POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.07.2019, 20:22:17] • Świnoujście

A było tak pięknie... Komary atakują!

A było tak pięknie... Komary atakują!

alphaspirit(fot. Fotolia.com )

Wakacje i lato trwają w pełni, pogoda nie rozpieszcza, ale nie jest tak źle. Wieczorami można spacerować po promenadzie, przysiąść w Parku Zdrojowym, urządzić grilla na działce...Można było! Bo oto właśnie pojawiły się komary. Walka z nimi sprawiała wrażenie wygranej, gdy do połowy lipca nie narzekaliśmy na dręczącą obecność amatorów naszej krwi. Niestety, nie może być tak pięknie- komary już atakują! Alarmują mieszkańcy i turyści.

"Sezon w pełni a firmy chyba zapomniały zadbać o ludzi! Od paru dni komary tak atakują, że mieszkańcy Świnoujścia-Warszowa muszą chować swoje dzieci w domach i zamykać okna, bo krwiopijcy tak atakują, że wyjść z domu nie można. Słoneczko świeci a komary nie pozwalają ludziom korzystać z jego uroku. Dzieci z płaczem uciekając z placów zabaw...I to są wakacje? Czas relaksu? Gdzie są ludzie odpowiedzialni za to? W tym roku nie było ani jednego odkomarzania!"- pisze mieszkaniec.

W sprawie komarów napisał do nas również inny Mieszkaniec.

"Kto bierze za to pieniądze? Jeszcze dwa dni temu komarów nie było tak wiele. Ktoś wpadł na pomysł odkomarzania, tyle tylko że zrobiono tak, że komary wyłoniły się z lasu do dzielnicy zamieszkania. Od dwóch dni tak "tną", że nie da się wysiedzieć na podwórku. Może Pan się dowie kto jest za to odpowiedzialny i dlaczego tak słabo to robi. Sąsiedzi widzieli jak odkomarzali jednym słowem parodia." - napisał zdenerwowany Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Wtorek [23.07.2019, 19:53:04] • [IP: 5.173.98.**]

Do Władz Miasta: Proszę podjąć konkretne działania dotyczące odkomarzania. i mam nadzieję, że w tym tygodniu.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 14:47:52] • [IP: 23.226.237.*]

"Gumobeton" zamknie się w radissonie lub w jakimś innym betonie i ma w dupie.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 13:30:19] • [IP: 188.146.55.***]

Przytór-Łunowo - komarów tyle że jak obsiądą człowieka to mogą go porwać ze sobą... w ogródku nic nie można zrobić bo to badziewie wleci dosłownie wszędzie

Gość • Wtorek [23.07.2019, 12:25:21] • [IP: 185.13.106.***]

Te komary wiedzą co dobre.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:57:14] • [IP: 37.47.191.***]

Największy komar jakiego widziałem to na Warszowie ALF wypije wszystko co do kropli

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:47:32] • [IP: 164.127.29.***]

A pomógł choć ktoś tej dziewczynie ze zdjecia, czy tylko pstryku pstryku, może jeszcze selfie z nią, gdy komary genetycznie zmutowane opryskami chemicznymi grają jej na trąbkach tren pożegnalny na chwilę przed wyssaniem jej jako wydmuszki?! Poznaję, plener jest na obrzeżach Przytoru, to drzewo i suchy łan traw jest na zachodnich rubieżach tej dzielnicy - tam trzeba szukać ciała! (Jackowskiego jasnowidza nie trzeba, requiescat in pace)

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:13:54] • [IP: 164.127.29.***]

Nie widziałem komarów od czerwca, mieszkam w zachodniej częsci Świnoujścia, blisko lasów. Jest sucho, wczoraj wieczorem spadł właściwie pierwszy deszcz zdolny napełnić wiadro pod rynną (łapię taką wodę jako najlepszą do kwiatów) - ale niewielki, poprzedni był 5 lipca (troszkę pokapało 6 i 7, ale mniej niż pół litra na metr kwadratowy - wiem to z" pogody ubiegłej" na weatheronline/ świnoujście). O deszczu piszę nie bez przyczyny, wiadomo że warunkują mnożenie się komarów. A z innej nieco strony: Redakcjo, sygnalizowaliście założenie budek dla jerzyków, czy są w nich mieszkańcy? (nie chodzi mi o bezdomnych, ale o jerzyki :(

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:04:40] • [IP: 185.13.106.***]

UWAGA NA TOWAR W KAUFLAND KONKRETNIE JAJKA. STARA RASZPLA CO GRZEBAŁA W DUPIE OTWIERA OPAKOWANIA I PRZEKŁADA ZAWARTOŚĆ BY NASTĘPNIE POZOSTAWIĆ NA STOISKU. TAKA RASZPLA ROBI TO ŚWIADOMIE TO TRUCICIELKA TERRORYSTKA. CHCESZ TAKI TOWAR ZAKUPIĆ?

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:01:21] • [IP: 5.173.176.***]

Co roku ten sam problem. Nic się nie zmieniło oprócz wynagrodzenia osób odpowiedzialnych za utrzymanie komarów zdała od Świnoujścia.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 10:28:23] • [IP: 178.238.253.**]

To jest jakaś rada?

Gość • Wtorek [23.07.2019, 10:25:19] • [IP: 79.186.118.**]

Do cholery zrobcie coś z tym na Warszowie.Ogromny wysyp tych gryzoni.Nie mozliwe jest wyjscie z domu lub otworzenie okien.Niech odpowiedzialne służby zaczna szybkie i SKUTECZNE odkomarzanie bo mieszkancy Warszowa tracą cierpliwosc.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 10:11:19] • [IP: 89.174.73.**]

Sami się spryskajcie

Gość • Wtorek [23.07.2019, 09:18:54] • [IP: 176.221.113.**]

W sobotę mnie strasznie pogryzły komary. Gdzieś koło 50 ukąszeń, wszystko swędzi. Jedyna pozytywna strona komarów jest taka, że może będzie mniej turystów. Szczególnie niemieckich.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 09:15:25] • [IP: 92.42.117.***]

Są komary , duźo komarów jak co roku.

Gość FIKOŁ • Wtorek [23.07.2019, 09:12:01] • [IP: 95.40.176.**]

Aby komary nie lgnęły do człowieka można użyć ziela wrotyczu rozcierając go w dłoniach i smarując odkryte części ciała, one nie cierpią jego zapachu, lub też wysmarować się dynksem...

Gośćjola • Wtorek [23.07.2019, 09:05:46] • [IP: 83.11.186.**]

trzeba dać urzędnikom nagrodę za wspaniałą pracę...

Gość • Wtorek [23.07.2019, 08:51:39] • [IP: 151.248.62.***]

KTO ZA TO ODPOWIADA.DYSCYPLINARKA A PAN od ODKOMARZANIA niech zwroci pieniadze, bo w tym roku ani wlewek ani odkomarzania nie bylo.Monitoring do wgladu

Gość • Wtorek [23.07.2019, 08:44:02] • [IP: 178.238.248.***]

2018 był rokiem wyborów samorządowych i komarów nie było.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 08:27:12] • [IP: 46.171.145.***]

Zawsze można znaleźć powód do narzekań. A zamiast truć mieszkańców i wszystkie insekty wystarczyłoby osuszyć tereny przy parku - to źródło komarów.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 08:20:29] • [IP: 95.40.176.**]

DO :Gość • Poniedziałek [22.07.2019, 21:57:41] • [IP: 77.88.191.**]Na Platanie nie bedzie nigdy komarów, ponieważ wśród patologii panuje taki odór i niesamowity smród że ci krwiopijcy omijają Platan szerokim łukiem...🚭⛔🚫

Anonymous • Wtorek [23.07.2019, 07:54:33] • [IP: 31.0.87.**]

Oj komary ich zaskoczyły w sezonie letnim. .. A kiedy mają grasować -zimą ?? Oj malkontenci malkontenci. .. A woda w Bałtyku nie jest za słona ?

Gość • Wtorek [23.07.2019, 07:43:54] • [IP: 83.11.186.***]

TO PRAWDA, KOMARY GRYZĄ A RADNI SIEDZĄ NA DUPACH I NIC SOBIE NIE ROBIĄ, W PRZYTORZE PRZEJECHAŁ W NOCY, CHAŁASU NAROBIŁ A EFEKTU NIE MA BO I NIE BYŁO PRYSKANE, TYLKO DLA PICU. A PODATKI PŁACIMY, TRAWA PO KOLANA NA BOCZNYCH I NIE TYLKO ULICACH, ZACZNIE SIĘ ROBIC JAK BĘDĄ ZBLIŻAC SIE WYBORY, OT I CAŁE ICH RZĄDZENIE.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 07:28:41] • [IP: 185.13.106.***]

To plaga egipska na niewierny narów w kościele kadzidło i po sprawie. Co na to nudyści?

Gość • Wtorek [23.07.2019, 07:19:01] • [IP: 178.238.240.**]

zdenerwowany Czytelnik -hahahaha, gdzie te komary

Gość • Wtorek [23.07.2019, 06:54:36] • [IP: 46.134.80.*]

na Przytorze to samo. nie można wyjść z domu, wsiąść normalnie do auta bo od razu atak pełną parą. i może byście odkomarzali na Przytorze wszystkie ulice a nie tylko główne ? inni gorsi są czy co. .. paranoja jakaś

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■