POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.07.2020, 11:02:09] • Świnoujście

Turyści zwracają uwagę nie tylko na piękne i nowe - widzą sterty śmieci!

Turyści zwracają uwagę nie tylko na piękne i nowe - widzą sterty śmieci!

fot. Czytelnik

Sezon trwa, przyjechało wielu turystów, którzy z uznaniem mówią o nowych promenadach. Jednak, oprócz deptaków, zmodernizowanych części strefy nadmorskiej oraz ciekawych aranżacji zieleni, spacerujący dostrzegają też... niesprzątane śmieci, przepełnione odpadkami kosze i brudne ławki. Tak widzi to turystka Jolanta, która napisała do naszej redakcji.

- Takie piękne promenady, a takie brzydkie śmieci. Podobno miasto nie płaci za sprzątanie wszystkich koszy. Jeżeli to prawda, to bardzo smutna, brzydka i śmierdząca. Nie wiem również czy ktoś sprząta piękne, nowe ławki pokryte ptasimi kupami.

Turyści zwracają uwagę nie tylko na piękne i nowe - widzą sterty śmieci!

fot. Czytelnik

Wygląda to okropnie. Czystość to przecież również chluba miasta i warto o nią dbać- pozdrawiam z nadzieją na reakcję

Turystka Jolanta

Turyści zwracają uwagę nie tylko na piękne i nowe - widzą sterty śmieci!

fot. Czytelnik

Turyści zwracają uwagę nie tylko na piękne i nowe - widzą sterty śmieci!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Sobota [11.07.2020, 09:55:54] • [IP: 178.238.252.**]

Przecież to mewy wyciągają brudaski.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 15:55:28] • [IP: 77.88.191.**]

Karać sowicie za zaśmiecanie!!Nie raz widziałam jak spacerująca matka z dzieckiem sama wyrzuca śmieci po drodze, to jak dziecko ma wiedzieć, że tego nie wolno robić, jak wychowamy, tak mamy.

Gość • Poniedziałek [06.07.2020, 07:39:34] • [IP: 176.221.123.***]

przeciez ta ulica jest zamknieta dla ruchu i budowana a te smieci to zostawiaja tam ludzie z budowy

Gość • Niedziela [05.07.2020, 23:49:32] • [IP: 176.221.122.***]

Chyba żaden mieszkaniec tego miasta nie lubi sezonu letniego i turystów, najgorszy okres w roku. Chodzą jak święte krowy, parkują gdzie chcą i robią syf, to samo dotyczy się tych niemiaszków. Tragedia 😡😡😡Przez to bardzo nie lubię tego miasta i chętnie się stąd wyprowadzę.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 16:52:30] • [IP: 37.47.142.***]

TAKIEGO MACIE ZMURKA, NA JAKIEGO SOBIE ZASŁUŻYLIŚCIE :)

Gość • Niedziela [05.07.2020, 16:37:45] • [IP: 176.221.123.***]

Niech ktoś wytłumaczy, w jaki sposób śmieci wypadły ze śmietnika.

Turysta z Polski • Niedziela [05.07.2020, 15:45:50] • [IP: 5.60.143.***]

Z przykrością czytałem" opinie" rodowitych mieszkańców Świnoujścia. Można odnieść wtażenieże turysta jest" kulą u nogi" dla miasta... Trochę dystansu, rozumiem że niezawisłe turyści zachowują się we właściwy sposób ale to nie powód do generalizowania. Jesteśmy pod wrażeniem zmian jakie dokonały się w mieście i tak po ludzku szkoda jak jest brak codziennej opieki nad zbudowaną infrastrukturą. Myślę że mieszkańcom też jest miło jak wokół jest czysto. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 15:41:28] • [IP: 94.254.237.***]

Nie spodziewałam się, że Świnoujście nie lubi turystów. Oczywiście, że" produkujemy" śmieci ale chcemy mieć gdzie je wyrzucać żeby wokół było nadal pięknie. Przykro mi, że nie jestem mile widziana na wczasach. No cóż...

Gość • Niedziela [05.07.2020, 15:06:09] • [IP: 37.47.202.***]

Droga turystko wystarczy abyś po sobie posprzątała i przekazała innym znajomym ze wszyscy po sobie sprzątają wówczas będziesz miała prawo narzekać ze jest syf, bo to nie, kto inny tylko wy pseudo turyści od 500 plus syf robicie placice jekies grosze 250 zl za pokoj i wymagacie bóg wie, czego. Specjalnie urząd nie wywozi śmieci, aby dać wam do zrozumienia ze jesteście nie mile widziani w tym mięście, dlatego nawet toalety dla was są pozamykane abyście korono wirusa nie roznosili i cos zrozumieli, ale wiem nie możemy od was wymagać zbyt wiele jesteście ograniczeni intelektualne i my was rozumiemy i wybaczamy miłego wypoczynku Turystko Jolu

Gość • Niedziela [05.07.2020, 14:06:04] • [IP: 92.217.47.**]

Drogi czetelniku place place. Jak jestem w swinioujsciu moje pierwsze kroki robie do schroniska dla bezdomnych zwierząt ( pokarm itd.) bo zwierzata mi milsze jak (ludziska )

Gość • Niedziela [05.07.2020, 13:48:26] • [IP: 31.11.128.**]

nikt z mieszkancow nie poszedl na promenade, zeby wyrzucic smieci.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 13:37:53] • [IP: 176.221.123.**]

To turyści robią syf więc niech spierdalają, albo sami niech sprzątają

Gość • Niedziela [05.07.2020, 13:33:03] • [IP: 83.20.16.***]

Nie widzą pięknego? Dlatego, że większość pachnie kiczem!

Gość • Niedziela [05.07.2020, 13:07:11] • [IP: 178.238.252.**]

Każdy niech pilnuje swojego nosa ta osoba nie jest święta a sama na pewno to robi ALE MUSI DO KOPAĆ NAM BO CO TO NIE ONA WIELKA NIEDOUCZONA PANIUSIA ITD...

Gość • Niedziela [05.07.2020, 13:05:05] • [IP: 213.155.177.**]

Ile razy był już poruszany temat obsranych ławek - i nad morzem i w parku i obok Parku i w mieście - ale to jak grochem p ścianę WSTYD przynoszą ci odpowiedzialni za to

Gość • Niedziela [05.07.2020, 12:47:33] • [IP: 5.172.255.***]

Wszyscy brudzą, i mieszkańcy i turyści...

Pingu • Niedziela [05.07.2020, 12:13:37] • [IP: 176.221.122.***]

Droga Turystko, proponuję żebyś dobrowolnie opodatkowała swój pobyt, a wyliczoną kwotę wpłaciła do firmy sprzątającej miasto.Ja jako mieszkaniec nie mam ochoty ponosić wyższych kosztów sprzątania miasta, bo przyjechali turyści!! Wszyscy na tym zarabiają - handlowcy, hotelarze, restauratorzy a tylko ja jako mieszkaniec mam do tego dopłacać żebyś Ty czuła się komfortowo ??

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:50:57] • [IP: 31.0.81.***]

To właśnie robią turyści. I

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:47:37] • [IP: 37.248.224.***]

SPOKO JUTRO ŚMIETNIK ZDEMONTUJĄ I PO SPRAWIE.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:45:17] • [IP: 83.20.21.***]

MIAŁES CZAS KAPUSIU FOTOGRAFOWAC TO TRZA BYŁO TO SPRZĄTNĄC, PRZECIEŻ TO WY SAMI BRUDZICIE A WYMAGACIE UJ WIE CZEGO BRUDASY.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:35:21] • [IP: 185.210.39.**]

Sami turysci to robia

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:34:24] • [IP: 178.238.247.***]

czy nie ma nic w świnoujściu pozytywnego pytania do redakcji

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:34:20] • [IP: 92.217.47.**]

TO NAPEWNO ZNOWU NIEMCY . MUSICIE SZYBKO ZAMKNAC GRANICE I ZROBIC BREXIT

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:34:18] • [IP: 176.221.113.**]

Widzą? A kto robi ten bajzel? Właśnie turyści.

Gość • Niedziela [05.07.2020, 11:27:19] • [IP: 94.223.2.***]

To jest miejsce przebudowy ulicy proszę o wyrozumiałość.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■