POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.08.2019, 12:43:47] • Świnoujście

Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Można już łatwo, miło i przyjemnie wejść na plażę na przedłużeniu ul. Powstańców Śląskich. Wykonawca wybudował nowe wejście na plażę. Bodaj najważniejsze z wszystkich.

Jego znaczenie polega na tym, że umożliwia ono wjazd samochodów technicznych i karetek. W jego sąsiedztwie znajduje się także baza WOPR. Na jego końcu, już na plaży, został zbudowany plac manewrowy. Choć wiele osób twierdzi, że to ewentualne lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

fot. Urząd Miasta Świnoujście

"Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba może tu lądować helikopter. Ale w ubiegłym roku mieliśmy lądowanie bezpośrednio na piasku. Ten plac wykonano raczej po to, by samochody mogły tu zawrócić. Ot. choćby karetki" - opowiadają ratownicy WOPR.

Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Nowowybudowane wejście jest elementem budowy Promenady Zdrowia, jednak w przeciwieństwie do ciągu pieszego na tej promenadzie jest wyłożone z płytek koloru czarnego (reszta promenady jest biała). Mają one niestandardową grubość 10 cm (standardowe do budowy nawierzchni spacerowych mają grubość 8 cm). Pod płytkami wykonano wzmocnioną podbudowę.

We wtorek (6 sierpnia) pracownicy firmy wykonującej wejście robili jeszcze ze specjalnej masy gresowej połączenie z wejściem na kładkę spacerową na wydmie.

Wejście jest oświetlone przy użyciu energooszczędnych latarni.

Jego wykonanie pozwala nie tylko wejść na plażę z miasta, ale łączy z sobą promenady. Teraz można przespacerować się wzdłuż morza rozpoczynając spacer od ul. Interferie - powstałą wiosną tego roku nową częścią promenady, i dalej poprzez promenadę równoległą do ul. Żeromskiego mijając Baltic Park Molo i muszlę koncertową dojdziemy poprzez nowe wejście do Promenady Zdrowia, którą możemy przejść aż w rejon ul. Małachowskiego. Łącznie to ponad dwukilometrowy spacer.

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-27 z 27

Gość • Sobota [10.08.2019, 01:50:54] • [IP: 37.47.135.*]

(...) Dwie promenady już połączone (...) => TO PRAWDA, ALE ŻEBY DOJŚĆ DO PLAŻY TRZEBA PRZEJŚC OK. 30 METRÓW PO PIASKU I ŻWIRZE... (...) Można już łatwo, miło i przyjemnie wejść na plażę na przedłużeniu ul. Powstańców Śląsk (...) => TO NIEPRAWDA, Z POWODU OPISANEGO POWYŻEJ!

Gość • Piątek [09.08.2019, 17:42:05] • [IP: 159.205.205.**]

Coś wąskie to wejście, jakieś 4 metry szerokości. Będą na nim zatory. A patrząc na tą rynnę to domyślam się że ma chronić przed zasypywaniem piaskiem. Ale wątpię czy będzie skuteczna. Za to nasuwa mi się pytanie gdzie się mają rozsunąć ludzie gdy pojedzie karetka? to ma około 0, 5 metra wysokości. Taka mała wątpliwość.

Rzecznik • Czwartek [08.08.2019, 21:21:55] • [IP: 37.248.213.**]

W sobotę będzie konferencja prasowa SLD na nowej promenadzie z apelem w sprawie zaprzestania remontu promenady. Zapraszamy

troll • Czwartek [08.08.2019, 20:33:02] • [IP: 46.230.131.***]

Nareszcie, będzie można postawić pomnik Kim In Guma. .

Gość • Czwartek [08.08.2019, 19:27:30] • [IP: 83.11.243.***]

można przejść na nową promenadę ścieżką rowerową. Jeszcze dziś około godziny 11 robotnicy przeganiali ludzi, bo kładli płytki na ciągu dla pieszych.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 19:01:54] • [IP: 37.248.98.**]

nie narzekajcie budawa zawsze zjmuje nie mało czasu a na koniec bedzie super ludzie troch wiecej optymizmu i radosci na twarzy a nie narzekanie tylko to niczym nie pomoze pozdrawiam zycze wspaniałego humoru

Gość • Czwartek [08.08.2019, 17:41:32] • [IP: 176.221.123.***]

teraz mamy 3 ścieżki zdrowia

Gość • Czwartek [08.08.2019, 17:29:45] • [IP: 193.81.129.*]

Ale syf niewierze ze komuś sie to podoba

Gość • Czwartek [08.08.2019, 17:21:01] • [IP: 80.245.189.***]

Tak się spieszyli, że płytki krzywo położone (1 zdjęcie) i po kilku tygodniach będą się" kiwać"

PeterPan • Czwartek [08.08.2019, 16:42:37] • [IP: 5.173.9.***]

Mnie się podoba i już. Chętnie korzystam z nowej promenady. Zdrowia czy niezdrowa, obojętnie jak się nazywa. Fajnie się spaceruje. Wiecznie wczorajszym mówimy stanowcze NIE! I tylko tak dla ścisłości: gumolepów i betoniarki nie lubię i nie popieram.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 16:04:27] • [IP: 94.254.137.**]

Szkoda, ze dopiero teraz. Byłem 3 tygodnie, czwarty raz. Więcej nie przyjadę. Od dwóch lat, remonty, bałagan i betony. Robicie z miasta Egipt (tam taniej). Wiem, że miejscowi nie lubią turystów i słusznie. Ale czemu wszystko po Niemiecku?? Naprawdę musicie im wchodzić w dupę? Jest to bardzo poniżające dla Was mieszkańców. Czy macie jakąś godność?? Chodzę sobie po tej prymitywnej promenadzie, a tu ciągle po niemiecku. Zapytałem, czy jeszcze jestem w Polsce?? Dziwna była reakcja handlarza.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 16:04:23] • [IP: 46.77.205.**]

I znowu ci sami maruderzy nic im sie nie podoba, wez sie do roboty a nie marudzisz stary pierdzielu, ciesz sie z zycia.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 15:11:37] • [IP: 37.249.15.***]

Super tak trzymać

Gość • Czwartek [08.08.2019, 15:07:54] • [IP: 176.221.123.***]

To wejście na plażę, to bubel. Tam powinna być ulica z obustronnymi chodnikami. A jest tylko chodnik z uskokami i bardzo miękkim poboczem z piasku. Zapewne jest to przyszły kram dla handlu.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 15:06:41] • [IP: 88.74.72.**]

Bardzo ładnie przyjemnie bedzie przejść bez strachu że ktoś z kżaków zaatakuje. Wielkie dzięki dla projektantów.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 14:40:04] • [IP: 176.221.123.***]

nie ma to jak beton

Gość • Czwartek [08.08.2019, 14:03:45] • [IP: 178.238.247.***]

Naturalnym przedłużeniem promenady zaczynającej się przy Baltic ParkMolo jest promenada historyczna. Przyjmując zwyczajowy poślizg inwestycji w Świnoujściu będzie oddana na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Mieszkaniec • Czwartek [08.08.2019, 13:56:34] • [IP: 185.101.32.***]

Przynajmniej koparek nie będzie trzeba omijać szerokim łukiem.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:36:10] • [IP: 37.47.133.***]

Płyty rodem komuna a nie 19 wiek.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:34:22] • [IP: 37.47.133.***]

Nic do niczego nie pasuje. Architekci z wyższych szkół sowieckich, bezguścia.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:31:55] • [IP: 88.218.255.**]

A co zrobiono dla mieszkańców w części miasta nieturystycznej? Jakiś nowy chodnik. ławeczki, salę sportową??

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:20:28] • [IP: 37.47.133.***]

Syf

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:20:25] • [IP: 176.221.123.**]

płyty rodem 19 wiek P A S K U D Z T W O

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:14:42] • [IP: 80.245.189.***]

to szeroki pobocze przygotowane na dzierżawy punków handlowych ?

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:08:38] • [IP: 92.42.112.***]

Sralalala tralalala czyli już mlekiem i miodem wszytko płynie? To jedrn malutki akcencik a co z resztą?

Gość • Czwartek [08.08.2019, 12:54:39] • [IP: 37.47.154.**]

A co z promenadą historyczną. Jak długo jeszcze będzie straszyła placem budowy

Gość • Czwartek [08.08.2019, 12:53:48] • [IP: 37.47.140.**]

wyciac drzewa i wylac beton. Pieknie wyglada

Oglądasz 1-27 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■