POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.08.2019, 22:18:41] • Świnoujście

Na wpół uschnięte rondo odstrasza swoim wyglądem

Na  wpół uschnięte rondo odstrasza swoim wyglądem

fot. iswinoujscie.pl

Od dwóch lat na jednym ze świnoujskich rond można zaobserwować niedbalstwo. Posadzona tam roślinność uschła i wcale nie zachęca do patrzenia na nią.

Ronda Róży Wiatrów na pewno nie można nazwać rondem, którego zieleń godnie reprezentuje nasze miasto.

Na  wpół uschnięte rondo odstrasza swoim wyglądem

fot. iswinoujscie.pl

Od dwóch lat nie usunięto stamtąd suchych krzewów, które rosną od zewnętrznej strony i najbardziej rzucają się w oczy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 08:58:23] • [IP: 176.221.123.***]

piszesz bzdury czlowieku mieszkam naprzeciw ronda i wiem ze wiosna byly nowe nasadzenia to są tu chodzi o te suche badyle w około

Gość • Sobota [03.08.2019, 08:50:36] • [IP: 176.221.123.***]

A mi się takie rondo podoba. ..

Gość • Piątek [02.08.2019, 21:27:27] • [IP: 164.127.29.***]

22:38:45] • [IP: 176.221.122.***]" No przecież jest susza to uschły. " --- To mi przypomina znaną odzywkę kiedyś minister Bieńkowskiej w rządzie PO+PSL, która zapytana o awarie na kolei, fatalną sytuację pasażerów w pociągach:" Taki mamy klimat." Albo w" Misiu" Barei mamy sentencję powiedzianą marznącym w mieszkaniach mieszkańcom:" Jak jest zima, to musi być zimno"

Gość • Piątek [02.08.2019, 20:26:09] • [IP: 176.221.122.**]

piszesz bzdury czlowieku mieszkam naprzeciw ronda i wiem ze wiosna byly nowe nasadzenia teraz jest susza to po pierwsze a podrugie gdyby pieskowiczom chcialo sie isc dalej anie tylko do ronda i by pieski tam nie sikaly to by tak nie wygladalo

Gość • Piątek [02.08.2019, 19:02:05] • [IP: 185.210.39.**]

usycha też powoli towarzystwo zgorzkniałych komunistów z nadmiaru jadu w organizmie i nikt tych czytelników nie pocieszy

Gość • Piątek [02.08.2019, 18:34:20] • [IP: 178.238.250.***]

Tak blisko kanal. ...tylko podlewac

Gość • Piątek [02.08.2019, 15:21:39] • [IP: 88.156.206.***]

w Swinoujsciu wszystkie ronda straszą nawet jak są posadzone kwietki. Od paru lat straszą swoim wyglądem

tam są mumie! • Piątek [02.08.2019, 13:09:00] • [IP: 164.127.29.***]

Istnieją grupy doświadczonych" ekologów" - walczyli w interesie Rosji przeciw mostowi nad doliną Rospudy k.Augustowa, walczyli w Puszczy Białowieskiej (która rzekomo jest w pełni naturalna - a nie, bo uprawia się ją od kilkuset lat). Można by im polecić tę kwestię - w sam środek ronda wbito... mumie delfinów. Ekolodzy przypłyńcie do nas, choćby" Kruzenszternem"!

Gość • Piątek [02.08.2019, 12:58:18] • [IP: 164.127.29.***]

07:56:08] • [IP: 83.11.63.***] Nierozgarnięty ignorancie - włażenie na rondo i podlewanie" prywatne" jest niezgodne z prawem. Po drugie - to psi obowiązek miasta, które ma też za to płacić, z tego zresztą, co wpłacają mieszkańcy i goście miasta - z PODATKÓW winny być podlewane kwiaty miejskie.

Gość • Piątek [02.08.2019, 11:48:04] • [IP: 176.221.122.***]

W Świnoujściu odstrasza tylko brak miejsc parkingowych. A tak to jest piękne miasto. Zazdroszczę mieszkańcom

Gość • Piątek [02.08.2019, 11:44:06] • [IP: 178.238.249.***]

Pdlewac !!kanal blisko

Gość • Piątek [02.08.2019, 10:13:52] • [IP: 80.245.189.***]

posadzić palmy

Gość • Piątek [02.08.2019, 10:13:14] • [IP: 149.156.152.***]

Jeśli od dwóch lat jest wyschnięta, to dlaczego reszta roślin kwitnie? Czy rondo jest pielęgnowane selektywnie? Czy też może reszta roślin jest lepiej dobrana? A może problem jest w innym miejscu? Miasto przecież podpisuje umowę na utrzymanie zieleni. Zatem są jeszcze trzy możliwości: 1. Miasto nie objęło umową tego ronda, 2. Firma nie wywiązała się z umowy, 3. Umowa jest źle skonstruowana. Przypominam, że utrzymanie zieleni to nie tylko wsadzenie roślin, ale także ich pielęgnacja. A teraz zamiast odpowiedzi miasta o przyczynach problemu wolałbym, aby tam znowu zrobiło się zielono.

Gość • Piątek [02.08.2019, 09:22:38] • [IP: 188.102.170.**]

Nie rondo uschnięte tylko zieleń na rądzie (zamiast marudzić to podlewać) pozdrawiam

Gość • Piątek [02.08.2019, 08:15:25] • [IP: 37.47.154.***]

Puści ludzie jest sucho to usycha ot i tajemnica uważaj jeden z drugim maruderzy żeby wam wody nie zabrakło a tak apropo palmy to ona wody nie potrzebuje

Gość • Piątek [02.08.2019, 08:13:38] • [IP: 5.173.128.***]

Straty zawsze muszą być. Jeśli tylko taki problem z zielenią w mieście to naprawdę nie ma problemów.

Gość • Piątek [02.08.2019, 08:00:47] • [IP: 178.238.252.**]

Rodzima roślinność, już się nie liczy...teraz, najważniejsze palmy.Jak dziecku da się nowa zabawkę, to stara idzie w kąt...

Gość • Piątek [02.08.2019, 07:56:08] • [IP: 83.11.63.***]

BIERZ WIADRO I PODLEWAJ A NIE KOMENTUJESZ DONOSICIELU, TO TWOJE MIZSTO I TEŻ MOŻESZ O NIE ZADBAC, NAJLEPIEJ SIEDZIC NA DUPIE I DONOSIC, ALE NIE ROBY TYLKO CZEKAJĄ NA KASZĘ MANNĘ Z NIEBA.

Gość • Piątek [02.08.2019, 07:40:32] • [IP: 178.238.247.***]

Niech więcej Urząd miasta daje pani zleceń, ta rodzina już się dawno przestała wyrabiać z pracami.

Gość • Piątek [02.08.2019, 07:24:20] • [IP: 37.47.183.**]

Dlaczego w tym mieście brakuje wody. Zostało stare towarzystwo to wraz z nim brak wody, tak jak było to za czasów PRL. A przecież już tyle lat tu trwają, to dlaczego nie załatwili tego problemu ?

Gość • Piątek [02.08.2019, 04:27:12] • [IP: 176.221.122.**]

Teraz palmy sa wazniejsze :)

Gość • Piątek [02.08.2019, 00:29:53] • [IP: 178.238.254.**]

Za to palmy będą podlewane i podgrzewane. Nasze rodzime rośliny idą już na straty.

Gość • Czwartek [01.08.2019, 23:03:26] • [IP: 80.245.189.***]

Zawsze uważałem, że rondo najlepiej wgląda w kapeluszu :-)))

Gość • Czwartek [01.08.2019, 22:53:34] • [IP: 176.221.122.**]

To jest kurort w którym woda jest czymś drogocennym, gdyż 19 lat minęło i tylko działeczki, a to co najważniejsze, to po mnie choćby potop.

Gość • Czwartek [01.08.2019, 22:38:45] • [IP: 176.221.122.***]

No przecież jest susza to uschły.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■