POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.07.2019, 18:23:37] • Świnoujście

Zakaz występów na starej promenadzie nie dotknął tylko zespołu Backstage. Jak UM wyjaśnia przyczyny?

Zakaz występów na starej promenadzie nie dotknął tylko zespołu Backstage. Jak UM wyjaśnia przyczyny?

fot. facebook.com

Informacja opublikowana na FB przez członków zespołu Backstage wzbudziła liczne komentarze. Jedni są oburzeni, inni zgadzają się z wprowadzonym przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza zakazem występów na starej promenadzie. Redakcja portalu iswinoujscie poprosiła UM o odniesienie się do wpisu członków zespołu.

- Tzw. stara promenada - z uwagi na jej przebudowę - jest wyłączona z użytkowania na odcinku od ulicy Powstańców Śląskich do ulicy Prusa. Stąd też zwiększony ruch na tzw. nowej promenadzie, na odcinku do ulicy Chrobrego. Dlatego prezydent podjął decyzję, aby nie wprowadzać tam jeszcze dodatkowej działalności, która zdecydowanie utrudni poruszanie się po tej promenadzie. I nie dotyczy to tylko zespołu Backstage. A poza tym, w bezpośrednim sąsiedztwie, przy samej promenadzie, znajdują się obiekty, w których wypoczywają ludzie, a muzycy graliby dosłownie po ich oknami.

W związku z tym, prezydent zaproponował przedstawicielom zespołu inne lokalizacje. Jedną na Promenadzie Zdrowia. A drugą na nowej promenadzie, na odcinku od ulicy Chrobrego do Alei Interferie. Z żadnej nie skorzystali - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

VonSNAKE • Poniedziałek [08.07.2019, 20:49:40] • [IP: 176.221.122.***]

Pytanie do UM zaproponowano miejsce a Promenadzie Zdrowia. Czyli jest ona już oddana do użytku, bo wygląda jak by jeszcze trwała tam budowa (pomijając fakt utrudnionego dojścia tam przez teren budowy starej promenady) UM odebrał już tą inwestycje że proponuje tam miejsce?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 20:43:36] • [IP: 83.11.151.***]

a koperta była?

Gryf Pomorski • Poniedziałek [08.07.2019, 20:09:15] • [IP: 5.173.136.**]

Deptaki w takim mieście powinny być pełne malarzy, mimów, muzyków, tancerzy itd. Ale to nie pasuje socjalistom, którzy nienawidzą indywidualności, koloru, różnorodności. I wszystko musi być jednym betonowym placem. A jeśli cokolwiek może być, to za zgodą dziada zza biurka. Drętwo. Zawsze kiedy urzędas kładzie łapy na cokolwiek, przybiera to formy... formularza A4.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 20:02:06] • [IP: 5.173.144.***]

Bardzo dobrze Panie Prezydencie. Jak mieli na tym piachu grać.Dostalibpropozycje, nie skorzystali i to ich problem.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:32:45] • [IP: 5.173.136.***]

No i troszkę inaczej to teraz brzmi prawda? Młodzi ale nie do końca uczciwi, nieładnie!

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:20:15] • [IP: 37.47.169.***]

niech przed bielikiem sie rozlozom tam duzo miejsca

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:15:29] • [IP: 80.245.189.***]

30 lat temu miasto jak i promenada byly moze niby biedniejsze, , , ale napewno wszyscy lepiej sie bawili w letnie miesiace promka nigdy nie spala,

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:14:02] • [IP: 176.221.123.***]

hahahahaha, niech sobie amfiteatr wynajmie" atrysta" co gra tylko covery, zenada

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:11:08] • [IP: 89.229.239.***]

Synu (136), obyś ty nie musiał ciułać do koszycka. Życzę ci byś tego doświadczył o ile masz jakiekolwiek umiejętności poza wyśmiewaniem innych.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:02:46] • [IP: 77.112.71.**]

tylko zament robia te pseudo zespoly i utrudnienia w poruszaniu sie po promenadzie

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:01:34] • [IP: 23.226.237.*]

A kogo, to obchodzi, że by grali komuś przed oknami. Trzeba było nie stawiać na wydmach tych obleśnych betonowych samowoli budowlanych, a jak jakiemuś przybłędzie za głośno, to wypad do Ciechocinka przybłędy...

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:57:06] • [IP: 37.47.159.***]

Zawsze ktoś tam występował, śpiewał, nawet radzieccy marynarze. Nawet milicji to nie wadziło. Tworzyło miły letni klimat wiecorami podczas spacerów. Na całym świecie występują uliczni artyści, tylko Żmurkiewiczowi przeszkadza. Ale każde beztalencie tak ma!!

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:52:35] • [IP: 185.13.106.***]

DUSIGROSZE NIE ZAROBIĄ A BETONOWY JASIO PIES OGRODNIKA.

Gośćemerytka • Poniedziałek [08.07.2019, 18:48:37] • [IP: 178.238.246.**]

Proponuje aby zakazać wszystkiego!ma być cicho i nie wolno śpiewać cieszyć się poprostu nic ale, , wolno, , wyświęcać plaże aby diabły nie opanowały młodzieży płakać się chce na to co teraz się dzieje w naszym mieście !

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:45:48] • [IP: 31.11.128.**]

Zakazać, zabronić, uniemożliwić na końcu było wsadzić ja już to przeżyłem, teraz to przed tymi, którzy zostali.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:44:06] • [IP: 94.254.224.**]

Może niech grają tej bandzie pijaków na Placu Słowiański pod pomnikiem.?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:43:05] • [IP: 31.0.81.***]

Anty promocja miasta! Teraz także inne media o zasięgu ogólnopolskim opiszą jak to miło traktuje się artystów w Świnoujściu.Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:39:56] • [IP: 37.47.166.***]

Trzeba być trochę wyrozumiałym na czas remontu w przyszłym sezonie będzie ok, prosimy jak to możliwe o kilka ławek w okolicy muszli w zacienionym miejscu.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:36:24] • [IP: 5.173.136.***]

Wielki artysta awanturuje się bo nie może grać do koszyczka na promenadzie. Śmiechłem!

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■