POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.07.2019, 22:22:57] • Świnoujście

Czytelnik: Proszę o poruszenie kwestii plagi komarów na wyspie Karsibór

 Czytelnik: Proszę o poruszenie kwestii plagi komarów na wyspie Karsibór

fot. iswinoujscie.pl

Plaga komarów, która od kilku dni terroryzuje mieszkańców obu wysp, jest okazją do, raczej słusznej, krytyki naszych władz. Odkomarzanie, zlecone odpowiednio wcześnie sprawdzonej firmie, jest przecież w gestii magistratu. Tymczasem w połowie sezonu 2019 mamy plagę komarów - powtórkę z poprzednich lat. Do redakcji napisał w tej sprawie mieszkaniec Karsiboru, oburzony macoszym traktowaniem tej yspy przez władze miasta.

"Na naszej wiosce nie da się normalnie funkcjonować , wszystko przez plagę agresywnych komarów. Obecne władze traktują Karsibór oraz mieszkańców jak dzielnicę slamsów. Zapraszam władze naszego miasta na spacer po Karsiborze, po 2 minutach będziecie mieli dość!!!

Wsiądziecie w swoje samochody i na przywilejach szybko wrócicie do domu, bo oczywiście was kolejki na promy nie dotyczą.

Zróbcie coś z tą plagą krwiopijców , dajcie nam normalnie życ i funkcjonować !!!!!

Niech Rzecznik zrobi swój test na ławce !!!!!!!!

To tak niewiele w porównaniu z obiecanymi ulicami , tunelami , przystaniami." - pisze zirytowany Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Wtorek [30.07.2019, 13:45:05] • [IP: 185.210.38.***]

Opryski były wykonywane przed wylęgiem, niestety firma odkomarzająca nie ma wstępu na większość terenów łęgu komarów.

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:15:29] • [IP: 95.91.214.***]

A wlascicielami terenow i hoteli sa tez wylacznie prywatni inwestorzy, to o czym tu niektorzy pisza. To typowo po Polsku nie mieszkasz tam a wtracasz sie:(((((((

Gość • Wtorek [30.07.2019, 09:00:25] • [IP: 151.248.62.***]

na moim domu jest 89 gniazd jaskółek i tylko na moim, w okolicy nie ma ani jednego. Nie mogę czytać jak ktoś pisze parę komarów to jest istna plaga nie można wyjść z domu nie wspomnę o pracach w ogrodzie. Nie było by problemu gdyby opryski były przed wylęgiem, a nie dopiero kiedy zjadają żywcem. Nikt by nie musiał robić oprysków tak często. Sami mamy maszynę do oprysków i używamy dostępnych środków dla siebie lecz to pomaga na 15 minut i trzeba uciekać do domu.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 17:04:45] • [IP: 176.221.123.***]

Karsibór Dzielnica Swinoujscia Pytanie czy posiada swojego Radnego Rady Miasta

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 17:02:43] • [IP: 5.173.136.**]

komary iwszelkie inne robactwo nawet szkodniki muszą żyć gdyż są pokarmem dla innych osobników

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 15:49:25] • [IP: 31.0.124.***]

O Karsibórze urzędnicy zapomnieli.Komary po niby odkomarzaniu tną jak wściekłe. Zadzwoniłem do środowiska, pani zaproponowała abym sam kupił jakiś środek na komary. I jeszcze jedno kiedy coś zrobią z dzikami, które chodzą po ulicach w biały dzień?

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 14:06:49] • [IP: 95.129.224.***]

Komary są uciążliwe, ale szkoda tych innych owadów zapylających, które giną przy okazji. We wszystkim musi być umiar. Nie jesteśmy jedyni na tym świecie. Wiadomo, że na podmokłych terenach są komary. Można się popsikać jakmś offem.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:22:51] • [IP: 62.69.229.***]

oj przepraszam za to, że wam przypomnę, że właścicielami terenów na wyspie w 95 % to wy jesteście i nikt waszych terenów nie będzie odkomarzał - dlatego miasto odkomarza ulice i drogi będące w jego zarządzie. Z pięknych łąk - po Spółdzielni zrobiliście trzcinowisko - rowów melioracyjnych nie oczyszczacie, a w większości je zasypaliście i stąd te wasze komary to dlaczego z naszych podatków mają wam odkomarzać??

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:13:50] • [IP: 79.186.118.***]

Plagę komarów i prawie żadnych trzmieli, pszczół i innych owadów. Wszystko umiera, po każdym cholernym oprysku jest ich coraz mniej.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 13:07:47] • [IP: 46.134.172.***]

Przenieść Karsibór na suchy ląd

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 12:42:36] • [IP: 80.245.189.**]

W Karsiborzu zawsze były, DÄB i będą komary !! Taki to urok wyspy.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 12:20:41] • [IP: 185.135.195.*]

Edukować społeczeństwo. Ekologiczne odkomarzanie to inwestowanie w budki dla JERZYKÓW oraz nie zamurowywanie wywietrzników pod okapami domów, tak aby jaskółki mogły budować gniazda. Dorosły jerzyk zjada dziennie minimum 10.000 komarów. To sprawdzona metoda. Jasne, że kilka komarów się uchowa, ale nie ma chmar komarów, a i przyjemnie popatrzeć na powietrzne ewolucje jaskółek i jerzyków.. Aha, ważki wcinają larwy komarów więc rozwiązują problem w zarodku. Generalnie nie lać tej trującej i rakotwórczej chemii na roślinność, i zbiorniki wodne, a przyroda sama problem rozwiąże.

Mieszkaniec • Poniedziałek [29.07.2019, 12:12:49] • [IP: 31.0.32.**]

Taki mamy klimat. A że komarów dużo to trzeba odkomarzać.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 11:58:45] • [IP: 37.8.231.**]

musicie spuscic wode i komary odleca

sprostowanie • Poniedziałek [29.07.2019, 10:53:27] • [IP: 164.127.29.***]

08:05:04] • [IP: 46.76.68.***] 1)" ...i nie zbliżają się do takiego osobnika na kilka metrów..." - ludzie też, 2)"Komary nie gryzą... Ruchy szczęk w górę i w dół powodują przecięcie skóry" - czyli jednak gryzą - moje ruchy żuchwy przy jedzeniu też tak działają, gdy gryzę jabłko.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 10:31:12] • [IP: 31.11.128.***]

Miasto odkomarza na terenach miejskich. Duza czesc powierzchni swinoujscia to tereny nalezace do Nadlesnictwa Międzyzdroje, do tego bedace natura 2000. Jaknsie kupuje mieszkanie czy dom przy lesie", czy dzialke to trzeba sie liczyc z komarami. Na marginesie. Nikt wam nie zakazuje by na wlasna reke odkomarzyc wlasne podworka i ogrodki. Kupic lampe. Ale co? Mentalnosc 500 plus. Daj daj mi sie nalezy.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 09:57:21] • [IP: 80.245.176.***]

W herbie Miasta powinien być komar, jak to w komarowie

JUST ACT 447 • Poniedziałek [29.07.2019, 09:56:03] • [IP: 176.221.122.**]

NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, GDY SIĘ TŁUSZCZA NA BAGNISKACH BUDOWAŁA. POBUDOWALI NORY NA GRZĘZAWISKACH I BAGNACH, A CHCĄ MIEĆ KLIMAT PUSTYNNY. WCZEŚNIEJ TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ, GDZIE SIĘ NORĘ ROBI.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 09:50:33] • [IP: 83.11.239.***]

Kalendarz miasta Świnoujście : od czerwca do października rozpoczynanie robót drogowych w miejscach o nasilonym ruchu, środek lata - KOMARY.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 09:50:15] • [IP: 5.173.128.**]

Oooo!Pałac Furów i przyległości widziane z niebios.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 09:14:01] • [IP: 176.221.122.***]

W niemczech nieuswiadczycie komarów Niemcy odkomarzaja całe ładny a u nas bogate miasto a taki żyd dzieci na podwórko nie można wypuścić wybierajcie dalej tych firm i którzy widzą w mieście tylko promenade wynajby jeden samolot do opryskow w godzinę by całe lasy i miasto odkomarzyl to kombinują debile z jakimiś gownianymi firmami wstyd

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 08:28:39] • [IP: 5.173.75.***]

mieszkam w KARSIBORZE przy ul 1 Maja. komarów brak.

Gość • Poniedziałek [29.07.2019, 08:28:01] • [IP: 176.221.122.***]

W ostatnich dniach byłem we wszystkich miejscowościach nad zalewami Szczecińskim i Kamieńskim. Poza Świnoujściem nigdzie nie ma komarów, a wy dalej głosujecie na Janka Betoniarza i jego bandę.

Wczasowicz • Poniedziałek [29.07.2019, 08:25:45] • [IP: 80.245.190.***]

Osoby przebywające na urlopie w Świnoujściu również piszą do Urzędu Miasta maile w sprawie komarów. Niestety władze nie raczą nawet odpowiadać na korespondencję. W kolejnych wyborach, zastanówcie się mieszkańcy na kogo głosować. KARSIBÓR - JESTEŚMY Z WAMI!.

Gość @@@ • Poniedziałek [29.07.2019, 08:05:04] • [IP: 46.76.68.***]

DO Gość • Niedziela [28.07.2019, 23:04:05] • [IP: 178.238.252.**]Komary nie gryzą ponieważ nie posiadają zębów, posiadają narząd zwany kłujką...Samica po przyłożeniu kłujki do ciała zwierzęcia puszcza w ruch szczęki kształtu lancetu zaopatrzonego w haczyki... Ruchy szczęk w górę i w dół powodują przecięcie skóry, następnie do rany zostaje wstrzyknięta kropelka śliny, która ma zapobiec krzepnięciu krwi... Aby komary nie atakowały należy natrzeć odkryte części ciała olejem napędowym (ropą) ci krwiopijcy nie znoszą tego zapachu i nie zbliżają się do takiego osobnika na kilka metrów...

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■