POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.07.2020, 20:59:43] • Świnoujście

Mercedes potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

Mercedes potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

fot. Sławomir Ryfczyński

Samochód osobowy potrącił jadącą po ścieżce rowerowej 11 Listopada i na ul. Chełmońskiego. Na miejsce przyjechała policja i ratownicy medyczni.

W czwartek przed godziną 15.00 kobieta jechała po ścieżce rowerowej przy 11 Listopada i na ul Chełmońskiego. Tam została potrącona przez mercedesa, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Sprawca potrącenia po krótkiej chwili oddalił się.

Mercedes potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce przyjechała policja i ratownicy medyczni. Poszkodowanej kobiecie usztywniono nogę i przewieziono do szpitala.

- Zgłoszenie dotyczyło 45-letniej rowerzystki, która miała zostać potrącona przez samochód. Kobieta z urazem kończyny dolnej została zabezpieczona i przewieziona do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Czekamy na więcej informacji Policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Piątek [10.07.2020, 23:44:39] • [IP: 31.11.128.***]

Masz racje Waldek.

Waldek • Piątek [10.07.2020, 20:06:38] • [IP: 5.173.153.***]

Karma wraca..ta rowerzystka teraz będzie wiedziała o co chodzi.

Ars • Piątek [10.07.2020, 18:13:24] • [IP: 176.221.122.**]

T tym konkretnym miejscu tak zaprojektowano to, że auto wyjeżdżając z ul. Chełmońskiego staje na pasach i ścieżce rowerowej. Natomiast ilu jest rowerzystów, którzy przed takimi miejscami zwalniają, naprawdę niewielu. Brak wyrozumiałości i roszczenia w stosunku do kierowców aut, a także i pieszych, którzy przechodzą przez ścieżkę do sklepu, z 11 listopada na Chełmońskiego, potem dalej do Lidla. Rowerzyści trochę pokory i szacunku do innych użytkowników, a na pewno inni tym samym odwzajemnią.

Gość • Piątek [10.07.2020, 17:10:19] • [IP: 88.218.255.**]

Z ulicy Chełmońskiego wyjeżdża mężczyzna samochodem czerwonym na K... bardzo ostro nawet nie przyhamuje pomimo że tam jest przejście dla pieszych i rowerów.

Gość • Piątek [10.07.2020, 16:41:44] • [IP: 94.254.232.***]

Dlatego powtarzam, że łatwiej jest nam rowerzystom zatrzymać się nawet jak mamy pierwszeństwo, to mniej nas" kosztuje"niż wjazd przed nieodpowiedzialnego kierowcę.Wielu przyjezdnych nie jest obytych ze ścieżkami rowerowymi.

Gość • Piątek [10.07.2020, 16:12:44] • [IP: 178.238.245.**]

, droga policjo Proszę o sprawdzenie czy każdy z rowerzystów posiada kartę rowerową., , , sam jestem kierowcą ale gdy wsiadłem na rower rowerzyści nie zachowują między sobą bezpieczeństwa nie wskazując kierunków w którą stronę chcemy jechać w prawo albo w lewo Też dochodzi do kolizji

Gość • Piątek [10.07.2020, 14:26:15] • [IP: 62.69.252.***]

Oddalił się bo... był pod wpływem. .??

Cyklista • Piątek [10.07.2020, 14:24:07] • [IP: 62.69.252.***]

Uwaga Rowerzyści ! W sezonie w naszym mieście jest wielu kierowców z kraju. Totalnie nie potrafią poruszać się wśród rowerzystów, wychodząc z zasady" Jestem silniejszy więc mam prawo" lub" twój rower twój problem zawalidrogo". Należy bardzo uważać na auta z głębi kraju - zapomnijmy o pierwszeństwie podczas zbliżania się do pasów i przejazdów na ścieżkach. Tylko nasze auta ZSW i niemieckie są wyczulone na ruch rowerowy. NIE DAJMY SIĘ ZABIĆ. Sezon minie i wszystko powróci do normy !!

Gość • Piątek [10.07.2020, 12:12:50] • [IP: 94.254.232.**]

Wczoraj jakiś dziad jadąc sciazka rowerowa nagle wjechał mi przed auto na pasy dla pieszych gdzie nie ma przejazdu dla rowerów, mało nie potrąciłem pajaca!

Gość • Piątek [10.07.2020, 11:31:05] • [IP: 5.173.139.**]

Rowerzystka jechała po ścieżce rowerowej nie po chodniku. Miała prawo przejechać przez pasy, bo przejazd jest pomalowany na czerwono. Nie musiała schodzić z roweru. Skoro była już na pasach, to miała pierwszeństwo. Nie wrzucajmy wszystkich rowerzystów do jednego worka. To kierowca powinien zachować szczególną ostrożność blizajac się do pasów.

- • Piątek [10.07.2020, 11:16:45] • [IP: 80.54.236.***]

Złapać takiego i za uszy przyprowadzić na policję. Niech płaci odszkodowanie do końca życia.

Gość • Piątek [10.07.2020, 11:09:12] • [IP: 89.151.38.**]

Jżdze samochodem i staram się być bardzo czujny ale czy zawsze uniknę spotkania z pędzącym rowerzystą??

Gość • Piątek [10.07.2020, 11:08:20] • [IP: 188.146.181.***]

Czy towerzystka ma kartę rowerowa??

Gość • Piątek [10.07.2020, 10:51:05] • [IP: 37.47.174.***]

To co ten samochód jechał po ścieżce rowerowej ?? Kto pisze te artykuły ??

Johny Macarony • Piątek [10.07.2020, 10:50:39] • [IP: 78.150.174.***]

Samochód potrącił rowerzystę. He he he 😂😂

Gość • Piątek [10.07.2020, 10:30:01] • [IP: 178.238.245.***]

Na wymioty sie zbiera gdy mieszkaniec Swinoujscia potraca rowerzystke, a komentarze" niemcy nie umieja jezdzic!!

Gość • Piątek [10.07.2020, 10:04:20] • [IP: 37.47.142.***]

Szkoly jazdy nadaja sie do pieca, a wiekszosc pasztetow nigdy nie powinna miec prawa jazdy.

Gość • Piątek [10.07.2020, 10:03:29] • [IP: 188.146.183.***]

rowerzyści jezdna jak chcą, wszystkie chodniki należą do nich chociaż obok jest ścieżka rowerowa. Przejeżdzaja przez pasy gdzie powinni zejść i przeprowadzić rower. powinno rowerzystów wsiąść na naukę na kartę rowerową

Gość • Piątek [10.07.2020, 09:48:10] • [IP: 188.146.33.***]

8:29 To samo jest gdy się jedzie po ścieżce rowerowej wzdłuż ul.W.Polskiego i dojeżdża się do skrzyżowania z ul.Malczewskiego - jest tam parking, a nawet niewysokie samochody zasłaniają auta jadące ulicą Malczewskiego ku Wojska Polskiego.

Gość • Piątek [10.07.2020, 09:40:04] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Piątek [10.07.2020, 08:45:36] • [IP: 31.0.71.**]Na Kościuszki to cyrki z tymi niby kierowcami.Wjezdzając od Kołataja na kontrpas spotykasz sie z wyzwiskami niby kierowców ze jedziesz pod prąd.Ciołki nie znają sie na przepisach i nie patrzą na znaki dla nich to jest tylko jednokierukowa ulica a stoi znak z zaznaczeniem NIEDOTYCZY ROWERÓW.

Gość • Piątek [10.07.2020, 09:10:19] • [IP: 88.218.255.**]

Mnie też kiedyś w tym miejscu potrącił samochód jak jechałam na rowerze.Miałam pierwszeństwo i tylko dzięki mojemu refleksowi skręciłam na bok i tylko się lekko otarłam. Kierowca bardzo mnie przepraszał i mu darowałam. Teraz to ciągle uważam mimo że mam pierwszeństwo.

Gość • Piątek [10.07.2020, 09:07:44] • [IP: 176.221.122.***]

Pozabijają tych rowerzystuw co za kierowcy pozabierać prawa jazdy jak nie umie jeździć.

Gość • Piątek [10.07.2020, 08:45:36] • [IP: 31.0.71.**]

Na Kościuszki jak się jedzie kontrapasem to też kierowcy którzy wyjeżdżają z bocznych ulic nie zwracają uwagi na rowerzystów. Sama kiedyś zatrzymałam się na masce samochodu

Gość • Piątek [10.07.2020, 08:29:56] • [IP: 88.156.232.***]

To jest bardzo niebezpieczne skrzyżowanie kierowca auta dojeżdżając do 11-Listopada nie widzi jadących na rowerze. Uważam, iż należy zlikwidować miejsce parkingowe tuż przed ścieżką.

Gość • Piątek [10.07.2020, 08:29:29] • [IP: 80.153.7.***]

wlasnie, trzeba sie Zajac kierowcami ktorzy parkuja swoje auta na DWUKIERUNKOWEJ jezdni BLOKUJAC WYBRANA PRZEZ SIEBIE STRONE

Oglądasz 1-25 z 50
■ W czwartek przy samej zachodniej granicy państwowej prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza w okolice 30°C/31°C. ■ Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■