POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.11.2019, 17:57:58] • Świnoujście

Radni uchwalili wzrost opłaty uzdrowiskowej

Radni uchwalili wzrost opłaty uzdrowiskowej

fot. Sławomir Ryfczyński

„Ustala się stawkę opłaty uzdrowiskowej w wysokości 4,40 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Pobór opłaty odbywa się w drodze inkasa”- nad takim projektem uchwały dyskutowali radni podczas czwartkowej sesji. 16 radnych było „za” nikt nie był przeciw.

Radny Góreczny chciał by z opłat z uzdrowiskowej zwolnić dzieci. W odpowiedzi, Elżbieta Jabłońska przypomniała, że raz już rada Miasta próbowała wprowadzić takie zwolnienie. W efekcie regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała całą uchwałę. Prezydent miasta zapewnił, że wspólnie z innymi miastami uzdrowiskowymi powinniśmy wspierać działania zmierzające do zmian w ustawie tak by miasto nie traciło na fakcie, ze jest uzdrowiskiem. W dyskusji nad tym tematem powróciła kwestia porównania systemu poboru opłat, z dużą mocą powróciła sprawa.. kurtaxe czyli systemu poboru opłat jaki przyjęto w Niemczech.

Radna Joanna Agatowska przypomniała, że nie brakuje w Świnoujściu przypadków kiedy goście występowali o niepobieranie opłat w związku z uciążliwościami występującymi w mieście. Te osoby powoływały się np. na zjawisko smogu. Innym powodem odmowy zapłaty były bardzo uciążliwe i przedłużające się inwestycje w dzielnicy uzdrowiskowej. Chodziło przede wszystkim o budowę promenady zdrowia i remont promenady historycznej.

- Podnosząc dość gwałtownie tą opłatę zachęcamy przedsiębiorców do wchodzenia w szarą strefę!” ostrzegał radny Krzysztof Szpytko. Ten argument zdecydowanie odrzuciła skarbnik miasta. „Nikt mnie nie przekonana, że podwyżka o 40 groszy popchnie ludzi do wejścia w szarą strefę!-mówiła. Polityki miasta w tym zakresie próbowała bronić radna Aneta Zdybel.

- ”Potwierdzone dane potwierdzają istnienie mocnej „szarej strefy w Świnoujściu podkreśliła Joanna Agatowska. Prezydent Żmurkiewicz, że podniesienie opłaty w takim wymiarze może wpłynąć pozytywnie także na osoby wynajmujące prywatnie kwatery. Na faktyczne efekty podwyżki będziemy musieli jednak poczekać.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-52 z 52

Karaluch Biblioteczny • Czwartek [28.11.2019, 18:13:54] • [IP: 185.220.101.**]

Miasto nam pięknieje! Dziękujemy, panie prezydencie!

Gość • Czwartek [28.11.2019, 18:07:41] • [IP: 178.238.250.***]

Masakra...Nie będzie rodzin z dziećmi...przy takim, kilkudniowym pobycie, to są duże pieniadze...Już narzekali przy stawce 4 zl... Zachlanność- będzie miała negatywny wpływ na naszą turystykę...

Oglądasz 51-52 z 52
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■