POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.07.2020, 17:25:23] • Świnoujście

Sprawca uszkodzeń na historycznej promenadzie ustalony. 14-latek odpowie za swoje zachowanie przed Sądem

Sprawca uszkodzeń na historycznej promenadzie ustalony. 14-latek odpowie za swoje zachowanie przed Sądem

fot. Czytelnik

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z ujawnieniem napisów, które zostały naniesione niezmywalną farbą na płytkach oraz metalowych elementach infrastruktury historycznej promenady. Niezwłocznie podjęte czynności przez świnoujskich policjantów pozwoliły nie tylko na ustalenie sprawcy uszkodzenia mienia, ale także na pokrycie przez jego opiekuna prawnego strat w wysokości 800 złotych.

W wyniku podjętych czynności stróże prawa ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia na terenie historycznej promenady jest nieletni mieszkaniec Świnoujścia. 14-latek przyznał się do popełnienia czynu karalnego i wyraził skruchę za swoje naganne zachowanie.

W związku z popełnieniem przez 14-latka czynu karalnego z artykułu 288§1 Kodeksu Karnego nieletni odpowie teraz za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

- • Wtorek [07.07.2020, 15:26:22] • [IP: 83.21.43.**]

Wakacje w poprawczaku byłyby najlepszą nauczką.

Gość • Wtorek [07.07.2020, 13:39:30] • [IP: 216.130.39.**]

Rodzice zapłacą to małolat następnym razem się zastanowi. Powinien jeszcze dostać z parę godzin prac społecznych przy utrzymywaniu porządku np. zamiataniu...itp. Pobłażanie niczemu nie służy i za niszczenie cudzego mienia należy piętnowć. Kara nie musi być surowa, ale dotkliwa. Tak własnie powstawała patologia z krzywej co doprowadziło parę lat temu do tragedi.

Gość • Wtorek [07.07.2020, 11:28:58] • [IP: 89.151.36.***]

Tak zapłacą rodzice!! Jak wychowali tak maja!! Zrobi to jeszcze raz to pójdzie do poprawczaka, tam poniesie prawdziwą karę !!

Hassano • Wtorek [07.07.2020, 11:01:40] • [IP: 77.75.244.**]

Hahaha, małolat trafiony, który następny?

Gość • Wtorek [07.07.2020, 10:41:47] • [IP: 176.221.123.***]

[22:24:34] • [IP: 188.146.33.***] 100/100 ! Gimnazjaliści przesyłają sobie nieprzyzwoite zdjęcia, namiary i linki a poradnia pedagogiczna poucza rodziców, że kontrola komunikatorów małoletniego i to przestepstwo ! Chora pedagogika !!

Gość • Wtorek [07.07.2020, 09:43:48] • [IP: 176.221.123.***]

Przetrzymać 24, do tego dobry wpi...ol i puścić.

Gość • Wtorek [07.07.2020, 08:37:08] • [IP: 2.28.78.***]

Srajca ukarac bo sie rozbestwi.A na forum zawsze znajada sie obroncy roznych zje-bow bo to nie dotyczy ich szkod.Tak by darli ryja na cala Pl o ukaranie.

Gość • Wtorek [07.07.2020, 08:03:46] • [IP: 188.146.33.***]

22:24 nieprecyzyjnie się wyraziłem, przy" klapsach" w 1.zdaniu wpisałem w nawiasie, że muszą z tą karą współistnieć akceptacja dziecka i ciepło emocjonalne - o to chodziło. Jednak jeśli ktoś zgodnie z idiotycznym prawem wciśniętym kiedyś przez przejściowo rządzącą lewicę z góry założy, że nie będzie dziecka karał klapsem a potem innymi sankcjami, to wejdzie na drogę do przepaści, drogę bezstresowego wychowania. Ok.10 lat temu widziałem przy terminalu promów morskich szkolną wycieczkę młodzieży bodaj ze Szwecji - zachowywali się strasznie, jakby pod wpływem prochów, nigdy nie widziałem czegoś takiego w Polsce. Po pewnym czasie przypatrywania się hałaśliwej, rozbrykanej grupie, przypomniałem sobie lektury tygodników - opisy modelu socjaldemokratycznego wychowania w Szwecji. Oby rządy PiS i A.Duda jeszcze mocniej odbiegli od lewicowego modelu edukacji, wsączonego do Polski. A namazanie przez 14-latka napisów na promenadzie, chyba zdradza braki w życiu rodzinnym.

Twoj_Pan • Wtorek [07.07.2020, 07:06:48] • [IP: 78.133.244.**]

WY na tym portalu naprawde nie macie tematów które kogokolwiek by interesowały?

Gniewko • Poniedziałek [06.07.2020, 23:27:00] • [IP: 176.221.122.**]

Ja nie widzę w tym przypadku żadnej szkody. Piesi obuwiem po zetrą ten napis, który jest artystycznym przekazem. zostawić chłopaka w spokoju! Weźcie się za dojrzałych starszych co karmią niby ptactwo, a robią gnój i szczurowo. Jakby to były namalowane swastyki to co innego, albo przesłanie do narodu niemieckiego o reparacje wojenne za mordy na moich dziadach i rozdzabrowaniu majątku przez niemieckich żołnierzy. Tak niemieckich, nie nazistowskich, tylko niemieckich ! Naziści go Niemcy.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 23:11:30] • [IP: 188.146.182.***]

Brawo policja.wreszcie kryminaliści najwięksi odpowiedzą za najobrzydliwsze przestępstwa

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 22:59:43] • [IP: 89.151.37.***]

Może, jakieś prace społeczne, dla dzieciaka a nie zaraz do sądu !

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 22:49:38] • [IP: 176.221.123.***]

Dzielni bardzo dzielni złapali polaka 14 - latek złapali. Niemca który przywiózł śmieci gabaryty nie złapali. Jacy posłuszni bo Niemców nie wolno łapać. Dzielni inaczej Świnoujscy policjanci.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 22:34:28] • [IP: 62.69.251.***]

Zawsze mnie intrygowało dlaczego taki gnój nie upierdoli bazgrołami tatusiowego samochodu albo ściany własnego domu tylko sra po cudzym

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 22:24:34] • [IP: 188.146.33.***]

21:11 Jest coś w tym, że im mniej klapsów i surowości w wychowaniu (przy współistniejących cieple i akceptacji ze strony rodziców), tym większe są straty w wychowaniu i nawet w sferze materialnej (te 800 zł...) Nadal dominuje w szkołach, w MEN, wśród pedagogów lewicowe podejście do wychowania, dziwacznym tego skutkiem jest zakaz klapsów czy mus pozostawania jednego z uczniów przy wkładaniu do kopert pisemnych testów egzaminacyjnych - pośrednie danie do zrozumienia, że dorośli (nauczyciele, zróżnicowani zresztą, bo jeden z innej szkoły) są podejrzani, niepewni, a młodzi muszą być" partnerami" i kontrolerami. Nie są partnerami, są wychowywanymi ludźmi, godnymi jedynie miłosci, ale tej wychowującej- nie partnerstwa na równi.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 22:00:49] • [IP: 167.114.118.*]

Możecie Go cmoknąć w pipę. Nikt mu nic nie zrobi. Nikła szkodliwość czynu. Typ oblał komuś samochód farbą i nikt jemu nic nie zrobił, a za to, to jeszcze mu zapłacą odszkodowanie, że Go stresują.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 21:58:28] • [IP: 37.47.154.**]

No faktycznie policjanci ustalili haha żenada niech starszy posterunkowy się nie kompromituje.!! Co tam było ustalać skoro gówniarz sam się tym chwalił i wstawił zdjęcia na Facebooku to co zrobił, poza tym na portalu iŚwinoujście w artykule o tym czynie sygnaliści w komentarzach zadenunciowali kto to !!

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 21:22:54] • [IP: 31.0.2.**]

zostawcie dziecko w spokoju, każdemu się zdarza coś przeskrobać w tym wieku. Pomazał - szkodę naprawił - ma nauczkę. Po co o tym pisać i pastwić się na chłopakiem

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 21:11:02] • [IP: 176.221.123.***]

Młodzi zawsze robili głupoty, a na rodziców spadały skutki i koszty tych głupot. Ale mamy prawo, które zabrania nawet klapsa, tym bardziej kontroli korespondencji i komunikacji dziecka wszelkiego typu. Zgoda rodzica na pocztę mejlowa itp. komunikatory jest fikcją !!. Nawet zakaz wyjscia z domu, kontaktu z kolegami może być uznany za więzienie człowieka, przemoc domową zz art. 207 kk. Absurd !

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 21:01:53] • [IP: 62.69.229.**]

Ot bohaterska policja. A jak w poprzednich latach pojawiały się podobne napisy, to dlaczego nikt nie reagował?

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 21:01:46] • [IP: 188.146.183.***]

ubrać 14 latka w kamizelkę odblaskową i posłać na promesa∂e zamiatać

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 20:25:36] • [IP: 37.47.160.***]

I dobrze bo należy szanować nasze wspólne dobro jak i szanować ludzi, rodzice gdzie byli ?

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 20:18:45] • [IP: 178.238.245.***]

Cokolwiek by sie w Komuchowie zdarzylo to zawsze sie znajdzie jakis nawiedzony miejscowy ktory skomentuje" a niemcy"!! To chore !Ludzie pelni kompleksow!!

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 20:17:51] • [IP: 46.134.90.**]

Boze czy wszytkie 30 - 40 letnie mirki ktore nosza pustaki na budowie moga nie wypowiadac sie na ten temat w ogole jak w byliscie w jego wieku nie robiliscie glupich zeczy zapomnial wol jak cieleciem byl

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 20:17:03] • [IP: 37.187.147.***]

Lemingi chca krwi, nawet dziecka. Ogórki z was katy. Kawałek chodnika ważniejszy od dziecka. Zmyć, naprawić, po temacie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ W czwartek przy samej zachodniej granicy państwowej prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza w okolice 30°C/31°C. ■ Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■