POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.07.2019, 19:56:42] • Świnoujście

Przy promenadzie brakuje śmietników

Przy promenadzie brakuje śmietników

fot. Czytelnik

Trwający w pełni sezon wakacyjny sprawia, ze nasze miasto jest wręcz oblężone przez turystów. Widać to zarówno po braku miejsc noclegowych, zatłoczonych ulicach i parkingach, wypełnionej od brzegu do wydm plaży i pełnej spacerowiczów promenadzie. Problemem zaczynają być śmieci, ich nadwyżka oraz niedostateczna ilość pojemników, kontenerów czy zwykłych koszy. Widać to szczególnie przy osiedlach apartamentów na wynajem, gdzie jest duża rotacja wczasowiczów i nie zawsze na czas są wywożone śmieci. Przy ulicy Żeromskiego, a więc w strefie nadmorskiej również brakuje kosza na śmieci, co zauważył Czytelnik.

- Od tygodnia nie ma śmietnika przy Żeromskiego 3, turyści nie mają gdzie wyrzucać śmieci - napisał.
Nie tylko turyści wyrzucają tam śmieci, miejscowi również - kosza brakuje i powinien jak najszybciej wrócić na swoje miejsce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Środa [07.08.2019, 15:52:31] • [IP: 94.254.224.***]

W całym mieście jest ten sam problem i z tego co widzę, nie przeszkadza to tylko mi. Napisałam do Państwa maila właśnie w tej sprawie, żeby zmusić miasto do postawienia koszy na śmieci. Niestety póki co bez odzewu.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:32:02] • [IP: 92.42.117.***]

W całym Świnoujściu BRAKUJE ŚMIETNIKÓW.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 22:22:41] • [IP: 178.238.251.***]

Tam ogólnie jest śmietnik.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 22:20:45] • [IP: 176.221.123.***]

Nie tylko przy promenadzie.W miescie jest zbyt mala ilosc koszy na smieci. Zeby utrzymac czystosc na ulicach nalezy zadbac o odpowiedznia liczbe koszy a tych naprawde jest bardzo malo!

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 21:47:37] • [IP: 217.114.169.***]

ŚWINOUJŚCIE nie dziękuję wybieram inne miasto

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 19:40:07] • [IP: 77.255.100.***]

Czy przypadkiem od czasu reformy śmieciowej to nie gmina odpowiada za utrzymanie czystości na swoim terenie? Ten kosz nie jest na starej promenadzie lecz na ulicy Żeromskiego więc proszę się nie zasłaniać placem budowy. I proszę się nie zasłaniać mewami - na to też są sposoby. Wystarczy odpowiednia konstrukcja kubła na śmieci. A jeżeli firma odpowiedzialna za czystość chce przyoszczędzić na kubłach, to niech je częściej opróżnia. Wówczas zobaczymy co się opłaci. W każdym razie śmieci nie są usuwane za darmo lecz z opłat wnoszonych na rzecz gminy. I to warto pamiętać.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:59:49] • [IP: 77.115.212.***]

Dlatego zlikwidowano kosze na śmieci bo mewy je rozwalały a Remondis miał tylko kłopot z ich opróżnianiem a tak to i jedna i druga strona ma spokój !

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:55:18] • [IP: 37.47.130.***]

Miasto oszczędza na sprzątaniu specjalnie są usuwane śmietniki by nie płacić remondisowi za opróżnianie i tak kilka usuniętych śmietników na mieście i pieniążki zaoszczędzone

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:24:25] • [IP: 176.221.122.**]

TOTALNA ROZPIERDUCHA JAK SCHETOLOWNIA BY TO ZAPLANOWALA

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 11:50:56] • [IP: 178.238.253.**]

Chodzą słuchy, że zarząd miasta ma karnie odpowiedzieć za zdemolowanie Promenady i Miasta!

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 11:48:31] • [IP: 178.238.253.**]

Proszę nie mylić pojęć to nie jest dawna piękna, promenada, tylko osiedle budowlane z dowolnością gustu i stylu, podobno jest już plan że pierwszy koszmar będzie metr od lustra wody!!

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 11:26:04] • [IP: 217.114.169.***]

Ja proponuję te śmieci znosić do urzędu miasta Świnoujście, a najlepiej do biura prezydenta Żmurkiewicza w końcu to jego miasto to i jego śmieci

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 10:13:10] • [IP: 23.226.237.*]

A nie można tych śmieci wrzucać urzędasom na ich posesje?

Gość1 • Poniedziałek [29.07.2019, 10:05:34] • [IP: 193.81.133.***]

Jaki gospodarz taka promenada

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 09:21:48] • [IP: 31.11.129.***]

Co za dziwne podejście pracowników Urzędu Miasat-brak koszy w mieście i to turystycznym-wstyd ! az głupio mi odpowiadć na pytanie -co się stało z smietnikami?- ale pieniędzy to Miasto ściąga za wszystko za co tylko się da-Radni, dlaczego się na takie chore pomysły się zgadzacie -klimatyczne 4 zł-najdroższe w Polsce, w mieście balagan -sterty smieci, brudu- brak toalet bezbłatnych-tak widzą Nasze Miasto Świnoujście- TO JEST REKLAMA

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 07:56:44] • [IP: 78.10.206.*]

Przy promenadzie brakuje przede wszystkim promenady, a śmietników to jak na lekarstwo w naszym mieście.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 06:47:16] • [IP: 37.47.158.***]

Bo to taki urok tego kurortu. Potrzebny gospodarz na gwałtu !

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 06:29:56] • [IP: 62.69.254.***]

W calym miescie nie ma smietnikow, Posejdon to teraz jeden wielki smietnik.Zarzadzono pochowanie pojemnikow na smieci nsa posesje i teraz wczasowicz wedrujac ulicami nie ma gdzie wyrzucic.Tylko zarzadzeniom wladzy mozey podziekowac za ten balagan!

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 00:21:25] • [IP: 37.30.17.***]

Kulturalni ludzie zabierają śmieci ze sobą a śmieciarze śmiecą wszędzie

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 00:06:34] • [IP: 5.173.25.***]

Przy promenadzie brakuje... dwukierunkowej 'ulycy'.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 00:06:11] • [IP: 5.173.25.***]

Przy promenadzie brakuje... dwukierunkowej ulycy.

Gość1 • Niedziela [28.07.2019, 23:16:44] • [IP: 193.81.133.***]

Promenada to to jeden wielki smietnik

Gość • Niedziela [28.07.2019, 22:40:41] • [IP: 176.221.122.***]

To prawda wszędzie brakuje śmietników. Nieraz był poruszany ten temat i miasto nie robi z tym nic.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 22:38:28] • [IP: 5.173.144.***]

WSZĘDZIE BRAKUJE!

Gość • Niedziela [28.07.2019, 22:25:42] • [IP: 178.238.245.**]

Na Markiewicza nadal nie ma żadnego śmietnika.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■