POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.07.2019, 15:56:30] • Region

Czytelnik o budowie S3: Prace mogłyby iść pełną parą także w weekend

Czytelnik o budowie S3: Prace mogłyby iść pełną parą także w weekend

fot. Czytelnik

Ruch nie był największy, a mimo to droga do Międzyzdrojów była prawdziwą męką – opisuje swoją sobotnią podróż do Międzyzdrojów jeden z naszych Czytelników. – Męczyłem się też patrząc na budowę S3. Jak na tak rozległą inwestycję, widziałem bardzo mało sprzętu.

Chciałbym napisać, że jednodniowa sobotnia wyprawa w weekend nad morze była bardzo przyjemna, jednak przejazd ze Szczecina do Międzyzdrojów i powrót zajął mi ponad 4 godziny! – pisze nasz Czytelnik. – Na niektórych odcinkach samochody poruszały się z prędkością 5 kilometrów na godzinę! Chociaż w miejscach, gdzie jechałem najwolniej albo stałem, na trasie nic się nie działo. Nie było kolizji, wypadków. Jedyny wypadek jaki widziałem, był w Brzozowie i tutaj akurat kierowcy nie mieli utrudnień, by jechać dalej. Gdzie tu sens?

Czytelnik o budowie S3: Prace mogłyby iść pełną parą także w weekend

fot. Czytelnik

Jechałem w sobotę z samego rana – czytamy dalej w liście. – Ruch nie był największy, a mimo to droga do Międzyzdrojów była prawdziwą męką. Męczyłem się też patrząc na budowę S3. Jak na tak rozległą inwestycję, widziałem bardzo mało sprzętu. Niewiele też się tam działo, choć prace mogłyby iść pełną parą także w weekend. Wokół nie ma domów. Nikomu by to nie przeszkadzało. Patrząc na ten marazm, nie wierzę, że inwestycje na S3 szybko się zakończą i będziemy jeździć tutaj jak w cywilizowanym świecie.

Czytelnik o budowie S3: Prace mogłyby iść pełną parą także w weekend

fot. Czytelnik

O odniesienie się do listu poprosiliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Czekamy na odpowiedź.

Wspomniany przez Czytelnika wypadek w Brzozowie (w powiecie goleniowskim) miał miejsce w sobotę około godz. 10. Zderzyły się 4 pojazdy. Na miejsce wysłano dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jak poinformowała nas straż pożarna, nikomu nic się nie stało, nikt też nie trafił do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Środa [31.07.2019, 11:33:15] • [IP: 79.190.109.***]

Panie Czytelniku, polecam zakup wiatrakowca. Szybko, bez korków i wyląduje dosłownie wszędzie :)

Gość • Wtorek [30.07.2019, 14:00:19] • [IP: 37.30.5.**]

Czytelniku od siedmiu boleści jsk jesteś robotem i nie masz rodziny to sam zapylaj w weekeng CAŁY !!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 13:52:37] • [IP: 37.8.231.***]

Do gościa zachwyconego ilością otwieranych dróg! Odbiór autostrad 2016 r- 0, 2017-0, 2018- 0, gratuluję dobrego samopoczucia i" rzetelnych " informacji!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 13:35:31] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 20:53:07] • [IP: 164.127.29.***- budowanie dróg a tzw. udostępnianie to nie to samo. Udostępniać i zamykać można wiele razy. Daj mi swoje pieniądze ja podzielę na 10 osób i będę wspaniały jak pisiory..

Gość • Wtorek [30.07.2019, 13:32:44] • [IP: 94.254.232.***]

To prawda na 1pasnowkach momentami jechalo sie wolniej ale płynnie

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:22:46] • [IP: 88.218.255.***]

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 20:55:47] • [IP: 178.238.243.** Jak byś jechał w sobotę to byś zauważył że korki były ale nie na drodze jedno-jezdniowej a na obwodnicy Troszyna i Goleniowskiej na jedno-Jezdniówce ruch był płynny

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:03:31] • [IP: 164.127.29.***]

23:03:39] • [IP: 31.183.217.***] Ha, ha, jakoś pominąłeś mój cytat z Gazety Prawnej, niemającej nic wspólnego z pisowskimi trollami, czasopisma kompletnie niepisowskiego, a podającego FAKTY - że liczba km szybkich tras wykonanych pod rządami PiS-u jest porównywalna z tymi oddanymi za rządów PO+PSL (jest tylko różnica ok.70 km przy wielkosciach rzędu 1100-1200 km), choć za rządów PO+PSL robiono je arcydrogo, doprowadzajac ludzi do samobójstw i dramatów osobistych za sprawą licznych bankructw podwykonawców, a wtedy materiały nie były jeszcze tak drogie jak dziś. Dziś mocno na tempo robót wpływają właśnie rosnące ceny materiałów.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 08:51:26] • [IP: 176.221.123.***]

Czytelniku, obudż się ! Czasy, , GUŁAGU" minęły z upadkiem komunizmu. A i tak wielu z nas pracuje pod normę. I to jeszcze mało ? Przez takich jak TY życie Polaków jest popaprane, ciągle za mało, za wolno. Każdy ma JEDNO życie i nie da się nawet za pieniądze je przedłużyć. Nawet koń musi wypocząć by następnego dnia był zdatny do pracy. Ty jesteś TYRANEM !

Gość • Wtorek [30.07.2019, 06:45:24] • [IP: 37.47.179.***]

Czytelnik to może z tego obozu co 15 lat budował basen nadziewany przy promenadzie. Teraz nie ma co robić to sygnalizuje.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 04:57:44] • [IP: 5.173.18.**]

[S3] Mięków - Troszyn - termin zakończenia: grudzień 2019; Świnoujście - Troszyn - 2022/23 rok (włącznie z tunelem); Bolków - Lubawka - 2023/24 rok. 😂🤣 No, pożyjemy zobaczymy.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 03:51:59] • [IP: 77.252.46.***]

Można się tylko zachwycać szybkimi postępami prac.Czytelnik wyolbrzymia i mąci.A ludzie mają prawo do odpoczynku!

Gość • Wtorek [30.07.2019, 02:16:17] • [IP: 37.47.188.**]

Czytelnik niech sobie życie układa...

Gość • Wtorek [30.07.2019, 01:55:56] • [IP: 176.221.122.*]

Czytelniku: Sam rusz doopę, weż łopatę i kop w weekend. Drogowcy to też ludzie i mają prawo do odpoczynku. Jak ci się nie podoba to sp****

Gość • Wtorek [30.07.2019, 00:49:28] • [IP: 188.147.109.***]

To niech szanowny czytelnik zamiast się op...ć i wypoczywać sam się na budowie zgłosi do roboty na weekend. Ludzie zepiepszają w tygodniu i też mają prawo odpocząć. Brak rąk do pracy. Nie te czasy, kiedy się robiło 24x7 dni w tygodniu szanowny paniczu.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 00:49:25] • [IP: 83.23.243.***]

Dlugo czy nie długo. .. Przecież ludzie nie są robotami. Mają dom, rodzinę i napewno będą przejmować się tym że niektórzy jechali w korku z 4h. Przykro, takie życie. Taka sytuacja. Brak jakiego kolwiek zrozumienia. Jeżeli narzekasz to proszę łopatę w rękę i działać. Zapewne zrobisz to szybciej i lepiej.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 00:24:21] • [IP: 62.69.254.***]

czytelnik jest ślepy

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 23:17:16] • [IP: 37.47.129.***]

Chory królik!

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 23:03:39] • [IP: 31.183.217.***]

Trole pisowskiej propagandy sukcesu, zardzewiałych stępek pod budowę promu oraz przemówień do kół gospodyń wiejskich. Trasą S3 ze Szczecina do Świnoujścia będzie można pojechać dopiero w 2024 roku. Tak zeznał wasz minister od dróg Adamczyk. Nadal bredzi o jakimś tunelu, który ma budować zbankrutowane konsorcjum. Serce rośnie, że S3 będzie gotowa za pięć lat. Iście ekspresowe tempo. :)

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 21:43:27] • [IP: 178.238.253.**]

Jechałem tą drogą 2 razy w odstępie kilku dnia. Aż ciężko uwierzyć, że droga powstaje tak szybko. Serce rośnie. Czytelnikowi proponuje założenie okularów.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 21:43:20] • [IP: 83.11.239.***]

Do gościa z 18:28:26. Czy jechałeś kiedyś A4.? To kpina z kierowców. Od kilku lat nie ma przerwy w remontach autostrady zbudowanej przez twoich pupilów. A inne drogi też wymagają ciągłych napraw. Jak płacono polskim podwykonawcom też wiemy. Pewnie spędzasz czas na dzialkach i nie wiesz co się.obecnie dzieje w budowiedróg

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 21:36:19] • [IP: 94.254.232.***]

Jeżdżę tą trasą najmniej raz w tygodniu, w opisywaną sobotę też. Obok wypadku ruch odbywał się w miarę płynnie (no chyba, że jakiś kre*yn zwalniał żeby zrobić zdjęcie). Na reszcie trasy jedzie sie o wiele wolniej przez ciężarówki przewożące materiały i przewężenia, ale to nie jest najgorsze, gorsi są kierowcy, którzy zwalniają prawie do zera zeby popatrzyć na to co się dzieje na budowie.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 21:27:55] • [IP: 185.248.160.***]

Co to jest leczenie psychiki. Tabletki uspokajajace na to, ze sa miejsca gdzie maja nocne zmiany przy budowie drog? To ja wnioskuje o 2 palce bo po co komentatorowi wiecej jak takie bzdury pisze. Mniej zmian, mniej palcow. Czemu nie?

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 20:55:47] • [IP: 178.238.243.**]

Odpowiedź jest bardzo prosta. Samochodów jest tak ogromna ilość, że drogi jednio-jezdniowe nie są w stanie zapewnić przepustowości w nawet najmniejszym stopniu. Ludzie kupują dzisiaj samochody, jak bułki w sklepie spożywczym i to jest tego efekt. Do tego dochodzi nieracjonalne użytkowanie parku pojazdów w statystycznej rodzinie. Podam przykład: Znajomi mieszkają pod Poznaniem. Co weekend pędzą czterema samochodami nad morze, bo taka zapanowała moda w Poznaniu. Swoim samochodem - kabrioletem jedzie mąż, suwem jedzie żona, bmw jedzie syn, audi jedzie córka z koleżanką. Taka zapanowała moda- weekend na nadmorskiej promenadzie i wypad każdy własną furą. Pozdrawiam czytelników.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 20:53:07] • [IP: 164.127.29.***]

[29.07.2019, 18:28:26] • [IP: 31.183.217.***] z Gazety Prawnej:" Ten rok z wynikiem prawie 450 km oddanych szybkich tras będzie jednym z najlepszych w historii. Dotychczasowy rekord padł w 2012 r., w którym rozgrywano mistrzostwa Europy w piłce nożnej (otwarto wtedy 573 km szybkich tras). Powoli można się zatem pokusić o podsumowanie dokonań rządu PiS w kwestii budowy dróg. Jeśli sprawdzą się ostatnie zapowiedzi GDDKiA, to w ciągu czterech lat – od początku 2016 r. do końca 2019 r. – uda się udostępnić 1174 km tras szybkiego ruchu (ekspresówek i autostrad). Różnica to około 70 km na korzyść poprzedniej ekipy rządzącej" {porównując do drugiej kadencji rzadu PO+PSL- dopisek mój}. ------70 km to nie jest dużo, a jeśli dodamy fakt, że w czasie budowy tamtych austostrad jeden ich km był tak drogi, jak autostrady w górksiej Szwajcarii i splajtowało mnóstwo polskich podwykonawców (jest taki film pokazujący wybuch rozpaczy jednego z szefów firm).

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 20:37:18] • [IP: 176.221.123.***]

beneficjenci 500+ PISza przez PO … zal mi was … macie to z naszych podatków...

Oglądasz 1-25 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■