikami koronawirusa.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 14:21:47] • [IP: 5.173.136.**]

Wszyscy do piachu Tak zasługują ludzie zabili ziemie więc ona nas w końcu

Bezmózgi • Niedziela [12.07.2020, 13:39:46] • [IP: 89.151.38.***]

Wszak ilość dziennych zakażeń koronawirusa można kształtować ilością przeprowadzanych testów, a wynalazek" bezobjawowych chorych" powoduje, że każdy zawsze może mieć śmiercionośnego wirusa. W Polsce, po odpowiednim alarmistycznym propagandowym przygotowaniu społeczeństwa, większość panikarzy będzie raczej bić brawo dla powrotu agresywnego zamordyzmu niż martwić się utratą podstawowych praw i wolności.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:27:23] • [IP: 62.69.252.**]

ZAMKNIJCIE GRANICE !!

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:23:14] • [IP: 199.244.86.***]

Przecież te dane to jedna wielka manipulacja. Wirus rozdmuchany do granic absurdu. A ludzie panikują jakby nie mieli rozumu., , Pandemia" już trwa od dawna i co takiego się stało? Umarło 90% zarażonych ludzi co mieli inne choroby. Ja rozumiem panikę, gdyby to była jakaś bardzo bardzo poważna choroba, ale plis nie róbcie z igieł wideł.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:00:02] • [IP: 46.215.65.**]

I co? zachodniopomorskie dziś 0 a lubuskie ponad 40 więc nie panikujcie tylko bądźcie ostrożni

Gość • Niedziela [12.07.2020, 11:48:26] • [IP: 188.147.49.**]

Zaglądaj dziś od południa do północy na konto twitterowe znanego w Polsce Marcina Palade, socjologa.Specjalizuje się w prognozach wyborczych, ciszę wyborczą oczywiście ma w głębokim poważaniu... gdyby na to nie wyglądało, dostałby srogą grzywnę. By tego uniknąć, zajmuje się.. nie zaraz polityką, tylko cenami na bazarku i przy okazji ułatwia zrozumienie tego co tu i teraz.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 11:35:48] • [IP: 83.21.1.***]

Czy oglądaliście filmNieA na TVN o COVID 19? To szkoda, wielka szkoda, tylko idiota mówi że to ściema. Życze zdrowia teraz i po sezonie też. Maseczka nic nie wąży noś człowieku. Chroń innych i siebie choćby w 60%

Gość • Niedziela [12.07.2020, 11:20:13] • [IP: 5.173.207.**]

Maski... 2m odstępu... zero skupisk ludzi i damy radę. Nie wierzę poprostu nie wierzę że są dyskoteki na promenadzie... powinni tego zakazać albo walnąć mega ostre mandaty za narażanie życia

Gość • Niedziela [12.07.2020, 10:48:56] • [IP: 45.141.1.**]

Apel do zaniepokojonych : Nie zesrajcie się ze strachu

Gość • Niedziela [12.07.2020, 07:17:48] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Sobota [11.07.2020, 18:06:52] • [IP: 188.146.183.***]Ty z domu piszesz czy z wariatkowa??

Gość • Niedziela [12.07.2020, 07:15:06] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Sobota [11.07.2020, 20:48:53] • [IP: 151.248.62.***]Trochę fałszywa logika...wszyscy w ten czy inny sposób korzystamy na turystyce. Ci co bezpośrednio to wydając te pieniądze utrzymują sklepy, usługi itp.Miliony Polaków pracujących za granicą i tu utrzymujących rodziny też ma zbawienny wpływ na gospodarkę.Paryż np.ma około 10 miliardów eur.rocznie z turystyki.Niestety dla mieszkańców dosyć meczące.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 07:03:11] • [IP: 176.221.123.**]

Stary dziad • Sobota [11.07.2020, 22:31:28] Za 20 lat??połowy już nie bedzie z obecnych trolli.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 05:58:42] • [IP: 62.69.253.**]

Tak, będzie więcej, ani chybi. To ile dostali lekarze szpitala miejskiego...za milczenie??A w ogóle miski miejskie proszę o sprawozdanie za okres styczeń -lipiec 2020 ilu to odeszło an...wirusa, raka i ze starości

Gość • Niedziela [12.07.2020, 04:13:41] • [IP: 37.47.147.***]

Taaaa.A później zakłady pracy padają bo sobie banda idiotów wymyśliła jakąś pandemie hahaha i dlaczego się nie nosi i nie nosiło maseczek ktore w niczym nie pomagają jak była i jest zwykła grypa na którą więcej jest zachowań i zgonów niż na tego zjeb...go wirusa. WIRUS SRIRUS JEDNO WIELKIE HIŃSKIE GÓWNO PRAWDA🐷🐖🐽

Gość • Niedziela [12.07.2020, 03:25:04] • [IP: 83.137.6.***]

CO ZA MARNOTRAWSTWO PIENIĘDZY ROBIENIE WYMAZÓW PRZECIEŻ TO ZBĘDNY WYDATEK I KOSZTUJE. SŁUSZNIE KTOŚ NAPISAŁ ŻE TO" WINA LUDZI" OD KIEDY TO JESTEŚMY LUDŹMI? -OSTATNIO NAS INACZEJ RZĄDZĄCY NAZYWALI.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 03:20:04] • [IP: 83.137.6.***]

SKORO NIE MA WIRUSA TO POCO PANIKOWAĆ. CIEKAWE KTO ICH ZMUSIŁ DO WYMAZÓW PRZECIEŻ TO ZBĘDNY WYDATEK.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 03:07:47] • [IP: 83.137.6.***]

W POLSCE JUŻ" NIE MA EPIDEMII" NIE SŁUCHACIE PREMIERA CO MÓWI." MACIE IŚĆ TŁUMNIE NA WYBORY" I TO FAKT EPIDEMII NIE NA JEST ZA TO PANDEMIA?

Gość • Niedziela [12.07.2020, 01:20:02] • [IP: 5.173.197.**]

PYTANIE, O CO CHODZI? CZEMU NIE MOŻEMY JEŹDZIĆ DO NIEMIEC A, NIEMCY MOGĄ DO NAS? K...A O CO TU CHODZI? CZĘŚĆ WYSPY UZNAM PO STR NIEMIECKIEJ JEST ZABLOKOWANA DLA LANDÓW ZAGROŻONYCH CORONĄ, WIĘC PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS. JAKAŚ PARODIA