POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.07.2019, 19:52:55] • Świnoujście

Promenada: Dziś to wielka budowa. W dodatku - niebezpieczna dla ludzi

Promenada: Dziś to wielka budowa. W dodatku - niebezpieczna dla ludzi

fot. iswinoujscie.pl

Remont starej promenady połączony z budową tzw „promenady zdrowia” w Świnoujściu to jedyna w kraju inwestycja, na której z budowlanej zawieruchy, próbuje się.. uczynić atrakcję turystyczną. Powinniśmy jednak pomodlić się także o to by w trakcie tego eksperymentu nikomu nic się nie stało. Bo przed nami jeszcze dwa miesiące sezonu, a setki turystów codziennie obcują z ciężkim sprzętem budowlanym. Najgorzej jest przy tak zwanych wejściach na plażę, letnicy muszą uważać przy przekraczaniu promenady i pasa wydmowego.

Wykopy na promenadzie rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Stopniowo ogarniały coraz większą przestrzeń nadmorskiego kwartału miasta. Pierwsza była tzw promenada zdrowia ale, miasto zapewniało, że obydwa spacerowe ciągi zostaną zrealizowane przed letnim sezonem. Tę obietnicę udało się spełnić tylko w pierwszym przypadku. To ładne miejsce, przyciąga wzrok ale na zasadniczej części, tzw „historycznej promenady” jest prawdziwy dramat. Wykopy, ogrodzenia, ciężki sprzęt na budowie. A wszystko to w szczycie, wyjątkowo udanego pod względem pogody sezonu. Promenada została na ten czas po prostu zniszczona.

Promenada: Dziś to wielka budowa. W dodatku - niebezpieczna dla ludzi

fot. iswinoujscie.pl

Inną sprawą jest funkcjonowanie obiektów hotelowych i gastronomicznych przylegających do deptaka. W kilku przypadkach goście nie mają możliwości dojazdu do tych obiektów, zaparkowania, pojawiają się problemy z zaopatrzeniem.

Promenada: Dziś to wielka budowa. W dodatku - niebezpieczna dla ludzi

fot. iswinoujscie.pl

Nie wyłączono przejść na plażę na terenie objętym robotami budowlanymi. To najbardziej bulwersująca i niezrozumiała decyzja. Bo, jakkolwiek utrzymanie jak największej ilości przejść na kąpielisko w szczycie sezonu wydaje logiczne, tak pozostawienie przejść w momencie gdy w poprzek pasa wydmowego co chwila przetaczają się ciężarówki albo potężne koparki to zwykła nieodpowiedzialność. Tymczasem ludzie z dziećmi zmierzają na plażę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Poniedziałek [22.07.2019, 02:56:33] • [IP: 37.47.171.**]

PREZYDENT MIASTA GDYBY MIAŁ TROCHĘ HONORU, PODAŁBY SIĘ DO DYMISJI... WSTYD, ŻE PROMENADA W SZCZYCIE SEZONU PRZEDSTAWIA OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY!

Gość • Poniedziałek [22.07.2019, 00:55:11] • [IP: 176.221.113.**]

Turystom sie podoba. Jest ich mnostwo i fajnie nabijają kase mieszkancom. Budowy im nie przeszkadzaja. Ich interesuje tylko plaża i corso.

Gość • Poniedziałek [22.07.2019, 00:22:16] • [IP: 83.11.240.***]

promenada to taka piękna katastrofa (budowlana)

Gość • Niedziela [21.07.2019, 23:53:36] • [IP: 62.69.203.***]

Nie śpieszą się. Firma ma reklamę, a jej sympatyczni pracownicy wczasy w naszym wspaniałym Świnoujściu. Będą dłubać do października.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 23:28:57] • [IP: 93.193.56.***]

Bylem od 08.07.19 Do 13.07.19 w Swinoujscie i od poniedzialku 10.07 Do 12.07 na nowej promenadzie dwoje pracownikuw w okul jeden studzienki ukladali 4 Plytki to ja mozna skonczyc w terminie z takim tempie

Gość • Niedziela [21.07.2019, 23:27:10] • [IP: 62.69.203.***]

Malkontenci miejscowi i sezonowi mają powód do narzekania i demonstrowania swojego debilizmu.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 23:08:47] • [IP: 188.147.98.***]

Panie Żmurkiewicz jak Pan to zrobił. Świetna robota. W poniedziałek jest 22 lipca, to Panu należy się medal, tak jak otrzymał Pan medal w stanie wojennym 22 lipca w święto narodowe. Jeszcze raz gratulacje.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 23:03:42] • [IP: 178.235.147.***]

Nie dramatyzujcie

Gość • Niedziela [21.07.2019, 22:39:39] • [IP: 176.221.123.**]

Ludzie uspokujcie się jest budowa i poprostu trzeba uważać, niema czarodziejskiej różdżki żeby machnąć i wszystko zrobione.Najprosciej jest krytykować.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 22:33:07] • [IP: 176.221.122.**]

Pamiętacie jak kierownik zapewniał, że będzie gotowa do 30 października 2018 roku Miało być przed wyborami, miało być huczne przecięcie wstążki i ciasteczka. Później niewiasta z lubelskiego zapewniała o kilku terminach, a ostatni miał być niepodważalny, to 30 czerwca 2019 r. Taki poziom profesjonalizmu inwestycyjnego, jaki poziom. ... !

Marcinek • Niedziela [21.07.2019, 21:44:56] • [IP: 88.156.233.**]

Nie przesadzajcie. Jest budowa i trzeba uwazac. Codziennie przechodze tedy na plaze i jest okay. Przejscie kolo ratownikow jest rozkopane, wiec korzystam z innego.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 21:32:18] • [IP: 80.245.188.***]

Ludzie to jednak mało myslące istoty. Po kiego grzyba łażą po tych wykopach? Nie pozostaje nic innego jak ogrodzić teren budowy i nie wpuszczać łazidoopków. Niech się nie kręcą i nie przeszkadzają.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 21:32:16] • [IP: 87.140.74.***]

a w koserow jest koncert c.c.catch

Gość • Niedziela [21.07.2019, 21:22:35] • [IP: 178.238.246.**]

Dzisiaj zobaczyłem jaki brud środa i śmietnik jest na Platanie butelki plastyki śmieci wszystko to na trawniku. Kiedyś tam były huśtawki dla dzieci i ławeczki co jest teraz?kto jest za ten syf odpowiedzialny?Wstyd takie ładne Osiedle ktoś powinien za to odpowiedzieć finansowo to jest zagrożenie sanitarne i pożarowe !

Gość • Niedziela [21.07.2019, 20:50:01] • [IP: 178.235.146.**]

Każdy pcha się na własną odpowiedzialność.Polak tak ma, zawsze wie lepiej.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 20:47:19] • [IP: 80.245.190.***]

Te firmy (MCC i spolka) co buduja obydwie promenady powinny placic kary za kazdy tydzien opoznienia. Moze wtedy by ruszyli z robotami.

Gość • Niedziela [21.07.2019, 20:07:15] • [IP: 5.173.136.***]

bo nie powinni byc tam wpuszczani ludzi... kto za to odpowiada by po budowie chodzili postronni ludzie, gdzie jest BHP?

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■