POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.07.2019, 18:21:57] • ¦winouj¶cie

TUNEL: Biuro jest ale nikt w³a¶ciwie nie wie po co, a informacji brak

TUNEL: Biuro jest ale nikt w³a¶ciwie  nie wie po co, a informacji brak

fot. iswinoujscie.pl

Sprawa zwi±zana ze z³o¿eniem wniosku o upad³o¶æ, przez jeden z podmiotów maj±cych budowaæ tunel pod ¦win±, pokaza³a te¿, ¿e spó³ki maj± te¿ olbrzymi problem komunikacyjny.

W biurze na ulicy Bohaterów Wrze¶nia, gdzie ma swoj± siedzibê spó³ka celowa, maj±ca budowaæ tunel, nikt naszemu dziennikarzowi nie potrafi³ odpowiedzieæ na pytania, które ten chcia³ zadaæ w momencie z³o¿enia wniosku o upad³o¶æ przez Energopol. Jeden z pracowników skierowa³ nas z tymi pytaniami do Urzêdu Miasta, ¿e tak siê umówili.

Wydawa³o nam siê to trochê dziwne, zapytali¶my wiêc rzecznika Urzêdu Miejskiego o to, kto p³aci za wynajem tego lokalu i ile? Dlaczego nie mog± udzielaæ informacji mediom na temat budowy tunelu? Po co jest takie biuro i to w centrum miasta?

Tu za¶ grzecznie nas poinformowano, ¿e na deptaku przy ul. Bohaterów Wrze¶nia siedzibê ma spó³ka celowa powo³ana do wybudowania tunelu przez firmy tworz±ce konsorcjum.

Przypomnê, ¿e liderem konsorcjum jest spó³ka PORR Spó³ka Akcyjna, której rzecznikiem jest Pan Mateusz Gdowski. On te¿ pe³ni rolê rzecznika spó³ki celowej i mo¿e odpowiedzieæ Panu na zadane pytania, wyja¶ni³ nam w mailu Mariusz Rabenda.

Dodajmy, ¿e na stronie spó³ki celowej, któr± mo¿na znale¼æ w Internecie trudno znale¼æ informacjê o osobie odpowiedzialnej z komunikacjê z mediami.
A i o postêpuj±cych pracach w sprawie budowy tunelu pod ¦win± informacje s± bardzo lakoniczne.

¼ród³o: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 1-25 z 26

Go¶æ • Pi±tek [19.07.2019, 11:44:03] • [IP: 80.55.70.***]

umowy podpisane, tunel powinien ruszyæ, od dnia podpisania powinni staæ z ³opatami dr±¿yæ tunel. .. po co komu przygotowania ? projekty ? maszyny ? maszyny frustruj± najbardziej, bo mogliby kopaæ rêcznie ! bior± tak± kasê, ¿e powinni ! z moich informacji wynika, ¿e tunelu nie bêdzie ze wzglêdów religijnych. niestety ale tunel ma mieæ kszta³t wielkiego penisa, co oburzy³o ¶rodowisko kleru, oni wol± kszta³t tornistra. panowie na zdjêciu omawiali to zagadnienie. trwa przeprojektowanie.

Go¶æ • Wtorek [16.07.2019, 09:52:47] • [IP: 176.221.122.***]

A kasa leci, czy to wa¿ne za co??

Go¶æ • Wtorek [16.07.2019, 08:33:30] • [IP: 185.210.38.***]

A moja babcia rozmawia³a z s±siadkê której kole¿anka ma znajom± której syn pracuje z go¶ciem którego ciotka rozmawia³a z krewnym który wie z pewnego ¼ród³a ¿e tego tunelu to jednak nie bêdzie a to wszystko to ¶ciema ¿eby naci±gn±æ naiwnych na kasê.

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 19:38:25] • [IP: 178.238.245.*]

Prawdopodobnie tunel nie bedzie pod ¦win± ale wzd³u¿, ciekawe gdzie bedzie wychodzi³.

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 13:50:59] • [IP: 185.135.195.*]

"Widzê ciemno¶æ...ciemno¶æ widzê" - odpowiedni cytat do tego ba³aganu i bezho³owia oraz indolencji urzêdniczej. Nie bêdzie ¿adnego tunelu. Tak jak nie bêdzie promu dla P¯B z wirtualnej Stoczni Szczeciñskiej. Szkoda czasu nawet na roztrz±sanie tego tematu. Laury rozdane - prezydent miasta pochwalony w Newsweeku i wystarczy. Trzeba spokojnie wróciæ do dawnego pruskiego planu zbudowania GROBLI z Nowego Warpna i poprowadzenia jej na wprost przez lew± czê¶æ Zalewu Szczeciñskiego do ¦winouj¶cia. Nie bêdzie zawadzaæ statkom. Koszt dwukrotnie ni¿szy od tunelu. Droga ze Szczecina do lewobrze¿nego ¦winouj¶cia zajmie 30-40 minut. Pozdrawiam mieszkañców ¦winouj¶cia.

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 11:03:47] • [IP: 178.238.252.***]

Z cw0ku z turystow miasto zyje a kierowac do psychiatry to trzeba ciebie . ...

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 10:24:20] • [IP: 164.127.29.***]

Tunel tak jak mina angielska czy jak artyku³ o bezdomnym stanowi spo³eczny lek ³agodz±cy poczucie frustracji i ma³o¶ci. Je¶li jest tu jaki¶ wygodny cel, w który mo¿na mierzyæ, zaraz zlatuj± siê IP: 185.13.106.***], [IP: 80.245.189.***] czy 37.47.137 i - wal± czym siê da, a¿ do wytrysku ¶liny.

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 09:27:34] • [IP: 5.173.92.***]

Lepiej most na miejcu karsiborsiborów wizytowka miasta a tunelu nikt nuebedzie widzia³ chociaz k³adkê albo most pontonowy

635 • Poniedzia³ek [15.07.2019, 09:23:01] • [IP: 188.147.99.***]

Po to ¿eby kto¶ bra³ pieni±dze za czynsz i to nie ma³e w tym miejscu...wszystko co siê robi w ¦winouj¶ciu dzia³ na zasadzie" MISIA" BAREJI

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 09:00:02] • [IP: 185.210.38.**]

Tunel w tunelu.

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 07:35:59] • [IP: 37.8.215.***]

A po co nam tunel??¯eby do koñca" zaje¼dziæ" nasz± piêkn± wyspê Uznam, na czê¶ci której po³o¿one jest ¦winoujscie??Ju¿ teraz s± k³opoty z miejscami parkingowymi...a co dopiero bêdzie jak tunel powstanie??Uwa¿am, ¿e ju¿ teraz nale¿y robiæ wszystko co tylko jest mo¿liwe, aby ograniczyæ" wjazd" samochodów na lewobrze¼e...a nie jeszcze do³o¿yæ.Specyfika po³o¿enia ¦winouj¶cia jest taka a nie inna, to piêkne miasto...a tunel spowoduje, ¿e to bêdzie miasto" rycz±cych rumaków" na czterech ko³ach...Chcecie tego??

Go¶æ • Poniedzia³ek [15.07.2019, 06:49:20] • [IP: 37.47.154.***]

A gospodyni zapowiada³a, ¿e bêdzie dobrze. Nie ma gospodarza !

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 23:45:04] • [IP: 185.210.39.**]

Ja te¿ uwa¿am ¿e powinno siê jak najmniej informacji udzielaæ czê¶ci mieszkañcom, którzy trzymaj± kciuki za niepowodzenie budowy tunelu. A jedynie udzielaæ informacje co do kierunku zak³adu do psychiatryka :-))))

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 22:56:26] • [IP: 37.248.156.***]

naprawdê w tym urzêdzie brak kontroli zewnêtrznej, tak bogatej i nie gospodarnej gminy to d³ugo szukac w polsce

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 22:31:13] • [IP: 80.245.189.***]

Tunelu nie by³o, nie ma i D£UGO nie bêdzie :-(((

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 22:09:11] • [IP: 95.40.150.***]

Po Polskiemu. ...

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 22:09:01] • [IP: 77.252.46.***]

To jest chore !kto¶ bierze du¿e pieni±dze za nic nie robienie !W naszym kraju mo¿na a jednak mo¿na !i to za rz±du PIS-u partii ! niby, w s³owach praworz±dno¶ci !Kpina

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 21:27:05] • [IP: 176.221.113.**]

Jaki tunel? To byl prima aprilis. Nie potrzeba tunelu. W centrum nie ma kolejek a turysci niech stoja na karsiborach. I tak jest ich za wielu.

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 21:16:56] • [IP: 178.238.255.**]

Wcale siê nie dziwie, osoby tam pracuj±ce nie kompetentne, zdolni tylko do brania wynagrodzenia. Niestety w zwi±zku z zadurzeniem oddaje sprawê do Kruka, firma nie op³aca faktur..., rozumiem upad³o¶æ ale wniosek i tak z³o¿e...

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 20:37:32] • [IP: 178.235.146.**]

tunel w swinoujsciu... ta predzej mi drugi penis wyrosnie...

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 20:08:11] • [IP: 77.113.0.**]

Hahaha a wy dalej wierzycie ¿e tunel powstanie hahaha

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 19:32:49] • [IP: 80.245.189.***]

Wa¿ne, ¿e kasiorê bior± :-(( (a biuro te¿ sobie mo¿e byæ - jest Cieæ - Cieæ nie jest od informowania i kó³ko graniaste zamkniête :-((

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 19:24:59] • [IP: 176.221.123.***]

Te¿ chcê mieæ stanowisko w tym biurze!! Mogê byæ prezesem trzymania prosto ³opaty

Go¶æ • Niedziela [14.07.2019, 19:18:57] • [IP: 37.47.135.***]

Kie³basa wyborcza. ...

Ko¶æ • Niedziela [14.07.2019, 19:08:51] • [IP: 88.156.233.**]

spa³ka celowa

Ogl±dasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrze¿enie dla czê¶ci województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mog± wyst±piæ w niedzielê po po³udniu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegaj± tak¿e przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mog± powodowaæ podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wyda³o ostrze¿enie meteorologiczne dotycz±ce burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowi±zuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielê 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkañcy i tury¶ci! Dla ca³ego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrze¿enie przed upa³ami - dzi¶ od godz. 11:00 do 21:00 temperatura mo¿e osi±gaæ od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiêkszaj± ryzyko udaru s³onecznego i odwodnienia. Pamiêtaj o regularnym piciu wody, unikaj d³ugiego przebywania na s³oñcu i zachowaj szczególn± ostro¿no¶æ wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczy³o, by zorganizowana grupa w³amywaczy spl±drowa³a sklep jubilerski znajduj±cy siê w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w ¦winouj¶ciu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybê, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z ca³ej okolicy. W nocy z soboty na niedzielê dosz³o do jednego z najpowa¿niejszych w³amañ w ¦winouj¶ciu w ostatnich latach. Celem przestêpców by³ sklep jubilerski znajduj±cy siê w pasa¿u handlowym w markecie Kaufland. Wed³ug informacji, do których dotar³a redakcja, sprawcy dzia³ali wyj±tkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali siê pasa¿u handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeñ przedostali siê do wnêtrza, a nastêpnie przy u¿yciu m³otów wybili szybê sklepu jubilerskiego. Ca³a akcja mia³a trwaæ zaledwie kilka minut. W tym czasie z³odzieje opró¿nili sklep z bi¿uterii i b³yskawicznie opu¶cili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi siê o stratach siêgaj±cych nawet 1,5 miliona z³otych, jednak na obecnym etapie ¶ledztwa kwota ta nie zosta³a oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcjê wynika, ¿e sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■