POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.08.2019, 14:41:51] • Świnoujście

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. Bartosz Szymański

Sail Świnoujście czyli zlot żaglowców nad Świną jak co roku przyciąga tłumy. Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać przybyłe do nas żaglowce ale też osobiście wziąć udział w morskiej przygodzie na pokładzie jednej z sześciu jednostek, które przybyły do nas na tegoroczny zlot. Wzdłuż kei przy której cumują, swoje stoiska rozstawili handlowcy uczestniczący w jarmarku morskim. Wzdłuż nabrzeża rozlegają się także dźwięki szant. Do niedzieli trwa bowiem coroczny Ogólnopolski Festiwal „Wiatrak”. Uczestniczące w nim zespoły wypływają także w morze. Na pokładach żaglowców dają koncerty. W wieczornym, piątkowym rejsie na pokładzie „Regina Maris” grali śpiewali szantymeni z zespołu „Majtki Bosmana”.

Gwiazdy tego rejsu zdobywali laury w Świnoujściu już pięć lat temu. Podczas 30-tego „Wiatraka” zespół uzyskał tu tytuł „Barda Bałtyku”. Swoją klasę potwierdzili podczas piątkowego rejsu. Śpiewali znane i popularne piosenki morskie ale pochwalili się także nagraniami ze swoich płyt, w tym najnowszej.

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. Paweł Winowicz

Rejsowi towarzyszyła świetna pogoda. Bujało jedynie symbolicznie więc pasażerowie mogli spokojnie podziwiać morskie widoki o zmierzchu.

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. Bartosz Szymański

Na pokładzie działał barek. Gdy „Regina Maris” zbliżała się do redy portu, kapitan zarządził wyłączenie silników i statek przez dłuższy czas lekko dryfował. Pasażerowi podziwiali pejzaże.

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. iswinoujscie.pl

W drodze powrotnej aż do samego nabrzeża cała „załoga Sail” śpiewała. Na nabrzeżu czekali na nich nie tylko cumownicy. Manewry żaglowców z zainteresowaniem śledziły setki osób.

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. ikamien.pl

Do niedzieli trwa żeglarskie świętowanie na Wybrzeżu Władysława IV

fot. Bartosz Szymański

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [19.08.2019, 10:49:41] • [IP: 5.173.152.***]

Wieś tańczy Wieś śpiewa Masakra z tymi cenami

Gość • Poniedziałek [19.08.2019, 06:59:15] • [IP: 176.221.122.**]

Dla szlaufów i deptaków

Gość • Niedziela [18.08.2019, 13:20:07] • [IP: 31.0.47.***]

Drogo jak diabli 2 porcje małe bigosu 50zl piwo 12 makrela 8 zł sztuka 6 frytek 10 zł masakra

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:59:43] • [IP: 80.245.190.***]

kawalek chlebka { 10 cm } dalej zwany dumnie PAJDA za 15 zl. to chba jakies jaja z nas robia.Nigdy, przenigdy na ten bajzel nie pojde z rodzina.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:02:46] • [IP: 80.245.189.***]

Miasto z takimi mozliwosciami otoczone woda a festyn na miare jakiejs wioski.

Stan • Niedziela [18.08.2019, 10:26:45] • [IP: 178.235.147.**]

Nic nie napisaliście o tym wdzięcznym zespole grającym szkocką muzykę. Skąd pochodzili - jeżeli nawet z Częstochowy (jak słyszałem w tłumie oblegających) , to wielkie brawa!

Gość • Niedziela [18.08.2019, 08:05:54] • [IP: 37.47.133.***]

NIE ORGANIZUJCIE TEGO WIĘCEJ DO CHOLERY! ZA 2 SZASZŁYKI CHCĄ 80ZŁ!! DO TEGO NIESAMOWICIE CHAMSCY LUDZIE PRACUJĄCY PRZY" OBSŁUDZE"

Gość • Niedziela [18.08.2019, 06:55:33] • [IP: 185.13.106.***]

BALANGA TO BYŁA NA KOŚCIUSZKI AŻ TELEWIZORY PRZEZ OKNO WYLECIAŁ A RUSKIE TO JESZCZE O 24.00 RYJA DARLI. PRAWDOPODOBNIE OBYŁO SIĘ BEZ OFIAR TELEWIZOR LEZY PRZY KABLÓWCE OBOK FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ NA CHODNIKU.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 05:35:29] • [IP: 178.238.252.**]

Co roku, gorzej...

Gość • Sobota [17.08.2019, 23:15:07] • [IP: 37.248.208.***]

I mialo w naszym miescie już nie być fajerwerek !! Co za zacofane miasto !

Gość • Sobota [17.08.2019, 22:23:15] • [IP: 37.47.155.***]

Kromka chleba ze smalcem i cebulą, zgadnijcie ile ? Tylko 18 zł. Paranoja !

Gość • Sobota [17.08.2019, 21:29:02] • [IP: 92.42.112.***]

Ta impreza to padaczka, aż w oczy kłują" agresywne" informacje o biletach, tylko bilety i bilety, cała ta impra to jeden wielki bilet i nic więcej

Gość • Sobota [17.08.2019, 20:55:37] • [IP: 78.10.206.**]

Akurat zeglarstwa to tu najmniej...

Gość • Sobota [17.08.2019, 18:54:27] • [IP: 94.254.224.***]

Oscypki 😂😂😂

Gość • Sobota [17.08.2019, 18:19:17] • [IP: 176.221.123.***]

co tej jarmark ma wspolnego z zeglarstwem? festiwal tandety, badziewiu i taniego piwa.

Gość • Sobota [17.08.2019, 17:13:21] • [IP: 5.173.144.***]

Szkoda gadać

Gość • Sobota [17.08.2019, 16:13:34] • [IP: 178.235.147.**]

Widziana byla Maria Piorska , robiaca nocne fotki.

Gość • Sobota [17.08.2019, 16:03:58] • [IP: 188.146.227.**]

To dla turystow a co dla mieszkancow?

Gość • Sobota [17.08.2019, 15:46:29] • [IP: 178.238.251.**]

Chwałasciasnota smród i drożyzna

Gość • Sobota [17.08.2019, 15:23:55] • [IP: 176.221.123.***]

Pogonić ten bazar z chińskimi majtasami

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■