POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.09.2020, 15:05:48] • Świnoujście

Czy dla Akademii Morskiej Świnoujście jest za bardzo morskie?

Czy dla Akademii Morskiej Świnoujście jest za bardzo morskie?

fot. Czytelnik

Szok! W naszym morskim mieście nie będą już prowadzone kursy dla przyszłych marynarzy. Akademia Morska likwiduje Morski Ośrodek Szkoleniowy w Świnoujściu!

W ramach ograniczania morskości Świnoujścia Akademia Morska w Szczecinie z dniem 30 września 2020 likwiduje Morski Ośrodek Szkoleniowy w Świnoujściu - pisze nasza Czytelniczka - morską jednostkę edukacyjną prowadzącą kursy specjalistyczne i kursy kwalifikacyjne przygotowujące marynarzy do egzaminu przez Centralną Morską Komisją Egzaminacyjną. Od motorzysty do starszego oficera mechanika i od marynarza do starszego oficera. Po zamknięciu MOS marynarze będą zmuszeni korzystać z ośrodków w Kołobrzegu i Szczecinie.

Czy dla Akademii Morskiej Świnoujście jest za bardzo morskie?

fot. Czytelnik

To nie jedyny głos w tej sprawie:

- Jeśli leżące nad morzem Świnoujście nie jest właściwym miejscem do takich szkoleń, może Akademia powinna pomyśleć o organizowaniu ich np. w Policach czy Wałczu? Skoro morze nie jest istotne – pisze kolejny nasz Czytelnik.

Akademii Morskiej w Szczecinie zdawkowo tłumaczy się ze swojej decyzji. Powodem likwidacji ośrodka ma być reorganizacja struktur Ośrodków Szkoleniowych – czytamy na stronie internetowej Ośrodka.

Morski Ośrodek Szkoleniowy w Świnoujściu (MOS) powstał 15 września 2001 r. jako pozawydziałowa jednostka organizacyjna Akademii Morskiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 69

Gość • Czwartek [17.09.2020, 18:06:36] • [IP: 77.88.191.**]

Jeśli chodzi o ścisłość to w Świnoujściu panowie i panie rządzi nie PIS tylko Platforma -POpaprańcy!!a ich zwyczajem jest likwidowanie i sprzedaż wszystkiego co stoi i się rusza:), ZDRAJCY NARODU!!Głosowaliście na Nitrasów-idiotów, Arłukowiczów i DJ Rurę Trzakowskiego, to tak będzie w każdym regionie i mieście, gdzie oni rządzą!!

Gość • Czwartek [17.09.2020, 06:07:28] • [IP: 5.184.48.***]

Hahahahaha głosowaliście na PiS to morda w kubeł

Gość • Wtorek [15.09.2020, 19:24:23] • [IP: 176.221.122.***]

Mają rozmach pisowskie skurwesyny oby was chuj strzelił padalce

Gość • Wtorek [15.09.2020, 14:50:30] • [IP: 37.47.169.**]

Deweloperzy wszystko skupują. Jeden cwaniak wykupił po Nowatorze ziemie i bedzie tam zdzieral ludzi na mieszkaniach i ponoc kolo kapitanatu jeszcze wykupil. Chciwosc ludzka nie zna granic. Juz byl taki jeden tez strasznie chciwy co mial piekarnie i go pochowali pod plotem. Co mu po tym bogactwie?

Gość • Wtorek [15.09.2020, 12:21:21] • [IP: 89.229.72.***]

Może wskazana byłaby pomoc Miasta, by w Świnoujściu powstał nowy MOS np. przy ZSM. Kadra z długoletnim doświadczeniem jest do wzięcia, pomoce naukowe w tym symulatory są, certyfikaty są. Nic tylko działać, tylko czy znajdzie się chętny do zorganizowania ośrodka i jego prowadzenia? Myślę, że tak, bo marynarzy w mieście i w pobliskich powiatach są ich setki. Po kryzysie będzie duże zapotrzebowanie na polskich nawigatorów i mechaników.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 12:14:32] • [IP: 88.218.254.***]

Prezydent już tereny opędzlował zapewne. Nie pojęte, teraz każdy do Szczecina po odnowienie papierów.. MASAKRA. Najlepiej same hotele niech zostaną i stare komuchy które dostały tereny za groszę, na których teraz zbijają fortunę. Tfu

Gość • Wtorek [15.09.2020, 10:28:19] • [IP: 176.221.122.***]

kiedy wreszcie odłączymy od tego pasożyta

Gość • Wtorek [15.09.2020, 09:27:47] • [IP: 62.69.231.**]

Najlepsze, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej podobno ma się też pozbyć Szkoły Morskiej w Świnoujściu. A kilka lat temu z wielką pompą przejęli ją od miasta, bo niby miało być tak wspaniale, he he... PiS w pełnej krasie.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 09:07:34] • [IP: 31.2.94.**]

Niema i nie bedzie odwrotu od jedyni słuszneje drogi do syfilizmu.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 08:57:36] • [IP: 77.111.247.***]

megaloman z PiS (rektor) buduje mega ośrodek szkoleniowy ratownictwa morskiego w szczecinie więc potrzebuje środków. komu i za ile sprzedał budynki i teren to sprawa dla śledczych dziennikarzy.

Anonymous • Wtorek [15.09.2020, 07:36:12] • [IP: 78.10.206.***]

No i w końcu będzie duży parking dla osób korzystających ze szpitala, może ?

Gość • Wtorek [15.09.2020, 07:17:30] • [IP: 5.173.145.***]

W Świnoujściu wszystko co związane z morzem jest skutecznie likwidowane nawet sekcja żeglarska dla dzieci jest skutecznie torpedowana komuś zależy żeby nikt w naszym mieście nie był związany z morzem

Gość • Wtorek [15.09.2020, 07:11:13] • [IP: 157.25.141.**]

Stocznia w piz.u, ośrdek szkoleniowy w piz.u.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi kasę.Dobra lokalizacja osrodka to kupa kasy.Ktośma w tym interes.

Frytki z cebuli • Wtorek [15.09.2020, 06:53:43] • [IP: 83.170.146.***]

A po co Wam kursy?Od stycznia 2021 zniosą ulgę abolucyjną i nie będzie się opłacać wychodzić z domu za te pieniądze które bedzuesz musiał podzielić na dwie kupki.Dla rodziny i niecdla rodziny.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 06:24:35] • [IP: 79.187.106.***]

Niemcy tu zostawiają pieniądze na ile mogą, czyli w hotelach. Polska tu nie zostawia pieniędzy, bo to dziura bez przyszłości. Gdyby nie port handlowy, to w ogóle byłoby jakieś Niechorze lub inne Międzygnoje.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 06:21:29] • [IP: 79.187.106.***]

Wśród kadry też ubolewa się, że nie ma chętnych, dlatego zamykają. Co się dziwić? Ma stać puste? Nie chce się nikomu uczyć, nie ma chętnych do bycia marynarzami, oficerami itp. dlatego Świnoujście coraz bardziej przestaje być morskie. Stocznia Gryfia jest szczecińska, zamykają, ośrodek morski jest szczeciński - zamykają. Może Świnoujście wreszcie przestałoby być chłopaczkiem do bicia Szczecina i samo rozwinęłoby swój przemysł stoczniowy czy naukowy? Może w końcu nie będzie dupościsku, że Szczecin zły, bo Szczecin zamyka. Sami sobie jesteśmy winni. Świnoujście- awanport Szczecina. Może jeszcze ich dzielnicą zostaniemy? Do nauki mośki! Niech Świnoujście wreszcie stanie się na powrót morskie, a nie tylko zdezelowana marynarka" wojenna" parę żaglówek i stare, przedzłomowe promy pasażerskie.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 04:32:27] • [IP: 192.235.93.***]

Niebawem zamkna Akademie Morska bo nie bedzie chętnych. Likwidacja ulgi abolicyjnej od przyszłego roku sprawi, że polskiemu marynarzowi nie będzie się w ogole opłacało tracić życia na łajbie. Chyba do tego zmierza nasz rzad, aby Polacy całkowicie zostali zastapieni przez Ukraińców i Rosjan.

Gość • Wtorek [15.09.2020, 01:26:20] • [IP: 37.248.14.***]

Niemcy wchodzą i macie wywalone a krowy są na topie jednym ratunkiem prezes nie trzeba prosić prezes bez prośby pomoże' wołajcie a was usłyszą.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 23:08:12] • [IP: 83.20.224.*]

Niepojęte. Dlaczego? Oburzające!!

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 22:31:38] • [IP: 5.173.12.***]

Ośrodek nie przynosił dochodów. Zwykle prawa wolnego rynku, nic poza tym. Dziękuję za uwagę.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 22:17:47] • [IP: 37.47.138.***]

Gospodnik jest do dupy. Tam zawsze mają wymówkę że nie ma wystarczającej liczby kursantów i się im nie opłaca. W morskiej było fajnie ale rozumiem że Niemcy ważniejsi.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 22:15:32] • [IP: 37.47.138.***]

Apartamenty dla Niemców będą. Lepsza kasiora niż na kursach.

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 21:19:49] • [IP: 89.64.64.**]

Przecież jest drugi ośrodek w Gospodniku!

Gość • Poniedziałek [14.09.2020, 21:18:02] • [IP: 176.221.123.***]

sprzedadza budynki na hotele dla niemcow