POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [19.08.2019, 22:02:25] • Świnoujście

Prezydent szuka dyrektora Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego

Prezydent szuka dyrektora Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego

fot. iswinoujscie.pl

Od lat mieszkańcy czekają na nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy. Obecny tzw. "Fregata" przy ul. Żeromskiego nie spełnia standardów XXI wieku, co potwierdzają opinie rodzin ciężko chorych pacjentów tej placówki.

W czerwcu na emeryturę odeszła dotychczasowa dyrektor Fregaty pani Jolanta Jędrak. W dniu 01 sierpnia 2019 r. Prezydent Miasta rozpisał konkurs na stanowisko dla nowego Dyrektora, przed którym wielkie wyzwania, ale przede wszystkim współdziałanie przy budowie nowej placówki, która ma się mieścić przy ul. Bydgoskiej.

Wydawać się więc może, że do takiej ważnej roli poszukiwana będzie osoba z kategorii "wybitna". Niestety po przyjrzeniu się ofercie konkursowej, którą znaleźliśmy na stronie BIP Urzędu Miasta, mamy wątpliwości. Czy te minimalne wymagania, których oczekuje Prezydent od swojego nowego Dyrektora, zagwarantują, że nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy zostanie zorganizowany na najwyższym poziomie?

Prezydent szuka dyrektora Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego

fot. Sławomir Ryfczyński

Link do ogłoszenia: bip.um.swinoujscie.pl/attachments/download/59749

Sami Państwo oceńcie te wymagania. I zachęcamy świnoujścian - zgłaszajcie się do konkursu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Środa [21.08.2019, 16:39:34] • [IP: 185.210.38.***]

Cd. Osobną sprawą jest stan techniczny ośrodka bo Miastu nie opłaca się go remontować; lepiej go sprzedać na kolejny dom dla niemieckich emerytów niż przerobić na drugi dom opieki dla Świnoujścian. Nie wiadomo kiedy ruszy ten na Bydgoskiej, ale budowa nowego domu była wygodną wymówką dla Miasta by nie wybudować windy we Fregacie. I to od wielu wielu lat. A gdyby była, to i oni mogliby nacieszyć się nową promenadą, bo są i tacy, którzy mogą chodzić lub poruszać się w wózkach. Społeczeństwo Ś-cia szybko się starzeje. Już teraz nie zabezpiecza się potrzeb opiekuńczych mieszkańców. 80 miejsc na Bydgoskiej i to oferujących tylko opiekę krótkoterminową nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Trzeba pomyśleć o prawdziwym domu opieki i dlatego może warto wyremontować tę Fregatę. Zadbajmy o to, bo niedługo każdy z nas może takiej pomocy oczekiwać. Lepiej utrzymać to, co już mamy niż usłyszeć, że nie ma gdzie go wybudować, bo nasze beztroskie władze zdążą do tego czasu wysprzedać ostani kawałek wolnej ziemi w Ś-ciu.

Gość • Środa [21.08.2019, 16:37:38] • [IP: 185.210.38.***]

Sama zmiana dyrektora nie wystarczy. Jeżeli nowy dyrektor nie będzie miał większego wsparcia ze strony władz Miasta, to niewiele zmieni. Trzeba by zacząć od większych funduszy tak by starczyło na lepsze płace dla personelu i na lepsze wyposażenie. Jeżeli pensje opiekunek i rehabilitantów bedą tak niskie, to ani się nie utrzyma obecnego personelu, ani nie zachęci nowego do podjęcia pracy. Często sie zdarza, że 3-4 opiekunki muszą „zaopiekowac się” bez żadnych ułatwień typu podnośniki itp prawie 40 podopiecznymi, często nie chodzącymi, bezwładnymi i z różnymi porażeniami. Zajęte konieczną opieką nie mają już czasu by pogadać z podopiecznymi. W ośrodku prawie nie ma rehabilitantów, a jak są to bywają sporadycznie. Brakuje też pieniędzy na odpowiednie wyżywienie, wybrany z najtańszą ofertą zakład dostarcza żywność – często gęsto różne smażeniny typu kluchy czy ziemniaki z tłustą omastą – które nie są najlepszym jedzeniem dla starszych osób; przypuszczam, że i dla zdrowych byłyby one ciężkostrawne. Cdn.

Gość • Środa [21.08.2019, 09:21:09] • [IP: 37.47.166.***]

To bardzo dobra wiadomość, że Ania będzie Dyrektorem- mam nadzieję, że tak się stanie. Kompetentna, mądra, pełna zapału i pomysłów do działania na rzecz ludzi starszych i chorych. Pod jej kierownictwem ta placówka będzie chlubą naszego miasta. Właściwa osoba na właściwym miejscu miejscu. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że tak sie stanie. Powodzenia Aniu👏😊

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:35:46] • [IP: 217.153.136.*]

myślę że ta Agatowska byłaby najlepsza :-D

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:47:04] • [IP: 37.248.166.**]

PRZYCIE Z DECYZJĄ PODJĘTA DYREKTOREM BĘDZIE ANIĄ SZABLEWSKA TO POCO TAKIE BZDURY WYPISYWAĆ JAK JUZ JEST DEDYCJA PODJĘTA KTO MA BYĆ DYREKTÓREMU PRZESTAN PREZYDENCIE ZMURKIEWICZ OSZUKIWAĆ MIESZKAŃCÓW TO ZAKŁADANE BYŁO JIŻ DAWNO

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:36:33] • [IP: 195.181.136.***]

Ciekawi mnie dlaczego od tak wielu lat nie zrobiono remontu w tym starym? Windy brak, ale teraz można wszystko dobudować i będzie, ale lepiej doprowadzić do ruiny. Miejsce bardzo atrakcyjne napewno kupiec już czeka. ...

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:26:56] • [IP: 88.156.206.**]

pracuje tam pani J...a... ta to jest dopiero

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:18:12] • [IP: 213.184.204.***]

Gdzie szuka? No tu jestem!

Gość • Wtorek [20.08.2019, 17:34:55] • [IP: 5.173.152.***]

Ja mam tylko dobre wspomnienia z naszego szpitala. A procesy popieram, bo wymagania co niektórych pacjentów to jak by w hotelu pięciogwiazdkowym all inclusive wykupili. Byłem świadkiem i podziwiam spokój Pani pielęgniarki.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 17:09:52] • [IP: 94.254.232.***]

Przestańcie Krytykować. Opieka Pan jest z Całego serca. Odwiedzam tam osobę nie z mojej rodziny ale Kochanom kobietę która zawsze SERCE MIAŁA DLA INNYCH. A GDZIE SA TERAZ TE OSOBY ŻEBY CHOCIAŻ ODWIEDZIC PRZYTULIĆ POGŁASKAĆ POPROSTU COŚ MÓWIĆ. GDZIE SA DZIECI, RODZINĄ I ZNAJOMI TYCH OSÓB. MIASTO ZECZYWISCIE NA PIERWS, YM MIEJSCU POWINNO COŚ ROBIĆ PRZYZWOITEGO DLA LEŻĄCYCH STARSZYCH LUDZI ONI TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚMIAĆ. S. O. S DLA WSZYSTKICH STARSZYCH LUDZI.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 16:27:31] • [IP: 176.221.123.***]

Byle nie ta co już była, masakra!!

Gość • Wtorek [20.08.2019, 16:24:04] • [IP: 31.11.128.***]

Proponuję szefa stowarzyszenia Zielone Wyspy który blokuje gdzie tylko może budowę nowego zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 16:23:22] • [IP: 92.42.117.***]

Coś strasznego.!. Nie dbają o Twoich bliskich. Nie polecam.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 15:25:00] • [IP: 37.248.166.*]

nareszcie odeszła jloka była zolza dla rodzin nic nie dbała o pacjentów proponuje panią Gabrysie Stankiewicz miła kobieta wyrozumiała ojca miałam tam we fregacie i znam personelw styczniu odszedł miałam z ta dyrektorka do czynienia

Gość • Wtorek [20.08.2019, 14:32:45] • [IP: 164.127.31.**]

12:06:51] • [IP: 37.8.231.***] Szpital to wyjątkowo mętna woda, gdzie trudno cokolwiek udowodnić, np.chamstwo pewnego dra przyjmującego kiedyś (nie wiem, czy dziś) na Izbie Przyjęć. By udowodnić coś przez pacjenta pozostającego w nowym dla siebie, nieznanym środowisku, często słabego i wolniej pojmującego wskutek choroby, trzeba by dokonywać nadzwyczajnych zabiegów, wyszukiwać świadków i nagrywać, wręcz filmować pewne scenki.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 13:02:37] • [IP: 80.245.189.***]

A tak sie ciesza ze pislam wiek emerytalny obnizyl...Ciekawe skad beda pieniadze na te wasze domy opieki??Kto to ma placic?Wczesniej juz trzeba myslec o ubezpieczeniach na starosc zeby miec z czego na ta opieke a nie zmuszac dzieci do opieki nawet specjalnie tworzac tak podle warunki.Dzieci moga ale nie maja obowiazku opieki.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 13:02:32] • [IP: 37.248.167.**]

Artykuł wydaje się sponsorowany. Bardzo ciekawe komu jest przykro, że się nie załapie?

Gość • Wtorek [20.08.2019, 12:17:48] • [IP: 178.238.246.**]

Wstyd i żenada taki zakład dla staruszków trzeba było wyremontowali przystosować dla ludzi niepełnosprawnych oby ktoś z naszych RADNYCH tam się znalazł!!

Gość • Wtorek [20.08.2019, 12:06:51] • [IP: 37.8.231.***]

228.*** - sprawy sądowe przeciwko pacjentom? Facet, KAŻDY ma PRAWO bronić swoich racji w Sądzie. Bardzo dobrze, że Pani Prezes Konkolewska wytacza procesy za pomówienia. Jakoś zapał co niektórych krytykantów osłabł jak mają coś udowodnić w Sądzie, gdzie jest odpowiedzialność za słowo...

Gość • Wtorek [20.08.2019, 12:06:35] • [IP: 83.23.192.***]

Ciekawe ile jest chętnych. Osobiście nie podjęła bym się tego za żadne pieniądze.. Wiadomo, że zawsze będą problemy z personelem i z rodzinką, która będzie miała pretensje, że opieka jest zła ale sama kłopotu się pozbyła.

EwaGość • Wtorek [20.08.2019, 12:06:33] • [IP: 178.238.246.**]

To hańba zeby tak bogate miasto miało taki Zakład opiekuńczy wstyd i upokorzenie dla ludzi starszych chorych bezradnych Wstyd wszyscy będziemy starzy i czas wybudować zakład w którym godnie seniorzy spędza swe życie.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 11:56:51] • [IP: 213.238.98.**]

Proponuje panią Doubtfire lub nianię McFee!!

to najważniejszy post • Wtorek [20.08.2019, 10:53:14] • [IP: 164.127.31.**]

08:47:21 • IP: 176.221.123.*** To jest może najważniejszy wpis. O innym nieco zagadnieniu, ale też o ważniejszej sprawie. Ludzie, obudźcie się, wasi bliscy są najważniejsi! Żaden samochód, wycieczka na Kanary czy remont domu nie są ważniejsze!. ..Powtórzę kilka zdań z tego postu: ______"...Większość pacjentów nikt nie odwiedza a jedyną rodziną są pracownice zakładu pielęgnacyjnego. (...) W wielu rodzinach nie rozmawia się o starości i roli dzieci w opiece nad rodzicami, gdyż uważają, że jakoś tam będzie."

Gość • Wtorek [20.08.2019, 10:47:34] • [IP: 164.127.31.**]

10:16:11] • [IP: 178.238.253.***] Teraz on (80.245.189.***) się dobrze czuje, ale gdy przestanie, zastosujemy jego projekt na nim.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 10:42:40] • [IP: 93.94.186.**]

Wszyscy co się na wszystkim znacie zgłoście się. Pisać można wszystko, ale zajrzeć do ustawy o ZOZ i sprawdzić jakie wymagania są stawiane kierownikowi zakładu leczniczego to już nie każdy potrafi, bo to wymaga wysiłku i może nawet umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pan redaktor to już chyba powinien umieć docierać do informacji?

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■