POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.09.2019, 13:35:19] • Świnoujście

Sea & Art Festival - sztuka wypływa poza schemat

Sea & Art Festival - sztuka wypływa poza schemat

fot. Organizator

Po raz pierwszy w historii na pokładzie promu Skania, 19 - 20 października, odbędzie się Sea & Art Festival. Jego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, reprezentujących różne dziedziny sztuki m.in.: film, muzykę i literaturę. A wszystko to w unikalnej oprawie bałtyckiego rejsu.

Kryminalnie i historycznie
Na wszystkich - spragnionych kulturalnych doznań - czekać będzie autorskie spotkanie z Leszkiem Hermanem. Jego powieści misternie przeplatają suspens, przeszłość i współczesność. A w tle wydarzeń króluje Szczecin. Niesamowity klimat książek Hermana sprawia, że zyskał on sobie grono zagorzałych fanów, którzy nazywają go polskim Danem Brownem. Pikanterii spotkaniu doda fakt, że akcja najnowszej książki pisarza - „Sieci widma” - rozpoczyna się na promie płynącym ze Świnoujścia do Ystad…

Muzyczna uczta
Melomanów z pewnością ucieszą koncerty niebanalnych zespołów. OHO!KOKO! - to ulubieńcy publiczności i prawdziwy wulkan energii. Młodzi, nieszablonowi twórcy uwielbiają schodzić z utartych, muzycznych ścieżek. Być może właśnie dzięki temu, wciąż słyszy się, że zwyciężyli kolejny konkurs. Z kolei Smolik & Kev Fox nazywani są duetem idealnym. Okazało się, że ci utalentowani i wszechstronni artyści naprawdę świetnie się uzupełniają. Ich wspólna płyta określana była przez krytyków jako: „hipnotyzująca”, „porywająca” i „elektryzująca”.

Taniec i... architektura
Co więcej? Najstarszą formą sztuki jest ponoć taniec. Nie zabraknie go także w czasie Sea & Art Festival. Tanecznej gorączce będzie można ulec w rytm setów DVJ Rinka. Za to spacer po malowniczym Ystad, stworzy świetną okazję do podziwiania pięknej, średniowiecznej zabudowy tego miasta.

Kontakt
Ze szczegółowym programem wydarzenia Sea & Art Festival można zapoznać się na stronie unityline.pl lub pod numerami +48 91 88 02 909 (dla telefonów komórkowych) i +48 801 989 771 (dla telefonów stacjonarnych).


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■