POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.07.2019, 20:43:43] • Świnoujście

UM: Kierowcy, cierpliwości - tego na razie trzeba życzyć użytkownikom modernizowanego Wybrzeża Władysława IV

UM: Kierowcy, cierpliwości - tego na razie trzeba życzyć użytkownikom modernizowanego Wybrzeża Władysława IV

fot. Czytelnik

Problemy z komunikacją ulicą Wybrzeże Władysława IV opisywaliśmy już nie raz. Modernizacja trwa, wprowadzane są zmiany, pojawiły się utrudnienia ruchu. W tej sprawie piszą do nas mieszkańcy. Niedawno jeden z nich zauważył,l iż ulica jest nadal źle oznaczona oraz jest niebezpieczna dla pieszych. Strzałki ,które są namalowane na jezdni powinny być widoczne już na wysokości ulicy Marynarzy gdyż kierowcy się gubią i stoją w kolejce na środkowym pasie gdyż nie wiedzą ,że jest to kolejka na prom. Brak informacji który pas jak idzie. Redakcja iswinoujscie poprosiła UM o odniesienie się do tych spostrzeżeń.

- Jak już informowaliśmy, modernizacja ulicy Wybrzeże Władysława IV – odcinek od Placu Słowiańskiego w kierunku przeprawy promowej - nie jest jeszcze zakończona. Droga została dopuszczona do użytkowania z uwagi na duży ruch samochodowy, ale nie ma jeszcze kompletnego oznakowania poziomego i pionowego. Dlatego do czasu zakończenia wszystkich prac prosimy kierowców o szczególną ostrożność na tym odcinku- poinformowała Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 85

Gość • Środa [17.07.2019, 09:58:20] • [IP: 88.156.232.***]

Potwierdzam, już wcześniej przed skrętem powinno być poziome oznakowanie poprzez biały napis na jezdni " PROM" lub" NA PROM" i może też być logo czy też jakiś znak drogowy z oznaczeniem promu - oczywiście jako znak poziomy na jezdni - to sprawę rozwiąże. Moim zdaniem rozwiązanie po modernizacji nie jest wcale złe tylko wymaga dopracowania. Proszę więc komentatorów o powściągliwość w swoich ocenach. Ludzie przestańcie w końcu używać wyzwisk na tym forum! Czy wy myślicie, że na stanowisko prezydenta czy wice-prezydenta zgodzi się ktoś nawet o szerszych horyzontach intelektualnych i w ogóle lepszy jeżeli będzie ryzykował przyjmowanie na siebie tyle wyzwisk i kalumnii ? Przypomnijcie sobie kontr- kandydatów obecnej władzy podczas ostatnich samorządowych wyborów? Byli jacyś lepsi? Według mnie nie było ! Jednym z powodów jest właśnie rozpasanie bezkarnego chamstwa i zbydlęcenia na rozmaitych forach internetowych! Przyzwoity człowiek nigdy nie będzie chciał kandydować ale na pewno znajdą inni ale dużo gorsi!

Gość • Środa [17.07.2019, 09:49:54] • [IP: 176.221.122.***]

Te słupki niech stoją do końca sezonu by oddzielić tę samochodową hołotę od rowerów

Gość • Środa [17.07.2019, 09:37:52] • [IP: 176.221.123.**]

ZŁOTY MEDAL ABSURDÓW DROGOWYCH

Gość • Środa [17.07.2019, 09:36:12] • [IP: 193.69.22.**]

Żeby ominąć kolejkę na prom trzeba złamać przepisy przejeżdżając przez ciągłą linię!! No ale za to Świnoujście szczyci się lawinowo rosnąca długością ścieżek rowerowych!! Wystarczyło na Władysława IV namalować pas jak i na na Kościuszki i Chrobrego, a teraz może jeszcze na Armii Krajowej. I magicznie za koszt farby będzie się czym pochwalić! Żenada Państwo rządzący, żenada!!

Gość • Środa [17.07.2019, 09:36:03] • [IP: 176.221.123.**]

DLACZEGO ŚCIEŻKA ROWEROWA NIE BIEGNIE NABRZEŻEM TYLKO PRZY JEZDNI

Gość • Środa [17.07.2019, 09:32:38] • [IP: 176.221.123.**]

PROSZĘ PODBUDOWAC REPUTACJĘ I ZE SKWERKU ZA TOALETĄ NA WŁ.IV ZROBIĆ MIEJSCA POSTOJOWE DLA SAMOCHODÓW

Gość • Środa [17.07.2019, 09:27:03] • [IP: 176.221.123.**]

chyba najszerszy chodnik świata i najwęższe ulice i to jeszcze dojazdowe do promu łącznie z ogólnoużytkowym ruchem miejskim wraz z komunikacją autobusową i autokarową

Gość • Środa [17.07.2019, 09:19:54] • [IP: 164.127.29.***]

08:30:09] • [IP: 37.47.155.**] "Przez ponad pół roku rowerami ludzie nie jeżdżą ponieważ jest zimno (...) " - Zwłaszcza w kierunku promu jeżdżą rowerzyści nawet ZIMĄ, bo najszybciej można się dostać do pracy w stoczni czy do np. Zespołu Szkół Morskich ROWEREM (lub skuterem). I dodam: pisze się" oWszem", nie" oFszem".

Niemcy jak dzieci we mgle • Środa [17.07.2019, 09:14:48] • [IP: 164.127.29.***]

23:07 [IP: 185.210.38.*** Wczoraj o 21:19 napisałem o często widzianej nieprzepisowej jeździe Niemców w rejonie końca ul. Grottgera, tam gdzie jest placyk-rondo, na co odpowiedział mi ironicznie w stronę Niemców internauta IP: 185.210.38, że u siebie potrafią jeździć dobrze. Tyle że wtedy opisałem już może dziesiąty raz widziane przeze mnie ignorowanie przez nich znaku białej strzałki na niebieskim tle - mam wrazenie, że u nich ten znak nie występuje, że oni nie odbierają jego treści! Najpierw tak robili jadąc ulicą Grottgera w kierunku Kossaków, zbliżając się do ronda, wjeżdzali w odcinek ronda POD PRĄD, tam gdzie z zakrętu wychodzą samochody jadące ulicą Kossaków i wjeżdżają na Grottgera. Na szczęście zareagowano w Urzędzie, wymalowano oznakowanie poziome zmuszające do skrętu i objazdu ronda. Jednak nadal Niemcy łamią tam przepisy, ale nieco dalej - ci wyjeżdżający z Kossaków w stronę Grottgera - nie odbierają znaku białej strzałki na niebieskim tle skierowującego w zakręt! Grozi to CZOŁOWYM ZDERZENIEM!

Gość • Środa [17.07.2019, 09:04:53] • [IP: 185.210.38.**]

Budujcie więcej betonowych apartamentowców i zapraszajcie jak najwięcej turystów, miasto w końcu polegnie i taki będzie z tego morał.Ciężko już się żyje w tym grodzie.

Gość • Środa [17.07.2019, 09:02:21] • [IP: 185.210.39.***]

jak ludzie piszą, były 3 pasy i korki, to zrobili 2... a chodnik szerszy niż ulica

Gość • Środa [17.07.2019, 08:50:09] • [IP: 5.173.128.***]

Wniosek:REFERENDUM i odwołanie władzy!

Gość • Środa [17.07.2019, 08:45:39] • [IP: 23.226.237.*]

Michalska idź precz z tymi swoimi pomysłami na tą swoją pod lubelską wieś...

Gość • Środa [17.07.2019, 08:30:09] • [IP: 37.47.155.**]

Przez ponad pół roku rowerami ludzie nie jeżdżą ponieważ jest zimno a autami ofszem więc czemu zabiera się drogę na pas dla rowerów mając tak szeroki chodnik obok.

Gość • Środa [17.07.2019, 08:04:45] • [IP: 176.221.123.***]

Przestańcie narzekać, niedługo tunel i po co tyle krzyku.

Gość • Środa [17.07.2019, 08:02:13] • [IP: 176.221.123.***]

debilizm - niestety tak jest jak sprawami ruchu samochodu zajmuje się ktoś kto nie ma o tym pojęcia i w godzinach kiedy tworzą się korki siedzi sobie za biureczkiem albo jest wożony samochodem. .. i nie ma pojęcia co się dzieje.. Wojska Polskiego, wybrzeże, Chrobrego, śmieszny deptak na Słowackiego, Chrobrego, pseudo ronda, brak parkingów, bryczki, ciuchcie, śmieszne samochodziki elektryczne

Gość • Środa [17.07.2019, 07:48:30] • [IP: 178.238.245.**]

Bedziemy miec piekne nowe ulic (nareszcie), ale to jest tak malo przemyslane przez UM graniczace z DEBILIZMEM, jak np. Wojska Polskiego szeroka przejezdna(byla kiedys)teraz bedzie nowa ladna, i po okolo 1metrze z obu stron zwezona, wyzucic ta osobe ktora to planuje, chyba dosyc balaganu narobila w tym miescie, nie naleze do ludzi ktorzy tylko narzekaja, tylko jak dlugo mozna tolerowac niewiedze osob (osoby)tym sie zajmujacej?. A moglo to byc tak dobrze zrobione. Szkoda sam pomysl nie byl zly, ale cala reszta daje wiele do myslenia ktosie tym zajmuje.

Gość • Środa [17.07.2019, 07:44:35] • [IP: 178.235.147.***]

Wszystko fajnie. Nie rozumiem tylko jednego! Dlaczego nie ma oznakowania poziomego na środkowym pasie. Chodzi mi o logo promu. Logo rowerów namalowali odrazu. A na logo promu nie mieli szablonu? Czy czasu? O co tu chodzi? Usprawniło by to ruch na tej drodze i nie dezorientowało wszystkich jak to się dzieje teraz.

Gość • Środa [17.07.2019, 07:38:53] • [IP: 5.173.144.**]

Taki niby chaos i Armagedon A żadnej stłuczki nie było. Ciekawe nie?

Gość • Środa [17.07.2019, 07:25:32] • [IP: 178.238.252.**]

Już nie będzie ścigania się, na prom...

Gość • Środa [17.07.2019, 07:19:26] • [IP: 93.94.187.***]

To jakas pomyłka Uprasza sie o namalowanie nowych pasów

Gość • Środa [17.07.2019, 07:19:00] • [IP: 176.221.122.***]

OSTATNI RAZ GŁOSOWAŁEM NA ŻMURKIEWICZA. MAM SERDECZNIE DOŚĆ TYCH NIEDOGODNOŚCI, KTÓRE SĄ NAM SERWOWANE W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ ORGANIZACJI RUCHU. CAŁY CZAS LICZĘ NA TO, ŻE POMYSŁODAWCY TYCH ABSURDALNYCH ZMIAN PÓJDĄ PO ROZUM DO GŁOWY I PRZYWRÓCĄ POPRZEDNIE ROZWIĄZANIA!

Gość • Środa [17.07.2019, 07:11:59] • [IP: 92.42.112.***]

Szkodnik miejski działa

Gość • Środa [17.07.2019, 06:47:15] • [IP: 178.5.181.**]

no tak jest sciezka rowerowa, to bezwzglednie powinno sie przestrzegac zakazu jazdy nabrzezem, ktore sluzy pieszym i spacerowiczom.

Gość • Środa [17.07.2019, 06:45:15] • [IP: 37.47.190.***]

Tak tutaj realizują za nasze pieniądze remonty dróg. Obok ulica Armii Krajowej, niedawno remontowana. Zamiast zrobić na bardzo szerokich chodnikach ścieżkę rowerową, to tak jak było za komuny, nawet latarnie zostawili na środku chodnika. W cywilizacjach zachodnich taki manager miejski został by wyrzucony na śmietnik.

Oglądasz 26-50 z 85
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■