POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.07.2019, 17:23:15] • Świnoujście

Prawobrzeże głosuje na kamery

Prawobrzeże głosuje na kamery

fot. Organizator

75 kamer na całym prawobrzeżu, a podgląd tych kamer i serwer na posterunku policji na Warszowie. Taki projekt do Budżetu Obywatelskiego 2020 złożyła trójka przedstawicieli Warszowa, Przytoru Łunowa i Karsiborza. Liczymy na głosy mieszkańców całego prawobrzeża. W końcu chodzi o bezpieczeństwo tak mieszkańców, jak i mienia.

Wniosek do Budżetu Obywatelskiego złożyli Sylwia Marszałek jako radna i przedstawicielka Warszowa- Ognicy, Tomasz Olechwir jako przewodniczący Zarządu Osiedla Karsibór oraz ja Sławomir Nowicki jako radny i przedstawiciel Przytoru – Łunowa. Złożyliśmy go wspólnie, bo problem dotyczy całego prawobrzeża, a połączone siły mieszkańców dają szansę na wygranie w głosowaniu i w konsekwencji uruchomienie systemu monitoringu.

Niestety, na naszych osiedlach są miejsca, w których montaż kamer z pewnością podniósłby bezpieczeństwo. Jesteśmy po rozmowach z Komendantem Miejskim Policji w Świnoujściu i mamy jego zgodę na zamontowanie podglądu z kamer oraz serwera na terenie posterunku policji Warszów. Pozwoli to na szybszą reakcję policjantów w przypadku zagrożenia, kradzieży, czy innych przestępstw.

O potrzebie powstania monitorigu mówi się na prawobrzeżu od dawna Najwyższy czas przejść do realizacji. Budżet Obywatelski daje nam taką szansę i my, wszyscy mieszkańcy prawobrzeża musimy to wykorzystać.

Dlatego razem z Sylwią Marszałek i Tomaszem Olechwir zwracamy się do mieszkańców Warszowa – Ognicy, Przytoru – Łunowa i Karsiborza – głosujcie na monitoring na prawobrzeżu.

Pamiętajcie Budżet Obywatelski 2020 – głosowanie 10-27 września 2019.

Sławomir Nowicki
Sylwia Marszałek
Tomasz Olechwir


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Sobota [03.08.2019, 18:58:12] • [IP: 83.185.83.**]

Zgadzam sie z tym ze najpierw trzeba zrealizowac to co sie wczesniej obiecalo a potem brac sie za inny projekt. Chyba ze to byly tylko obiecanki cacanki...

Gość • Piątek [02.08.2019, 19:18:00] • [IP: 37.47.152.**]

Napewno z 5 kamer będzie zamontowanych przy budynku jej wroga i monitoring we własnym domu.Szykują miejsca pracy dla swoich, może dla siebie.GDZIE W MIEŚCIE BYŁ ZAMONTOWANY MONITOTING Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO? JAKI SKŁAD TAKIE POMYSŁY. ZROBIĆ ULICE JARACZA, MODRZEJEWSKĄ, NIECAŁĄ. GDZIE WASZE ZABIEGI NA REMONT ULIC RADNI WARSZOWA.JEDNA ŚPI , DRUGA SZALEJE Z DURNOTAMI. KOMUCH Z OGNICY ZAMILKŁ CAŁKOWICIE.NOWICKI WAM ZABRANIA?ROK MIJA NIEDŁUGO OD WASZEGO WYBORU-ZDAJCIE RELACJE W SWOICH OSIEDLACH I CO JEST PROPONOWANNE NA NASTĘPNY ROK.CZEKAM KIEDY WYJDZIECIE DO LUDZI. RADA OSIEDLA ZGONIĆ NA ZEBRONIE SZANOWNYCH RADNYCH SZT.3.BEZ TEGO OD" DAJ GŁOS" Z KAMPANI WYBORCZEJ.

Gość • Czwartek [01.08.2019, 22:52:03] • [IP: 178.238.249.**]

Bardzo dobry projekt. Bezpieczeństwo i porządek przede wszystkim. Popieram.

Gość • Środa [31.07.2019, 11:49:10] • [IP: 37.47.160.***]

Pani po tych wszystkich przekrętach już dziękujemy. PAMIĘTAMY projekt" Super Plaża" na Warszowie za pół miliona, realizowany przez firmę Pani brata. Skutecznie Pani zniechęciła mieszkańców do angażowania się w tak fajna inicjatywę jak budżet obywatelkski. BRAWO TY !!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 23:33:20] • [IP: 31.0.80.*]

Panie lonka nowicki kapelusz kup sobie bo sloneczko w główke świeci za mocno i za robote się weź

Gość • Wtorek [30.07.2019, 22:49:32] • [IP: 37.47.164.***]

To ma być budżet obywatelski a więc inicjatywa obywateli a nie władzy.Radni to sobie mogą z prezydentem uzgadniać wydatki.Wstyd że jeszcze na tak małe pieniądze chcą po swojemy zagospodarować.

flet • Wtorek [30.07.2019, 20:55:14] • [IP: 37.8.230.***]

port kontenerowy sobie już odpuścili?

Gość • Wtorek [30.07.2019, 20:02:12] • [IP: 37.30.48.***]

Dosyć już Was i Waszych" pomysłów".

Gość • Wtorek [30.07.2019, 19:56:39] • [IP: 37.30.48.***]

Kamery - kolejny bezsensowny pomysł tych radnych ! Ścieżki rowerowej nie ma kto zrobić a jakieś durne kamery chcą montować. Założę się że już firmą od kamer dogadani... Weźcie się za robotę !!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 15:18:52] • [IP: 37.47.148.*]

Ścieżka rowerowa z Ognicy na Karsibory i do Miedzyzdrojow jest potrzebna a nie kamery

Mieszkaniec Prawobrzeża • Wtorek [30.07.2019, 13:15:57] • [IP: 78.133.244.**]

Myślę że są ważniejsze inwestycje niż kamery!!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 12:51:20] • [IP: 83.11.235.***]

A RADNYCH STAC Z PENSJI NA ŻYCIE W LUKSUSIE, CIEKAWE KIEDY ICH SIĘ ROZLICZY, BO Z GOŁEJ PENSJI NIE STAC BY BYŁO NA JACHTY, MOTOROWKI I INNE LUKSUSY. A KŁADKA MIAŁA BYC A NIE MA, LAS WYCIĘTY DRZEWO SPRZEDANE A PIENIĄDZE GDZIE.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 12:49:47] • [IP: 178.238.249.***]

obiecujecie gruszki na wierzbie a realizacja jak zwykle w LESIE.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 12:40:17] • [IP: 188.146.58.**]

Sylwia łapiesz kilka srok za ogon.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 12:26:02] • [IP: 195.205.242.***]

Ścieżki rowerowe i piesze...aż do Międzyzdrojów, bo S-3 to niebezpiecznie jechać rowerem, ale jak zwykle dopóki coś poważnego się nie stanie to nie będzie.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 12:06:42] • [IP: 193.69.22.**]

Karsiboru!! Ile razy ten sam błąd??

Gość • Wtorek [30.07.2019, 11:47:53] • [IP: 37.47.131.***]

Kamera na latarni dajaca obraz 24h w internecie to nie jest taki glupi pomysl. Jaka promocja i turystow by sie zjechalo wiecej.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 11:47:15] • [IP: 37.47.172.***]

Po taniości nawet baner a4 mają co zrobić tacy radni.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 11:00:07] • [IP: 2.108.164.*]

Tak. Może przed prywatnymi posiadłościami tych państwa? Pani radna po wpisach na iswinoujscie jest u mnie spalona.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 10:25:26] • [IP: 178.238.249.**]

No to niech se montują we własnych chlewikach ale nie za moje PINIONDZE.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 10:12:59] • [IP: 194.71.109.**]

Wydali 400tys. na hustawkę i dwa lezaki na plazy z ktorych w praktyce bedzie sie korzystac moze miesiac w roku a teraz kamery. DOSC WYDAWANIA PUBLICZNYCH PIENIEDZY NA BEZSENSOWNE INWESTYCJE!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:41:59] • [IP: 37.47.168.***]

juz mi raz kladke obiecal, teraz buduja chodnik z lampami w srodku chodnika, to i kamery beda obserwowac posesje radnego

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:31:21] • [IP: 185.210.39.***]

Pan Nowicki to nieech się wytłumaczy z kładki w Łunowie bo przez ostanie lata obiecywał wszystkim, że do jej budowy doprowadzi! i jest wielkie ZERO a ludzie przez tory musza chodzić. Takie obiecanki cacanki żeby głupi lud kupił jaki to on jest sprawny radny. a tak naprawde to tylko puste gadanie.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:17:27] • [IP: 23.226.237.*]

Weźcie jeszcze zamontujcie gastroskop i kolonoskop, żebyście mogli ludziom zaglądać głęboko w dupę buraki...

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:08:38] • [IP: 178.235.147.**]

Jeszcze jedna wielka kamerę na latarni morskiej zróbcie.A te 75 kamer to liczone sa z tymi co sa w Szczecinie ?.Ale macie pomysły.

Oglądasz 1-25 z 73
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■