POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.08.2019, 09:15:25] • Świnoujście

Można sobie pomyśleć... „zwykłe graffiti”. To co w nim jest, że ludzie robią sobie z nim selfie? Czy wszyscy są świadomi tego napisu?

Można sobie pomyśleć... „zwykłe graffiti”. To co w nim jest, że  ludzie robią sobie z nim selfie? Czy wszyscy są świadomi tego napisu?

fot. Bartosz Szymański

Od dłuższego czasu obok jednej z klatek schodowych przy ulicy Grunwaldzkiej 9 widnieje napis, a dokładniej graffiti. Nasi zachodni sąsiedzi widząc ten napis sięgają po telefon i robią sobie przy nim tzw.selfie. O co z tym tak naprawdę chodzi?

Graffiti to nie tylko rysunki, obrazki, to również różnego rodzaju napisy/podpisy. Osoby nieświadome mogłyby pomyśleć, że napis umieszczony na bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 9 to czyjś podpis. Tak jednak nie jest.

Można sobie pomyśleć... „zwykłe graffiti”. To co w nim jest, że  ludzie robią sobie z nim selfie? Czy wszyscy są świadomi tego napisu?

fot. Bartosz Szymański

„MOSAD” - bo taka jest treść napisu, to nic innego jak agencja wywiadowcza z Izraelu. Jak podaje pl.wikipedia.org – „Mosad, Instytut do spraw Wywiadu i Zadań Specjalnych – izraelska agencja wywiadowcza odpowiedzialna m.in. za gromadzenie politycznych, technicznych, gospodarczych danych wywiadowczych poza granicami kraju...”.

Nic więc dziwnego, że nasi zachodni sąsiedzi robią sobie z tym napisem zdjęcie. Nasuwa się teraz pytanie. Czy ktoś w końcu zareaguje i usunie graffiti z bloku?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 59

Gość • Sobota [03.08.2019, 14:33:28] • [IP: 216.130.39.**]

Kuzwa. ... ale brudna elewcja. ... :((.

Gość • Sobota [03.08.2019, 13:54:43] • [IP: 31.11.131.**]

To jest kupa nie graffiti. Prawdziwe graffiti zdobi ulice Berlina, prawdziwe graffiti robi Banksy które później jest warte milionya a nie coś nasrane na ścianie tfu spluwam na ten syf

Marcin • Sobota [03.08.2019, 13:44:50] • [IP: 5.173.144.***]

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:34:37] • [IP: 66.70.228.***] Mylisz się i dywagujesz lewaczku. Polska jest i będzie, nikt nie żyje za pieniądze zagranicznych banków lecz banki żyją z nas, jeżeli miałbyś jakiekolwiek pojęcie o bankowości to byś takich bredni nie wykluł, kolejna rzecz dotacje?? nikt nigdy nie żył z dotacji gdyż dotacja to program wsparcia przedsiębiorczości i zwykle jest ona niską kwotą która wystarcza zaledwie na podstawowe rzeczy jak sprzęt itp. resztę każdy opłaca ze swojej ciężkiej pracy i nic poza tym. A do europejczyka ci daleko... wiesz dlaczego?? bo każdy normalnie myślący człowiek, obywatel swojego Państwa nie mówi że jest europejczykiem tylko Polakiem, Węgrem, Czechem... itd a pojecie europejczyk jest pojęciem szeroko rozumianym, terminologicznym a sama Europa jest jako cześć świata więc równie dobrze mógłbyś powiedzieć że jesteś częścio-światowcem, lecz urodziłeś się jak domniemam w Polsce a więc mimo twojego bólu jesteś Polakiem i wbij se to do tej zlewaciałej donicy

Gość • Sobota [03.08.2019, 13:36:46] • [IP: 176.221.123.**]

TEN NAPIS TO JEST OD DŁUŻSZEGO CZASU PO PROSTU (wandale) NIE ZDAJĄ SOBIE Z TEGO SPRAWY ! KONIECZNIE TRZEBA TO ZAMALOWAĆ!!PANIE PREZYDENCIE!

Gość • Sobota [03.08.2019, 13:30:50] • [IP: 31.0.87.**]

Weźcie wy się wszyscy za robotę.

Gość • Sobota [03.08.2019, 13:20:26] • [IP: 178.238.253.**]

186...nazwać siE można różnie, ale słowo MOSAD to agencja Izraelska wywiadu warto czasami trochę poczytać a nie pisać, ze raper się tak nazywa, widocznie mu sie podoba !

Gość • Sobota [03.08.2019, 13:14:59] • [IP: 178.238.253.**]

186...nazwać sie mo.żna różnie, ale słowo MOSAD to agencja Izraelska wywiadu warto czasami trochę poczytać a nie pisać, ze raper się tak nazywa, widocznie mu sie podoba !

Gość • Sobota [03.08.2019, 12:48:29] • [IP: 185.13.106.***]

Jeden mosiek napisał a reszta mośków debatuje poza syfieniem ściany budynku nic tu nie ma. To tylko świadczy o patologii gospodarza budynku. Byłby monitoring nie było by problemu.

Gość • Sobota [03.08.2019, 12:45:09] • [IP: 93.94.191.***]

ktos specjalnie tak zrobił a wy robicie w gaciei

BUKO • Sobota [03.08.2019, 12:43:44] • [IP: 176.221.122.***]

"Mosad" w tym przypadku to nazwa CRU ekipy graficiarzy z Świnoujścia. Pozdrawiam członków ekipy. YO

Hcewasz Hajs • Sobota [03.08.2019, 12:36:21] • [IP: 46.46.204.***]

Uuuu, antysemityzm, Uuu motzno.

Gość • Sobota [03.08.2019, 12:13:13] • [IP: 77.88.191.**]

[IP: 5.173.152.**] zgadzam się z komentarzem

Gość • Sobota [03.08.2019, 12:04:19] • [IP: 5.173.144.***]

Podzielam opinie gościa z 10:33

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:43:14] • [IP: 5.173.128.**]

Midas to israelski wywiad który mocno działa w Pl, w wawie na lotnisku mają swoich ludzi z bronią. Mocno ingeruje też w interesy i władze Polski

Lutek Narożniak • Sobota [03.08.2019, 11:37:52] • [IP: 31.11.129.**]

To kto w końcu mo ten sad bo bych trochu jabłek kupił?

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:36:27] • [IP: 31.0.23.***]

Nie wierzę że iswinoujscie wygenerowało taką bzdurę To są szczyty.

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:34:37] • [IP: 66.70.228.***]

Moze zyjecie w polsce, ktorej dawno niema, zyjecie za pieniadze zagranicznych bankow lub dotacji, ale ja zyje w europie i jestem europejczyk.

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:33:23] • [IP: 176.221.122.***]

Pewnie napisało to jakieś pseudopatriotczne cepisko w koszulce" bóg, honor, ojczyzna"

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:20:31] • [IP: 31.0.66.***]

Może Mosad?

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:20:26] • [IP: 37.47.186.***]

Dla wszystkich aferzystów: Mosad:Raper z rocznika 1991 urodzony w Warszawie, który przygodę z rapem zaczął w roku 2009. Ma za sobą kilkaset występów na żywo w całym kraju oraz poza granicami Polski. Nagrywał na klasycznych bitach, trapowych, a teraz zajął się techno rapem ponieważ od najmłodszych lat jara się muzyką elektroniczną. W 2017 roku jego drogi przecięły się z Andrzejem Dybcem, który dostarcza mu muzykę zgodną z jego fascynacjami. Po stworzeniu kilku numerów postanowili współpracować pod wspólnym szyldem i zająć się na poważnie techno rapem.

Gość • Sobota [03.08.2019, 11:11:04] • [IP: 94.254.224.***]

Ale bzdura artykuł z dupy

Gość • Sobota [03.08.2019, 10:54:05] • [IP: 176.221.122.***]

Buhahaahahah

Gość • Sobota [03.08.2019, 10:50:56] • [IP: 176.221.123.***]

juz wyjasniam. ludzie sa idiotami, przynajmniej wiekszosc ludzi. tutaj najwidoczniej jeden idiota pobazgral sciane a jeszcze wieksi idioci robia sobie z tym zdjecie.

Gość • Sobota [03.08.2019, 10:41:58] • [IP: 5.173.1.***]

Ten isiota mieszka w bloku przy Grunwaldzkiej 24, tam cala klatka schodowa jest upstrzona tym" graffiti".

Gość • Sobota [03.08.2019, 10:33:33] • [IP: 5.173.152.**]

Co za kretyński artykuły. No i co z tego, że Mosad to żydowski wywiad ? To jakiś powód, żeby sobie robić z tym zdjęcia ? A jak ktoś nabazgrze na ścianie MI5 albo CIA to też wszyscy będą walić samojebki ? Żenada

Oglądasz 26-50 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■