POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.07.2019, 21:46:56] • Świnoujście

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Ostatnie akcje naszych strażaków to nie tylko walka z ogniem, ale również pomoc zwierzętom. Niedawno uwolnili małego jenota i psa, teraz zdjęli z drzewa kota.



We wtorek po godzinie 23.00 na skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Narutowicza zajechał wóz Wojskowej Straży Pożarnej, chwilę później dojechali strażacy z PSP. Skończyli właśnie akcję przy ulicy Armii Krajowej i pospieszyli na kolejną.

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Okazało się, że na drzewie jest kot, który głośno miauczy, bo nie potrafi samodzielnie zejść. Strażacy za pomocą drabiny dostali się do zwierzaka, zdjęli go i oddali właścicielce. Uspokojony kot poczuł się chyba bezpieczny, bo przestał rozpaczliwie miauczeć.

Strażacy ruszyli uwolnić kota. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Praca strażaków pozostawiła uśmiech na twarzach świadków, a gdy złapali kota, z chodników dały się słyszeć okrzyki "brawo, brawo". Najbardziej wdzięczna była właścicielka kota.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [12.07.2019, 00:45:50] • [IP: 176.221.123.***]

Nasi kochani strażacy, zawsze można na Nich liczyć. Sprawdzają się w każdej sytuacji. Prawdziwi faceci, profesjonaliści, a przy tym z wielką dozą empatii. Po raz kolejny stwierdzam, że są najlepsi ze wszystkich służb działających w mieście. A te wszystkie negatywne komentarze świadczą o tym kim są osoby je piszące: zgorzkniałe, nienawistne i prymitywne, no, ale niestety, dużo takich mamy w Świnoujściu.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 23:03:07] • [IP: 80.245.189.***]

też płacę podatki. a płacić każą za niby parking na Bałtyckiej. płacę podatki z działalności, stałej pracy, za zakupione produkty, moim jedynym przewinieniem jest że nie mam kota.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 15:41:51] • [IP: 37.47.137.***]

Prócz ejdetycznego opisu zdarzenia, dodałbym jeszcze onomatopeje.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:52:21] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:53:11] • [IP: 78.133.244.**] 100% poparcia

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:44:58] • [IP: 5.172.255.***]

Brawo panowie i dzielny kiciuś!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:31:45] • [IP: 5.173.144.**]

Drodzy Państwo! Mówiąc nieco złośliwie, to takie akcje będziemy wspominać z nostalgią. Kilkanaście lat równie intensywnej wycinki drzew sprawi, że nigdy żaden kot nie wejdzie na drzewo, bo po prostu drzewa znikną. Właściciele kotów odetchną. Strażacy również.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 12:21:54] • [IP: 94.254.232.**]

Dziwne to do kota robią wielki szum! Moja znajoma dzwoniła na straż pożarną, , straż miejską ponieważ potrzebowała pomocy do chorej matki która przewróciła się w domu. Zaznaczę że kobieta z wagą grubo ponad 100 kg.. Nikt nie pomógł... Pytanie brzmiało chętnie ale kto za to zapłaci??

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:54:06] • [IP: 31.11.130.***]

Strażacy mają płacone za każdy wyjazd, dlatego wstają od łózka i jada do każdych pierdół w kilka wozów...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:53:11] • [IP: 78.133.244.**]

Co za głupie pytania" kto zapłaci?" Właścicielka płaci podatki, więc za akcję już zapłaciła w podatkach. A kot ma taką budowę łap, że wejdzie bez problemu, ale z zejściem już jest o wiele gorzej. Musiałby schodzić jak misie na filmach przyrodniczych, czyli ogonem w dół, a z głową w górze. Akcja uzasadniona i podziękowania dla Strażaków :)

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:06:02] • [IP: 80.245.189.***]

Kotek wlazl mordowac ptaki a ci go ratuja...Biorac kota ze schroniska trzeba podpisac zobowiazanie ze nie bedzie sie poruszal na dziko, swobodnie zeby nie zabijal ptakow.wszystkie swobodne powinni wylapywac bo niedlogo nawet wrobla nie zobaczycie mewy najwyrzej.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:36:42] • [IP: 37.8.215.***]

Dziękujemy wiemy że na strażaków można liczyć mają panowie dobre serducha

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:33:23] • [IP: 176.221.123.*]

Do oponentów takich akcji, życie jest najważniejszym dobrem jaki mamy a życie to natura bez której z kolei nas jako naczelnego gatunku na tej planecie by nie byłoi trzeba go chronić o ile jest to możliwe. Brawo dla straży a kot może nauczony doświadczeniem już nie wejdzie choć przypuszczam że jako drapieżnik zapomni się w wędrówkach za zdobyczą czyli ptaszkiem do upolowania Mu ludzie też często zapominamy się i popełniamy błędy w sytuacjach do których nie powinno dojść

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:53:21] • [IP: 62.69.241.**]

Kot to powinien sam z drzewa zejść, koty wchodzą na drzewa i z nich same schodzą..

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:46:26] • [IP: 178.7.0.***]

Brawo, wspaniali ludzie!!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:32:07] • [IP: 31.11.130.***]

Brawo

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:22:06] • [IP: 78.133.244.**]

jak wszedł to powinien też zejść

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:19:22] • [IP: 78.133.244.**]

kto za to zapłaci?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:00:48] • [IP: 62.69.229.***]

A dlaczego nie, do kota, psa, czy mewy! to też stworzenia które czują - brawo strażacy super z was ludzie!!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:55:15] • [IP: 37.47.114.***]

Wszytko rozumiem. Ale kto zapłaci za akcję 3 wozów strażaciich. Czy aż tylu było potrzebna. Jedenen podnośnik i 3 strażaków do jednego kotka to za mało?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:40:29] • [IP: 37.47.154.***]

To jest patologia i to wybitna patologia. Do kota, do psa, do mewy, do gołębia... Jak paręnaście lat temu mojej byłej kot wszedł na drzewo i nie chciał/nie mógł zejść to po zadzwonienia na SP odpowiedzieli, że do kota nie przyjadą. I wbrew pozorom tak powinno być. A kot do rana sam zszedł.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:34:49] • [IP: 176.221.122.***]

Brawo

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:26:41] • [IP: 178.235.146.***]

Był taki co popłakał się.Są tacy kretyni.Inaczej znieczulica.Brawo strażacy.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:10:40] • [IP: 31.11.128.***]

Dziękuję

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:06:06] • [IP: 79.186.51.**]

Ostatnio widziałem jak siedział dwa dni i jednak sam zszedł jeszcze trochę i będą strażaków wzywać bo w domu komar lata

Gość • Czwartek [11.07.2019, 05:41:50] • [IP: 94.254.232.***]

Brawo strażacy to koty !

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■