POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.07.2019, 09:49:09] • Warszów

Czytelnik o plaży na Warszowie: „Głupoty” za pół miliona

Czytelnik o plaży na Warszowie: „Głupoty” za pół miliona

fot. Czytelnik

Nowe atrakcje na plaży na Warszowie zszokowały naszego Czytelnika. - To jest jakaś kpina – pisze. – Dwie huśtawki, kładka i zjeżdżalnia za pół miliona? Przecież to ewidentne nabijanie kieszeni prywatnym inwestorom z publicznych pieniędzy.

Bardzo proszę napisać artykuł i poruszyć sprawę atrakcji na plaży Warszów – zaczyna swój list nasz Czytelnik. Na stronie internetowej Urzędu Miasta znalazł bowiem informację o tym, co pojawiło się nad Bałtykiem, by umilić czas wypoczywającym.

Czytelnik o plaży na Warszowie: „Głupoty” za pół miliona

fot. Czytelnik

Nowa infrastruktura, jaka powstała na kąpielisku Warszów, to plac zabaw dla dzieci, zewnętrzna siłownia, specjalne leżaki z lekkim zadaszeniem, boiska do piłki siatkowej i nożnej, przebieralnia - czytamy na stronie magistratu. - Wszystko powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Czytelnik o plaży na Warszowie: „Głupoty” za pół miliona

fot. Czytelnik

Zgodnie z tym artykułem wyniosło to 450-500 tysięcy złotych – komentuje nasz Czytelnik. – To jest jakaś kpina. Dwie huśtawki, kładka i zjeżdżalnia za pół miliona? Przecież to ewidentne nabijanie kieszeni prywatnym inwestorom z publicznych pieniędzy. Ostatnio tam byłem. Naliczyłem około 5-6 obiektów, które tam powstało. Czyli każdy obiekt kosztował 100 tys. średnio. Inwestor, który to zrobił (nazwisko pomijam), teraz próbuje wygrać przetarg na kolejne "głupoty" za ogromne miliony – czytamy dalej. – Proszę o tym napisać i powstrzymać ten proceder. Ludzie się śmieją, jak widzą co powstało za pół miliona.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Niedziela [28.07.2019, 11:41:56] • [IP: 37.47.168.**]

A jestem ciekawa czy ten pan autor tych krytyk dał chociaż swój podpis, tacy którzy najmniej z siebie dają są pierwsi do krytyki

Gość • Niedziela [28.07.2019, 11:27:18] • [IP: 80.245.189.***]

A po dobrym sztormie jak to będzie wyglądało ?

Gość • Niedziela [28.07.2019, 11:07:09] • [IP: 176.221.122.**]

Na przebieralniach reklama jednego z operatorow promowych do Skandynawii, za to tez skasował wykonawca?

Gość • Niedziela [28.07.2019, 11:02:49] • [IP: 151.177.23.***]

Konsumcja władzy trwa i trwaç będzie.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:59:13] • [IP: 176.221.122.**]

Sprawdziłam ceny tych"zabawek" w hurtowniach, nie są aż tak drogie. Koszty wykonania tego projektu powalają. , ale po co uczciwie rozliczać spolegliwych władzy króliczków?

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:45:52] • [IP: 159.205.195.**]

A jeżeli tak na to popatrzymy. To była najtańsza oferta, zleceniodawca przyjął ofertę, to znaczy dla niego jest to tyle warte. Wszak w to wchodzi nie tylko sprzęt, ale także robocizna i podejrzewam, że gwarancja lub rękojmia. Zatem wykonawca musi to uwzględnić w swojej kalkulacji. Nie zepsuje się, nie będzie reklamacji to zysk będzie większy. Ulegnie uszkodzeniu to trzeba naprawić na swój koszt. Być może, że podobny sprzęt jest gdzieś tańszy, ale czy równie trwały? Do przydomowego ogródka kupimy coś mniej trwałego i nie będzie problemu, ale tutaj korzystają z tego różni użytkownicy - to też trzeba uwzględnić. A wykonawca, też pracuje po to aby zarobić, a nie" pro publico bono". A swoją drogą to aranżacja tej plaży obecnie podoba mi się bardziej niż plaży głównej na Uznamie.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:44:20] • [IP: 178.238.252.**]

Czy parking przy plaży na Warszowie, jest nadal płatny dla mieszkańców Świnoujścia?

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:44:08] • [IP: 88.156.234.**]

najgorsze jest to ze takie walki sa w calym kraju a ludzie w potrzebie nie maja na akumulator do wozka inwalidzkiego...

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:42:57] • [IP: 178.238.252.**]

No, szok.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:41:13] • [IP: 95.129.225.***]

I znowu ktoś zaprzyjaźniony królika" przytulił" ze 300 tysi PLN. Brawo PiS za te max. dwie kadencje dla samorządu! Za 20 lat może nie będzie takich patologii z wyrzucaniem publicznych pieniędzy.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:39:08] • [IP: 37.248.213.***]

Proszę wystąpić ze swoim projektem za 100000. Wygrana pewna.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:33:00] • [IP: 176.221.123.**]

A czy na jesień czyli czas sztormów te, , urządzenia, , będą demontowane bo istnieje ryzyko że sztorm taki troszkę większy zabierze ze sobą wszystko a przynajmniej uczyni niezdatnymi do używania? A jak będą demontowane to przez kogo i gdzie będą składowane już nie wspomnę o ponownym montażu pod warunkiem że będą w stanie dobrym technicznie gdyż powinny mieć jakiś certyfikat techniczny o dopuszczeniu do eksploatacji gdyż tam są dzieci i wogole ludzie. A o wypadki nie trudno. A poza tym ilość tego sprzętu do ilości ludzi na plaży to jakaś kpina

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:17:52] • [IP: 2.108.164.*]

A czy możemy się dowiedzieć jaka firma wykonała te zabawki? I czy był ogłoszony przetarg. Panie Sławku - proszę o sprawdzenie. Cena tego projektu naprawdę powalająca...

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:15:01] • [IP: 37.248.161.**]

Są organy, które mogą sprawdzić zasadność wydatków środków publicznych, prawidłowość postępowania przetargowego etc.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:13:43] • [IP: 88.156.234.**]

pogonic taka wladze w p...

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:05:35] • [IP: 31.2.34.***]

co racja to racja

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:03:36] • [IP: 176.221.123.***]

na stronach www jednej z firm taka huśtawka kosztuje około 5tysięcy więc tego sprzętu tu jest za 100-150 tysięcy góra! plus projekt, robocizna to moze połowa tej suy mozna by podciągnać ale pół miliona to faktycznie fajny wałek, chyba będe od dziś inwestorem

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:02:11] • [IP: 89.187.189.***]

to jest warte 20000 zł max a oni wydali pół miliona. Draństwo do obłedu.

Gość • Niedziela [28.07.2019, 10:01:41] • [IP: 10.5.242.**]

dlaczego mieszkancy nie rozumieje podstaw ekonomi??skoro ja zlecam firmie jakas robote nie wazne czy jest sens sa pieniadze to powinno wystarczyc ja dostaje prowizje czyli osiagam dodatkowy przychod pozwolic sobie moge na wieksze zakupy w biedronce dzieki czemu biedronka zarabia skoro zarabia to pracownicyy sa zadowoleni gosc wykonujacy usluge zarabia suweren jest zadowolony bo widzi jak sie inwestuje pieniadze podatnikow wychodzi calosc na +wiec o co kaman jutro wydadza nastepne pol bani i bedzie wiecej zabawek moze gosc powinien firme otworzyc i startowac do przetargu zazdrosny katolik

Gość • Niedziela [28.07.2019, 09:59:46] • [IP: 93.94.191.***]

Nie prywatnym inwestorom tylko Rodzinie pani Radnej Sylwi wiec chyba wszystko jest ok

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■