POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.07.2020, 18:57:46] • zachodniopomorskie

Maseczki dla medyków z międzyrzeckiego szpitala

Maseczki dla medyków z międzyrzeckiego szpitala

fot. Organizator

Wspólna akcja Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga” pozwoliła udzielić wsparcia w postaci maseczek ochronnych dla medyków z międzyrzeckiego szpitala.

Kolejna placówka medyczna, tym razem Szpital Międzyrzecki otrzymał wsparcie ze strony Służby Więziennej w postaci maseczek ochronnych. Maseczki uszyte w areszcie Śledczym w Międzyrzeczu zostały wykonane w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Dyrektor międzyrzeckiego aresztu mjr Piotr Goławski przekazał partię maseczek ochronnych, którą z powierzonego przez szpital materiału uszyli skazani uczestniczący w programie resocjalizacyjnym „Ja wolontariusz”. Dla samych skazanych to lekcja niesienia szeroko rozumianej pomocy, a także jak sami twierdzą „namiastka odkupienia winy za swoje nie do końca poprawne zachowanie, które spowodowało, że znaleźli się za więziennym murem”.

Prezes zarządu szpitala Waldemar Taborski nie krył zadowolenia, osobiście odebrał maseczki, które dostarczyli mu międzyrzeccy funkcjonariusze Służby Więziennej. W podziękowaniach złożonych na ręce dyrektora aresztu nie zabrakło słów uznania dla ciężkiej pracy funkcjonariuszy na rzecz społeczeństwa.

Ogólnopolska akcja „Resort Sprawiedliwości Pomaga” ma na celu niesienie pomocy przede wszystkim tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Wcześniej udzieliliśmy pomocy szpitalom w Goleniowie i Nowogardzie oraz domom dziecka i pensjonariuszom domów pomocy społecznej.

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Szczecinie
mjr Sebastian Matuszczak


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ W czwartek przy samej zachodniej granicy państwowej prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza w okolice 30°C/31°C. ■ Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■