iswinoujscie.pl • Wtorek [07.07.2020, 18:57:46] • zachodniopomorskie

Maseczki dla medyków z międzyrzeckiego szpitala

Maseczki dla medyków z międzyrzeckiego szpitala

fot. Organizator

Wspólna akcja Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga” pozwoliła udzielić wsparcia w postaci maseczek ochronnych dla medyków z międzyrzeckiego szpitala.

Kolejna placówka medyczna, tym razem Szpital Międzyrzecki otrzymał wsparcie ze strony Służby Więziennej w postaci maseczek ochronnych. Maseczki uszyte w areszcie Śledczym w Międzyrzeczu zostały wykonane w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Dyrektor międzyrzeckiego aresztu mjr Piotr Goławski przekazał partię maseczek ochronnych, którą z powierzonego przez szpital materiału uszyli skazani uczestniczący w programie resocjalizacyjnym „Ja wolontariusz”. Dla samych skazanych to lekcja niesienia szeroko rozumianej pomocy, a także jak sami twierdzą „namiastka odkupienia winy za swoje nie do końca poprawne zachowanie, które spowodowało, że znaleźli się za więziennym murem”.

Prezes zarządu szpitala Waldemar Taborski nie krył zadowolenia, osobiście odebrał maseczki, które dostarczyli mu międzyrzeccy funkcjonariusze Służby Więziennej. W podziękowaniach złożonych na ręce dyrektora aresztu nie zabrakło słów uznania dla ciężkiej pracy funkcjonariuszy na rzecz społeczeństwa.

Ogólnopolska akcja „Resort Sprawiedliwości Pomaga” ma na celu niesienie pomocy przede wszystkim tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Wcześniej udzieliliśmy pomocy szpitalom w Goleniowie i Nowogardzie oraz domom dziecka i pensjonariuszom domów pomocy społecznej.

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Szczecinie
mjr Sebastian Matuszczak

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/66270/