POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.06.2020, 15:15:58] • Świnoujście

Tallboy ma groźną sąsiadkę! Tuż obok na dnie kanału leży tonowa mina morska. Nie będzie jednak kolejnej detonacji ale neutralizację poprzez wypalanie

Tallboy ma groźną sąsiadkę! Tuż obok na dnie kanału leży tonowa mina morska. Nie będzie jednak kolejnej detonacji ale neutralizację poprzez wypalanie

fot. iswinoujscie.pl

Informacja o kolejnym groźnym znalezisku na dnie toru wodnego w granicach Świnoujścia dotarła już wcześniej do władz miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta powiedział o tym głośno prezydent miasta. Marynarka Wojenna przygotowuje się do neutralizacji pocisku. I w tym przypadku nie będzie to łatwa operacja. Mina morska z czasów Drugiej Wojny Światowej spoczywa – jak poinformował prezydent: „niedaleko tej wielkiej bomby angielskiej". Przypomnijmy, że chodzi o słynnego już całym kraju „Tallboy'a"- potężną brytyjską bombę lotniczą.

Ostatnie groźne znalezisko z czasów wojny waży około tony i – jak przekazał Janusz Żmurkiewicz połowa tej masy to waga wypełniającego minę morską – materiału wybuchowego. Jej neutralizacja ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu, między 15, a 19 czerwca. Przed marynarskimi specjalistami kolejne niebezpieczne działania. Tym razem jednak powinno obyć się bez „wstrzymywania oddechu" przez miasto. Będący w stałym kontakcie ze specjalistami Marynarki Wojennej, prezydent wyjaśnił, że neutralizacja tej miny odbędzie się na miejscu. Nie będzie detonacji. Kilkaset kilogramów materiału wybuchowego jaki zawiera pocisk ma zostać zneutralizowany nowoczesną metodą wypalania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [12.10.2020, 09:53:23] • [IP: 178.238.248.**]

Gość • Środa [17.06.2020, 08:48:09] • [IP: 84.182.120.***]

Pocco te. Ograniczenia w slownictwie. Powinno sie odizolowac dany sektor l i trzasnoc wszysto naraz mniej kasy pujdzie na calom misje. To tylko rzepanie kasiory.wiadomo każdy chce zabronić ale nie tak. a jak to ich bomba to niech so ja zabiorą i reszte al po takim bum kanal czysty.

Gość • Wtorek [09.06.2020, 20:13:47] • [IP: 79.187.106.*]

Pracująca kobieta szuka jednoosobowego pokoju. Długoterminowo. Centrum 511 127 370

Gość • Wtorek [09.06.2020, 13:06:49] • [IP: 77.16.58.**]

MULNIK 2 wiedzą jak kasę kręcić

Gość • Wtorek [09.06.2020, 01:50:35] • [IP: 37.47.181.***]

Normalnie, mnożą sie te znaleziska jak podczas tarła. Początkowo był TallBoy, potem namnożyła się mina. Jak by tego było mało z tarła dołączył jeszcze jakiś pocisk, nie wiadomo czy z niewypału pistolecika dowódcy okrętu, czy ruskowo matriosa?

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 22:53:48] • [IP: 31.0.43.***]

No zajebiście... O działaniach 8Fow mówi prezydent... a gdzie rzecznik z MW... Brawo brawuniuo...

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 21:52:30] • [IP: 176.221.123.***]

nowa metoda to może być bum

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 21:20:00] • [IP: 176.221.123.**]

Od 1945 roku ile pokoleń * dostało medale i nagrody za oczyszczanie toru wodnego??

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 21:16:13] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 17:27:44] • [IP: 77.115.60.**]Dupek...ile metrów pod dnem kanału ma być rura tunelu wiercona?

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 20:20:35] • [IP: 37.8.215.***]

A właściciel z Londynu do niczego nie poczuwa się?

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 18:00:03] • [IP: 31.11.128.**]

Duzych bomb i min oraz bombek i minek jest w tamtych okolicach az do bazy promow tyle co skwarkow w dobrej kaszy.Tutaj byly najwieksze naloty aliantow na baze Krigsmarine.

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 17:43:20] • [IP: 176.221.123.***]

Raz na sto lat przeskanować całe wejście, tor wodny do Szczecina.

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 17:27:44] • [IP: 77.115.60.**]

Poczekajmy az zaczna kopac tunel to takich bomb z wzruszonego dna wyjdzie kiladziesiat...

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 16:36:23] • [IP: 176.221.113.**]

Żeby tylko nie zaczęły robić małych bomb.

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 16:29:17] • [IP: 167.114.118.*]

Dziwne, to wszystko. tak szukali, że wcześniej jej nie widzieli? Jakieś partacze pokroju" Betoniarki" i" Gumola".

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 16:19:12] • [IP: 176.221.122.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 16:10:25] • [IP: 37.47.181.**]

Nie bedzie bum ? :(⁰

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■