POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.08.2019, 18:59:33] • Świnoujście

W galeriowcu runął sufit!!!

W galeriowcu runął sufit!!!

fot. iswinoujscie.pl

W galeriowcu przy ulicy Konstytucji 3 Maja na pierwszym piętrze przy wejściu na korytarz zawalił się sufit. Ogromne płaty tynku spadły prosto na przejście z klatki na hol, tarasując wyjście. Przerażeni mieszkańcy coraz bardziej obawiają się o swoje życie.

Między godziną 9.00 a 10.00 w Galeriowcu przy ulicy Konstytucji 3 Maja w przedsionku łączącym korytarz z klatką schodową, na przejście spadł tynk blokując przejście mieszkańcom.

W galeriowcu runął sufit!!!

fot. iswinoujscie.pl

Dopiero po pewnym czasie usunięto tynk odblokowując hol. Budynek jest w katastroficznym stanie.

W galeriowcu runął sufit!!!

fot. iswinoujscie.pl

Wystraszeni mieszkańcy boją się co będzie dalej. Czy ten budynek jest już spisany na straty?

W galeriowcu runął sufit!!!

fot. iswinoujscie.pl

W galeriowcu runął sufit!!!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Poniedziałek [05.08.2019, 11:12:20] • [IP: 176.221.123.***]

A pomyślcie, ile przetrwał Akropol...

Gość • Poniedziałek [05.08.2019, 08:30:01] • [IP: 109.120.117.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [05.08.2019, 04:28:03] • [IP: 94.254.232.**]

Polecam firme molewski 😂😜

Gość • Niedziela [04.08.2019, 18:42:45] • [IP: 37.47.138.***]

jestem inżynierem budowlanym i bloki z wielkiej płyty są w świetnym stanie, postoją następne kilkadziesiąt lat. Wtedy się tego nie spodziewano ale tak jest dlatego developerzy budujący z gazobetonu nie siejcie propagandy bo prędzej wasze się posypie. Słyszeliście kiedyś o punkcie skraplania rosy? Taki strop nieocieplony i znajdujący się na powietrzu od góry i od dołu zawsze w końcu odpadnie bo para wodna która tam powstaje zimą zamarza i powoli rozsadza. To samo dzieje się na nieocieplanych balkonach.

Mieszkaniec • Niedziela [04.08.2019, 17:20:10] • [IP: 31.11.129.***]

Wyremontować cały blok. Jedyne wyjście

Gość • Niedziela [04.08.2019, 14:14:55] • [IP: 176.221.123.***]

Zgoda, tylko mieszkania z lat 60. Osiedle przy Grunwaldzkiej do Wilków Morskich. Budowane z cegieł, sciany nosne cement-wylewka. Postoja jeszcze długo.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 12:34:43] • [IP: 176.221.122.**]

Tam są klitki a nie mieszkania, galeriowiec za dychę hahaha

Gość • Niedziela [04.08.2019, 12:18:01] • [IP: 178.238.249.***]

Styropian klej śiatka PUC I NA KOŃCU jeden wielki PIC.tak śię" odnawia" tzw. substancję mieszkaniową z przełomu lat 1960/1970.To wszystko nadaje śię tylko pod buldożer.Niestety to co obecnie śię buduje jest dokładnie takim samym szmelcem.Proszę sobie pospacerować po mieście i popatrzeć na te nowe rudery za chore pieniądze.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 11:43:41] • [IP: 2.108.164.*]

Ten budynek to katastrofa. Niedługo po jego wybudowaniu runęła klatka schodowa. Można się tylko domyślać jak był budowany. Cała wielka płyta to katastrofa. Dziwię się ze jeszcze ktoś kupuje tam mieszkania. Jeśli już, to te z początku lat 60 - kiedy do budowy używano cegły. Te budynki oprą się czasowi.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 11:36:01] • [IP: 151.177.23.***]

Większość mieszkań jest tam prywatnych, więc przenosiny do innych lokali mieszkalnych na czyj koszt?

Gość • Niedziela [04.08.2019, 11:05:51] • [IP: 37.47.166.**]

4 Leningrad tam też się sypie odpada elewacja budynku

Gość • Niedziela [04.08.2019, 10:51:51] • [IP: 176.221.122.***]

:))) Temat powinien mieć brzmienie w galeriowcu odpadł tynk od sufitu. zdarza się w starych budynkach. Ciekawy jestem jaki pomysł ma spółdzielnia na dalsze funkcjonowanie. Czas użytkowania bloków dobiega końca i co dalej?

Gość • Niedziela [04.08.2019, 10:39:35] • [IP: 5.173.136.***]

Nie wiem jak można zapłacić 8000 zł/m2 albo nawet 9000 za mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Przecież te wieżowce i galeriowce pójdą za kilka lat do rozbiórki a mieszkańcy do zastępczych komunalnych. Zapytajcie PZU czy wam ubezpieczy stare mieszkanie od katastrofy budowlanej ! Takiego. ... wam ubezpieczą.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 10:35:40] • [IP: 5.173.136.***]

Szkoda tych galeriowców. Ile się na tych korytarzach lasek obracało. Piękne lata 80-te.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 10:35:27] • [IP: 185.13.106.***]

W mieście pełno sklepów z materiałami budowlanymi Agencja Mienia Wojskowego jeszcze wyprzedaje hełmy. JAKI ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI TAKI STAN BUDYNKÓW.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 10:29:42] • [IP: 178.238.249.***]

Niestety większośc budownictwa z lat 1965-1975 nadaje się do kapitalnych remontów, czyli wyprowadzamy lokatorów na 1-2 lata do specjalnych mieszkalnych kontenerów i robimy prawdziwy remont. Do wymiany 100% inst WK i elektryka a nawet likwidacja pewnej częći mieszkań i po uzyskaniu wolnej przestrzeni budowa normalnych mieszkań, tak to kosztuje z pewnośćią ale pozwoli to realnie odnowić te stare bloki.A co śię robi? ano dokleja śię kolejną warstwę STYROPIANU, przyjdzie KIT i BEDZIE GIT, do czasu.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 09:50:36] • [IP: 37.8.231.***]

hehe miedzy innymi dlatego nie kupiłem tam mieszkania :) ruina i slamsy

Gość • Niedziela [04.08.2019, 09:46:31] • [IP: 164.127.29.***]

08:59:54] • [IP: 5.173.144.***] Nadzór budowlany sam powinien mieć nadzór budowlany. Znam człowieka z" bliźniaka", który zgłosił samowolę budowlaną sąsiada z bliźniaka, to zaczęto szczegółowo sprawdzać tego, kto zgłosił. Ten kto zgłosił, wszystko miał w porządku, ale samowola została. Tak się robi na prowincji. Ale co tu narzekać na prowincję, jak w Warszawie sprzedawano niezyjącym całe kamienice z mieszkańcami.

KIEDY KLATKI CELEBRYTEK? • Niedziela [04.08.2019, 09:23:16] • [IP: 164.127.29.***]

23:44:25] • [IP: 89.64.53.***]" Byłem świadkiem jak w latach 70 ubiegłego wieku runęła ostatnia klatka schodowa. Widok był okropny" --- A czy my będziemy świadkami zawalenia się kilku znanych KLATEK PIERSIOWYCH? Silikonowych. Kilku znanych straszydeł-celebrytek jak Doda Uszu Szkoda czy Natalia Świniec.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 09:16:07] • [IP: 176.221.122.***]

No a jak miał nie runąć, jak przy każdym remoncie tylko dokładali kolejną warstwę zamiast usunąć poprzednią już zmęczoną czasem/?Jak sie nie będziesz mył jeden z drugim, to brud też zacznie z ciebie po jakimś czasie odpadać warstwami.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 08:59:54] • [IP: 5.173.144.***]

Czy Nadzór Budowlany podjął jakieś kroki w tej sprawie?

Gość • Niedziela [04.08.2019, 08:44:54] • [IP: 185.13.106.***]

Piasek z plaży z wapnem?

Gość • Niedziela [04.08.2019, 07:43:26] • [IP: 185.13.106.***]

Totalne slamsy towarzyszom tynk na łeb się sypie? TANIO KOPIŁEŚ TO TERA MASZ.

Gość • Niedziela [04.08.2019, 07:32:16] • [IP: 151.248.62.***]

Cały budynek nadaje się jedynie do generalnego remontu...tak to jest jak wspólnoty budują lepsze budyneczki dla śmietników za grube pieniądze zamiast inwestować w bloki.

Pazdzioch • Niedziela [04.08.2019, 06:59:52] • [IP: 83.20.250.**]

Jak 100lat nic się nie robi to tak jest nie zdziwię się jak blokiem zarządza Pani granda

Oglądasz 1-25 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■