POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.04.2020, 17:26:59] • Świnoujście

Nie kłamcie! Pozwólcie medykom wykonywać pracę

Nie kłamcie! Pozwólcie medykom wykonywać pracę

fot. iswinoujscie.pl

Przekazujcie dyspozytorom pełne i prawdziwe informacje dotyczące waszego stanu zdrowia – apeluje do pacjentów rzecznik Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego.

Obecnie żaden zespół ratownictwa medycznego ze Świnoujścia, Międzyzdrojów czy Kamienia Pomorskiego nie przebywa na kwarantannie. To się może jednak szybko zmienić. Dlatego Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego apeluje, by dyspozytorom pogotowia przekazywać pełne i prawdziwe informacje dotyczące naszego stanu zdrowia.

- Zatajanie pełnych informacji lub wprowadzanie w błąd dyspozytora jest skrajnie nieodpowiedzialne - stawia sprawę jasno pani rzecznik. - Niestety na terenie naszego województwa zdarzały się sytuacje, kiedy pacjenci wzywali karetkę i nie informowali dyspozytora o tym, że mieli kontakt z osobą mogącą być zakażoną koronawirusem. Na miejsce wysyłano zespół ratownictwa medycznego, który – z powodu braku ku temu przesłanek – nie był ubrany w specjalny pakiet ochrony indywidualnej. Dopiero na miejscu okazywało się, że istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem.

W takiej sytuacji ratownicy medyczni musieli przerwać pracę i jechali do miejsca oczekiwania na wynik badania pacjenta. Nie dziwi więc, że zespoły ratownictwa medycznego WSPR przyłączyły się do akcji #NieKłamMedyka.

- Apelujemy do mieszkańców, aby zachowali rozwagę, przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia - prosi Paulina Targaszewska. - Nie zatajajmy informacji o tym, że mamy objawy takie jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Przyznajmy się jeśli w ostatnim czasie przebywaliśmy za granicą, ale też nie wzywajmy karetki do zmyślonych urazów czy dolegliwości i nie próbujmy wymusić przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udając, że nasze życie jest zagrożone. Pozwólmy medykom wykonywać pracę zgodnie z ich obowiązkami, wiedzą i zasadami bezpieczeństwa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Niedziela [19.04.2020, 22:51:30] • [IP: 89.151.34.***]

Powiedz prawdę i pamiętaj musisz radzić sobie sam chyba że sąsiedzi zadzwonią że z twojej chałupy smierdzi trupem wtedy przyjadą.

Gość • Niedziela [19.04.2020, 20:13:42] • [IP: 176.221.122.***]

Jak to jest że w czasach Wielkiej Pandemii a nawet Zarazy są większe kolejki do Lidla jak do szpitala?

Gość • Niedziela [19.04.2020, 19:14:48] • [IP: 37.8.230.**]

Wirus zmutował z fikcji - H O L L Y W O O D - do rzeczywistości H O L L Y W O R L D. Sic!

Gość • Niedziela [19.04.2020, 18:27:04] • [IP: 188.146.191.***]

Dla bezpieczeństwa medycy przyjeżdżaj w skadandrach

Gość • Niedziela [19.04.2020, 18:22:54] • [IP: 167.114.102.***]

Medyka nie, ale milicyjnego psiarza vel systemowego pachoła z najczystszą przyjemnością.

Gość • Niedziela [19.04.2020, 18:18:22] • [IP: 62.69.254.***]

Jak działacz PO KO od razu kierować na wariograf i dwa tygodnie kwarantanny, to chyba oczywiste

Gość • Niedziela [19.04.2020, 18:09:54] • [IP: 31.0.85.***]

Co z menelami?Laza jak zawsze bez maseczek grupowo.Gdzie policja albo straz miejska??Pic ma wode.Ulica Rybaki i Kosciuszki

Gość • Niedziela [19.04.2020, 17:29:32] • [IP: 95.41.103.***]

ile można o tym samym gadac... I nie ma żadnego virusa...

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■