POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.08.2019, 16:04:24] • Świnoujście

Czujny Czytelnik: Kupuje nieletnim alkohol!

Czujny Czytelnik: Kupuje nieletnim alkohol!

fot. Czytelnik

Przepis mówiący o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim sprawia, że młodzież chcąca zasmakować niedozwolonych trunków, musi szukać sposobów na ich zdobycie. Najczęściej pomocni okazują się stali bywalcy sklepów monopolowych, którzy stacjonują w ich pobliżu. Taki proceder zauważył jeden z naszych Czujnych Czytelników.

- Urzędujący w centrum miasta alkoholik (niedaleko UM) kupuje nieletniej młodzieży alkohol - napisał mieszkaniec.

Czujny Czytelnik: Kupuje nieletnim alkohol!

fot. Czytelnik

Niestety, jest to dość rozpowszechniona praktyka. Jak jej zaradzić?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Piątek [23.08.2019, 05:20:51] • [IP: 83.11.77.***]

Gdzie rodzice tych nieletnich nie czują odoru od swych pociech czy udają ze nie ma problemu?

Gość • Czwartek [22.08.2019, 09:12:20] • [IP: 87.180.198.***]

ORMO czuwa, ciekawy jestem jak on kupowal balagany za malolata

Gość • Środa [21.08.2019, 13:16:55] • [IP: 164.127.31.**]

12:05 • 78.10.235.** Oto przykład, jak sprawdza się powiedzenie:" każdy sądzi według siebie"- czyli posądza innych o życie według tej samej miary i (pseudo)wartości. Skoro sam chlał, to i według niego inni to samo robili. Zauważyłem, że pierwszą przegraną ludzi, którzy szydzą z Koscioła i chrześcijaństwa, które sprzeciwia się pijaństwu, nietrzeźwości (czy np.rozwiązłości, pornografii) jest NIEWIARA w to, że można żyć trzeźwo, że można omijać szerokim łukiem pornografię, itd. Niewiara jest tu przegraną na starcie, bo zamyka już na wstępie dążenie do dobra, opanowania, dyscypliny. Jeśli zaś dojdzie do swiadomości sceptyka, że naprawdę jest ktoś spowiadajacy się, walczący o trzeźwość, opanowanie, to wtedy tłumaczy się taką postawę np.zboczeniem (skoro nie zalicza ktoś panienek, nie ogląda pornografii) lub mentalnoscią donosiciela (niektórzy uważają, że niepicie to świadome pozostawanie trzeźwym, by mieć haki na pijanych).

Gość • Środa [21.08.2019, 13:06:02] • [IP: 164.127.31.**]

23:50:21] • [IP: 95.40.129.***] Musisz byc zakleszczonym w swoim egoizmie, zamkniętym na wszelkie dobro zgorzknialcem, skoro obojętne ci jest, że młodzi się alkoholizują, a w przyszłosci np.pod wpływem alkoholu walną w twój samochód, że wrócisz w trumnie. Musisz być głupim człowiekoem, skoro porównujesz ORMO, slużące teroryzującej naród partii przyniesionej na sowieckich bagnetach, z niczym nie nagradzaną postawą empatii kogoś, kto widzi, jakim złem jest alkoholizm, zwłaszcza u młodych!

Gość • Środa [21.08.2019, 12:05:48] • [IP: 78.10.235.**]

Każdy teraz zgrywa świętego a za naszych czasów młodzieńczych jak było tak samo tylko nikt tego nie nagłaśniał Zbierało się butelki po parkach sprzedawało i szukało kogoś pod sklepem żeby kupił nam coś wystrzałowego

Gość • Środa [21.08.2019, 11:51:54] • [IP: 178.238.253.**]

Internet i portale po to wymyślono, żeby pisać wszystko co komu przyjdzie do głowy i większy dramat tym lesz !

Gość • Środa [21.08.2019, 11:22:33] • [IP: 92.42.113.***]

bierze przykład z mamusi hahaha

Gość • Środa [21.08.2019, 10:56:52] • [IP: 37.47.189.**]

Juz na chleb biednemu Robertowi nie można dac bo odrazu na alkohol dla młodzieży. MYŚLCIE SPOŁECZNIAKI !

Gość • Środa [21.08.2019, 09:31:05] • [IP: 23.226.237.*]

Alkohol powinien byś dla wszystkich. Co to za dyskryminacja i segregacja osób młodszych?! Fajna Niunia, też bym się z nią napił.

Gość • Środa [21.08.2019, 08:45:07] • [IP: 88.218.255.**]

sensacja

Anonymous • Środa [21.08.2019, 08:10:46] • [IP: 37.248.210.***]

Sprzedawcy nie patrzą na wiek oraz czy klient jest pijany. Ważniejsza jest kasa od zasad moralnych. Tfu, takie czasy

Gość • Środa [21.08.2019, 06:35:01] • [IP: 178.238.247.**]

to dlaczego czujny czytelnik kupował alkohol nieletnim -- powinna być dla niego kara

Gość • Środa [21.08.2019, 06:16:55] • [IP: 188.147.33.***]

Zgrabna młoda dama

Gość • Środa [21.08.2019, 02:23:12] • [IP: 178.238.252.***]

Sir. Legolas Prime współczesny człowiek ratujacy dzieci przed nadciagajacym spaczeniem społecznym, chory system, odżywki, wszysyko wytargane z domu, hehe pamiętacie jak kiedyś pod Europą przy biedrze męczyło się dziada, no kup Pan falache a dam na piwo.. Teraz hipokryzja, smutek

Gość • Wtorek [20.08.2019, 23:58:27] • [IP: 176.221.122.***]

"Gość • Wtorek [20.08.2019, 20:44:07] • [IP: 176.221.123.***] Czym sie przejmujecie?Na wlasne zyczenie pije sie alkohol i bierze narkotyki.Ich zycie ich wybor i potem niech nie maja pretensji do nas tylko do siebie!" Potem te barachło podetnie ci gardło albo komuś z twojej rodziny bo potrzebuje kasy na ćpanie. Gratuluję logiki.

Gość FIKOŁ • Wtorek [20.08.2019, 23:50:21] • [IP: 95.40.129.***]

Czujnemu czytelnikowi dać srebrny medal za inwigilację oraz zapisać do organizacji jaka kiedyś inwigilowała naród, czyli ORMO a teraz zwie się" SYGNALISTA", a może lepiej by czytelnik zajrzał kozie pod ogon, tam zobaczy wiele ciekawszych i atrakcyjniejszych rzeczy, oraz doniesie gdzie trzeba...Bo jak głosi mądre przysłowie, , Cudze to widać aż pod lasem, a swego nie widać pod samym nosem, ,

Gość • Wtorek [20.08.2019, 22:07:46] • [IP: 37.47.164.***]

Marcinek bez pracy to musi zarobic na piwo...

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:30:30] • [IP: 37.47.165.***]

Dlaczego Władze Miasta nie zakażą alkoholu 24h i blisko szkół ! Nie ul, Koscioszki i ul.Matejki z Witosa aż pełno sklepików z alkoholem nic dziwnego, młodzi idąc wieczorem kupują alkohol i piją tak się rozpija ten Narobił i napędza budżet Państwa!!

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:25:39] • [IP: 176.221.122.***]

18:27:55 Lecz się nawiedzony oszołomie.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:24:12] • [IP: 5.173.144.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [20.08.2019, 20:44:07] • [IP: 176.221.123.***]

Czym sie przejmujecie?Na wlasne zyczenie pije sie alkohol i bierze narkotyki.Ich zycie ich wybor i potem niech nie maja pretensji do nas tylko do siebie!

Gość • Wtorek [20.08.2019, 20:07:54] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Wtorek [20.08.2019, 18:01:47] • [IP: 185.210.38.***] Tak krytykujesz, ale is-cie czytasz od dechy do dechy.

Arkadiusz z Warszawy • Wtorek [20.08.2019, 19:33:17] • [IP: 62.69.231.**]

A może ta młoda dama ze swoim rycerzem ortalionu dała temu biednemu człowiekowi pieniądze na chleb i mielonke turystyczna żeby sobie kupił w zabku? Czy ktoś o tym pomyślał? 🙄

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:29:40] • [IP: 31.0.84.***]

Dlaczego czytelnik nie interweniował a tylko zdjęcia robil?? Artykuł dla odpowiednich służb

Gość • Wtorek [20.08.2019, 18:53:56] • [IP: 37.47.156.***]

Nie potępiajmy, nie znamy kontekstu. Być może tatuś posłał latorośle po gorzałę.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■