POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.08.2019, 20:35:50] • Świnoujście

Magistrat: Lato jest najlepszym okresem dla prac drogowych

Magistrat: Lato jest najlepszym okresem dla prac drogowych

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon w Świnoujściu to najgorszy czas na remont głównej ulicy naszym mieście. Wydawać by się mogło, że w porozumieniu z wykonawcą władze naszego miasta mogłyby wstrzymać przebudowę ul. Wojska Polskiego do jesieni.

Gołym okiem widać, że przebudowa ulicy Wojska Polskiego wywołała chaos komunikacyjny. Pogłębił się on w sezonie, gdy jak co roku do miasta przyjeżdżają tysiące turystów.

Magistrat: Lato jest najlepszym okresem dla prac drogowych

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy w związku z sezonem władze miasta nie mogły w porozumieniu z wykonawcą inwestycji wstrzymać prac przy przebudowie tej ulicy do jesieni?

- Zgodnie z harmonogramem, pozostał jeszcze tylko jeden etap przebudowy (środkowego odcinka drogi) – odpowiada Mariusz Rabenda z Urzędu Miasta Świnoujście. – Wstrzymanie prac i przesunięcie ich na jesień mogłoby spowodować duże opóźnienia. Nie od dziś wiadomo, że lato jest najlepszym okresem dla prowadzenia prac drogowych (choć najgorszym z punktu widzenie użytkowników dróg).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 54

Gość • Sobota [10.08.2019, 08:12:55] • [IP: 178.235.146.**]

Brawo Ty

Gość • Sobota [10.08.2019, 07:45:22] • [IP: 31.11.129.**]

Wnioskodawcom rozum odebrało. Latem nie bo trudności zima sama wymierzy sprawiedliwość. To kiedy? Brawo wykonawcy i władze miasta, że to kontynuujecie.

Gość • Sobota [10.08.2019, 07:37:00] • [IP: 94.254.224.***]

Nie, przy minus 20 będą robić... dobrze niech zrobią na 30 lat!

Gość • Sobota [10.08.2019, 07:20:58] • [IP: 31.0.87.**]

Nie dogodzisz, latem turyści, jesień jak można prowadzić remonty w czasie deszczu można przecież latem. Zimą, w mrozy remonty, dlaczego tego nie robią latem. Wiosna, ciepło się robi ludzie chcą odpocząć po zimie a tu remonty, dlaczego nie latem. Lato, remonty latem turyści handel, nie mają już kiedy robić. Dalej dalej kółko nasi mieszkańcy kręcą i narzekajacy

Gość • Sobota [10.08.2019, 07:07:52] • [IP: 94.254.130.***]

Magistrat to przygłupy lato turyści a oni jednego chodnika nie potrafią skończyć dobrze że podobnie nie myślą inni zimą też się matoly pracuje

Gość • Sobota [10.08.2019, 05:20:37] • [IP: 95.129.225.***]

Ta wysepka jest" potrzebna" jak wrzód na dupie. Podobno ma tez nie być parkingu wzdłuż ul.Wojska Polskiego. Niemcy będą więc parkowali na bocznych uliczkach: Rossevelta, Kochanowskiego, Zapolskiej itd. Trzeba dać na mszę aby Wszechmogący uwolnił nas od osób decydujących o takich przebudowach naszych uilic.

Gość • Sobota [10.08.2019, 04:21:20] • [IP: 37.47.181.***]

Batalionów chłopskich - 150 metrów - robią już rok ! Żyjemy w bardzo dziwnych czasach.

Gość • Sobota [10.08.2019, 04:20:37] • [IP: 109.120.117.**]

Vagin i Sasza

Gość • Sobota [10.08.2019, 04:18:40] • [IP: 176.221.122.**]

Czemu znowu zwężyliście ulice ? To jest niebezpieczne.

Gość • Sobota [10.08.2019, 00:28:07] • [IP: 176.221.123.***]

Nie mogę zrozumieć działań obecnych Władz Miasta, polegających na spowolnieniu ruchu ulicznego poprzez nadmierne i w nieodpowiednich miejscach usytuowanie ścieżek rowerowych, licznych szykan drogowych w postaci garbów, dorożek, licznych kolejek" turystycznych", pojazdów elektrycznych-meleksów, zwężonych ulic oraz uwidocznionych na fotkach tajemniczych wysepek. A gdzie są ulice szybkiego i bezpiecznego ruchu. A gdzie będą ulice przystosowane - w przyszłości- do nowoczesnych pojazdów?

Gość • Piątek [09.08.2019, 23:38:31] • [IP: 5.173.107.***]

Ludziom KRWA nie DOGODZISZ...

Gość • Piątek [09.08.2019, 23:37:29] • [IP: 185.210.38.***]

Oooo rondo widzę!

Gość • Piątek [09.08.2019, 23:03:56] • [IP: 80.245.190.***]

zeby bylo lepiej musi byc chwile gorzej... zycie... drazni mnie to poniewaz mieszkam na jednej z ulic przez ktora jest objazd ale co zrobic...

Gość • Piątek [09.08.2019, 23:03:50] • [IP: 37.248.215.***]

Wykonawcy powinny być naliczane karne odsetki za potężne opóźnienia inwestycji.Tymczasem władze się z nim dogadują przedłużając terminy aneksami.Paranoja ale i temat do skontrolowania

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:49:16] • [IP: 176.221.122.**]

Po co ta wysepka na srodku drogi mozna było zrobic pas dla skrecajacych ale po co cos polepszyć lepiej utrudniac i korkowac miasto

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:25:02] • [IP: 77.88.191.***]

Wstrzymać prace na lato? Czy wyście ocipieli. Firma ma jakieś inne zobowiązania, są podpisane stosowne umowy z terminami...

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:19:52] • [IP: 178.238.246.***]

Lato jest najlepszym okresem do wypoczynku-drogowcy również tak uważają:)

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:18:45] • [IP: 80.245.190.**]

Nie jestem fanem obecnej władzy ani też nie jestem jej przeciwnikiem, ale obecny sezon wczasowy nasze władze mogą zaliczyć na minus. Spieprzyli udany sezon ludziom przy starej promenadzie, ludziom prowadzącym wynajem kwater przy ul objazdowych remontowaną W. Polskiego itp. Ale kasę za prowadzenie działalności nie obniżają, Tak wygląda ignorancja władzy w stosunku do mieszkańców. Szyderczy uśmiech Prezia można porównać tylko i wyłącznie do szczerego wyrazu mimiki posła" prokuratora" wielkiego obrońcy opozycjonistów w stanie wojennym. Kończyli te same szkoły leninowsko-marksitowskie.

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:17:55] • [IP: 185.210.38.***]

A co myślicie że ta firma ma tylko wojska polskiego? Przez ten czas skończyłaby inne niedokończone ulice.

Gość • Piątek [09.08.2019, 22:04:44] • [IP: 95.129.224.**]

gratulacje dla d...który projektował to skrzyżowanie pytam jak tu ma skrecic z ulicy imienia tego co sprzedał Polskę sowietom w ulicę Wojska Polskiego... ...ta wysepka. ...

Gość • Piątek [09.08.2019, 21:53:22] • [IP: 94.254.224.***]

Szybciej zrobią to będziemy jeździć.

Gość • Piątek [09.08.2019, 21:51:25] • [IP: 178.238.252.***]

No tak, bo przeciez zimy mamy takie ciezkie jak w '79... komunistyczne myslenie trwa w najlepsze...

Gość • Piątek [09.08.2019, 21:25:51] • [IP: 91.114.233.***]

Strach pomyśleć ile lat bedzie budowany tunel

Gość • Piątek [09.08.2019, 21:13:58] • [IP: 176.221.122.***]

Nic nie wstrzymywać tylko spiąć poślady i szybciej skończyć - oto jedyne słuszne przesłanie!! I oby nie było zrywania asfaltu i kładzenia nowego tak jak było na Moniuszki ::(

Gość • Piątek [09.08.2019, 21:03:41] • [IP: 23.226.237.*]

Weź Odyseuszu jeszcze jej kapsko wyliż dziobaku...

Oglądasz 26-50 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■