POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.07.2019, 10:11:16] • Świnoujście

Wystawa ilustrująca wielką akcję strażaków w Szwecji trafiła do Szczecina

Wystawa ilustrująca wielką akcję strażaków w Szwecji trafiła do Szczecina

fot. Mat. prasowe

W lipcu mija właśnie dokładnie rok od czasu gdy oczy całej Europy skierowane były na Szwecję i dramatyczną walkę z gigantycznymi pożarami lasów w tym kraju. W ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności szwedzki rząd poprosił wówczas Polskę o wsparcie tamtejszych służb w walce z szalejącym żywiołem. Polska grupa ratownicza, która została wysłana do Szwecji liczyła 139 osób i 44 pojazdy. W jej skład weszli głównie ratownicy z województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego (po 65 strażaków i 20 pojazdów z każdego z tych województw). Wspierali ich także strażacy z Komendy Głównej, z Mazowsza i województwa Lubuskiego. Głównym punktem przerzutu polskich sił był terminal promowy w Świnoujściu. Wysiłek strażaków dokumentuje wielka wystawa fotograficzna. Po prezentacji w budynku Sejmu R.P. obecnie trafiła do naszego regionu. Można ją oglądać w galerii Wojewody Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Na zdjęciach można zobaczyć przejazd imponującej kolumny polskich strażaków na miejsce akcji w Szwecji i reakcje tamtejszej ludności. Polacy byli entuzjastycznie witani, nie tylko oficjalnie. W wielu miejscach po drodze czekali na nich mieszkańcy z transparentami i polskimi flagami.

Akcja Polaków była przykładem poświęcenia i profesjonalizmu. Strażacy musieli walczyć z żywiołem i własnym zmęczeniem. Dokumentują to zaprezentowane na wystawie fotografie.

Wystawa ilustrująca wielką akcję strażaków w Szwecji trafiła do Szczecina

fot. iswinoujscie.pl

Jak obliczono po zakończeniu działań, każdy ze strażaków przeszedł średnio 55 kilometrów. Strażacy prowadzili tę akcję w trybie ciągłym, w bardzo trudnych warunkach terenowych. Ich pracę utrudniał silny i zmienny wiatr co spowodowało potrzebę dokonywania co 12 godzin podmiany ratowników. Dość powiedzieć, że łączna powierzchnia objęta pożarami, którą gasili nasi strażacy wynosiła 25 tysięcy hektarów!

Wystawę można oglądać do 26 lipca w Budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Fotografie zaprezentowano na I piętrze w holu głównym. To warto zobaczyć!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Piątek [19.07.2019, 22:46:34] • [IP: 178.238.246.**]

A ILE TO KOSZTOWAŁO ?Reklama dla wodza Zielińskiego? Litości lepiej było dać kasę na zbożny cel ludzie szukają pomocy nie maja na leki a tu kogo widzimy?

Gość • Piątek [19.07.2019, 10:58:00] • [IP: 88.156.234.**]

nie szkoda kasy na takie cos, ludzie nie maja na protezy wozki inwalidzkie itp...

Gość • Czwartek [18.07.2019, 22:56:53] • [IP: 164.127.29.***]

No i bydlątko weszło na chwilę na stronę, opluło pisząc o wyglądzie zewnętrznym i zaserwowało obelgę bez żadnego argumentu - podtarło się więc innym człowiekiem - tak bydlęta mają.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 20:43:35] • [IP: 176.221.122.**]

To coś z wysokim czołem z iq dżdżownicy to typowy pisobolszewicki aparatczyk.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 19:58:38] • [IP: 188.147.106.**]

Po kilka razy oglądałam przejazd strażaków przez Szwecję, piękne wozy strażackie, a jak ich ludzie witali, to coś pięknego, strażacy, to wspaniali chłopacy, cały czas na klaksonach, witali i żegnali Szwecję już nie mówię o ich pracy wielki dla nich szacunek

Gość • Czwartek [18.07.2019, 16:38:28] • [IP: 80.245.189.***]

Te pustaki pisowskie juz nie wiedzac co wumyslic zeby zaistniec. A tak naprawde to zwykle dziady..ustawki dla ich elektoratu jak po wojnie festyny dla gawiedzi.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 16:36:13] • [IP: 89.186.174.**]

szwedzi i tak maja was w d... to taka nacja, zreszta cala skandynawia przejawia nadzwyczajne chamstwo do innych ludzi.im bardziej na zachod tym wieksze chamstwo i brak kultury.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 16:06:50] • [IP: 176.221.123.***]

To może ktoś pamięta kiedy spalono ostatnią czarownicę i za co?

Gość • Czwartek [18.07.2019, 15:40:34] • [IP: 164.127.29.***]

13:29:17] • [IP: 95.199.16.***] Ja zaś się boję polityków udajacych że NIE MA rocznic -bo wtedy mogą przemycać to, co już było i odcisnęło się krzywdą i cierpieniami Polaków w przeszłosci, np.że nie ma rocznicy wprowadzenia po raz pierwszy na ziemie Polski nieograniczonej aborcji, 9 III 1943 r., przez... Hitlera. Wrócili do tego potem kontynuujący jego dzieło, testament, komuniści w 56 r., przed odwilżą październikową. Co było bronione przez prezydenta Kwasa w l.90, ale zablokował go Trybunał Konstytucyjny - zredukował bezwględność tamtego hitlerowsko-stalinowskiego prawa.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 14:42:06] • [IP: 178.235.147.***]

Polscy strażacy z racji pełnionych obowiązków pomagają wszystkim potrzebującym i dlatego są najbardziej lubiani ze wszystkich służb mundurowych w R.P.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 13:29:17] • [IP: 95.199.16.***]

To byla piekna akcja. Byly podziekowania i swiat poszedl dalej. A my co roku bedziemy mieli rocznice. Politycy musza miec jakies zajacie.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 13:12:53] • [IP: 91.199.250.**]

[18.07.2019, 10:25:37] • [IP: 178.238.250.**] - burek.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 12:37:22] • [IP: 176.221.123.***]

Szwecja jest Państwem Bogatym od 1815 r jest Państwem Neutralnym

Gość • Czwartek [18.07.2019, 10:51:20] • [IP: 164.127.29.***]

Redakcjo, przy okazji: poruszcie temat SUSZY w mieście, moim zdaniem lżejszej niż rok temu, ale niewiele lżejszej. Według niemieckiego portalu" wetter (tu wstaw" heringsdorf") com / 16 Tage Trend" padać ma W NIEDZIELĘ - niby 7-8 l / m2, co by było solidnym deszczem, ale od dawna widać, jak różne obiecanki meteo rozpływają się w suszy lub w pociapaniu np.0, 5 l/m2. Przypomnę też wieść z nn portalu: ZWiK nie chce zgadzać się na umowę na osobny licznik wody do ogródka. Kiedyś szło to łatwo.

Gość • Czwartek [18.07.2019, 10:25:37] • [IP: 178.238.250.**]

Konfeti było sypane?

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■