POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.07.2019, 18:00:35] • Świnoujście

Promenadowy zielony skandal!

Promenadowy zielony skandal!

fot. Czytelnik

Mieszkańcy i turyści spacerujący po Promenadzie Zdrowia przecierają oczy ze zdumienia i nie mogą uwierzyć w to, co widzą! Czy tak powinna wyglądać zieleń nasadzona na nowej Promenadzie Zdrowia? Ewidentnie widać, że na nasadzeniu się skończyło, bo zadbać o zieleń już nie ma komu. Co będzie dalej?

Promenada Zdrowia to sztandarowa wyborcza inwestycja ekipy Janusza Żmurkiewicza. Budowa tylko 950 metrowego odcinka może okazać się jednak nie tak oczekiwanym sukcesem, a wielkim kłopotem i totalną klapą.

Promenadowy zielony skandal!

fot. Czytelnik

Koszt tej inwestycji to obecnie horrendalna kwota 25 mln. zł. A na początku miała kosztować.... ok. 9 mln., w tym dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 3,5 mln. zł. Inwestycja miała trwać 7 miesięcy, czyli być zakończoną w październiku 2018 r.! Niestety jej realizacja idzie jak po grudzie i jest mocno opóźniona.

Promenadowy zielony skandal!

fot. Czytelnik

Ale co gorsze, jakość wykonanych prac za tak ogromne pieniądze, co widoczne jest gołym okiem wzbudza odczucia co najmniej złości. Gołym okiem widać, że o nasadzoną zieleń po prostu nikt nie dba! nie podlewa, nie wymienia nieprzyjętych sadzonek.

Promenadowy zielony skandal!

fot. Czytelnik

Inwestycja od początku wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Zaczęło się od nadmiernej wycinki drzew, nazwanej "rzezią drzew", odkrytej przez radnego Stanisława Bartkowiaka i radnych Klubu SLD - Lewica Razem, jako również działania niegodne z planem zagospodarowania przestrzennego Dzielnicy Nadmorskiej. Niestety nikt nie poniósł do dzisiaj za to konsekwencji. Podobnie jak widać wygląda nadzór nad realizacją tej inwestycji. Ewidentnie widać skrajnie lekceważący stosunek tej władzy do publicznych pieniędzy i nieudolność w realizacji inwestycji oraz nadzorze nad jej przebiegiem.

Przypomnijmy jeszcze tylko, że inwestycję realizuje firm MCC Molewski. Ta sama, która realizuje przebudowę Promenady Historycznej, przejść na plażę (dodatkowe 25 mln. zł.) oraz ul. Wojska Polskiego i parkingów przy ul. Nowokarsiborskiej, Legionów oraz Bałtyckiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 97, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 97

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 11:04:21] • [IP: 5.173.152.***]

Przecież to norma u nas. Nadadzą pełno młodych drzew, krzewów a potem wszystko usycha i straszy. Nie ma odpowiedzialnych ludzi za to?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:49:02] • [IP: 178.238.249.***]

Mamy dookola Swinoujscia duzo wody Podlaczyc, napelnic cysterny i podlewac Kiedys ulicami jezdzily polewaczki Ktos powie ze slona, tak ale w kanale prad przewaznie wyjsciowy, rybacy lowia slodkowodne ryby. Wkopane zbiorniki czekaja na opady deszczu- puste Moze podllaczone ale nie ma czym podlewac

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:47:20] • [IP: 37.8.215.***]

szkoda pieniędzy na rosliny skoro nikt noe dba

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:42:29] • [IP: 31.11.131.***]

Drogie wkopane zbiorniki mają gromadzić wodę -czekają na deszcz

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:15:21] • [IP: 80.245.176.***]

Zapomnieli podlać betonem to nie rośnie

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:56:30] • [IP: 37.47.137.***]

W filmie Miś, stoi jak byk, im więcej będzie kosztował Miś tym lepiej. Z promenadą jest tak samo, im więcej będzie kosztowała, tym lepiej - wiadomo dla kogo.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:53:41] • [IP: 82.174.234.**]

Bo trzeba było kupić metalowe drzewa i kwiaty a trawę z plastiku i nie byłoby problemu

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:40:40] • [IP: 176.221.123.***]

A znacie taką tekst piosenki sprzed lat :, , na betonie kwiaty nie rosną" , na piasku też nie. Trzeba było poczekać do jesieni z nasadzeniami roślin i łagodniejszą aurą !

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:34:30] • [IP: 31.0.39.**]

Przecież jest firma, która zajmuje się podlewaniem terenów zieleni w mieście!! Ktoś za to odpowiada!

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:29:51] • [IP: 188.146.32.***]

Proszę zobaczyć jak dbają o kwiaty i zieleń w Niemczech np.w Heringsdorfie. Z przyjemnością można spędzić czas wśród kwiatów i zadbanej zieleni. Ścieżka rowerowa, która prowadzi do 3 niemieckich miejscowości jest pełna drzew i zadbanej zieleni. Tam nikomu nie przeszkadzają drzewa, które Świnoujściu nazywano samosiejkami, wystarczy teren od czasu do czasu posprzątać.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:19:24] • [IP: 176.221.123.***]

byliśmy sprawdziliśmy była ekipa zamontowała do hydrantu wąz z licznikiem wody i podlewali tą zieleń a kto zapłaci za ten licznik wody a woda drożeje zimna woda

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 07:52:18] • [IP: 188.146.163.**]

tak wygląda wykonanie roboty przez znajomych królika. Pod wyschniętą trawą piasek morski.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 07:40:47] • [IP: 178.235.146.***]

Straszne rzeczy!!Mój trawnik też tak wygląda.Zastanawiam się czyja wina zapewne Zmurkiewicza gdyż nie zalatwił deszczu, skANDAL.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 07:19:22] • [IP: 31.11.131.***]

Niestety tak wygląda zieleń w całym mieście posadzić i nie dbać tak to wygląda a ta cała promenada to koszmar i pomyłka ktoś niezła kasę za to wziął a turystów ubywa bo kto przyjedzie wypoczywać w taki syf??

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 02:19:02] • [IP: 94.143.77.***]

Mongolskie klimaty stepowe nam zafundowała nasza mongołka jeszcze jurty niech postawi dla wczasowiczów.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 00:29:23] • [IP: 23.226.237.*]

Najgorzej jak banda durni ze wsi dorwie się do władzy w mieście...

Gość • Niedziela [07.07.2019, 23:46:50] • [IP: 176.221.113.**]

Tyle kasy poszło na marne. Turyści zapłacą za to także wystarczy ceny podnieść i będzie luz.

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:57:06] • [IP: 5.173.80.***]

Miasto ma kase wymieni na nowe nie ma problemu

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:48:19] • [IP: 176.221.122.**]

To naprawdę nie żarty, to nasze pieniądze miliony złotych. Jakość inwestycji w tym mieście to skandal, a jeszcze gorzej dbanie po odbiorze. Ciasteczka zjedzone, wstążka przecięta, szkło zaliczone a dalej to już nie moje. Nie ma gospodarza w tym mieście. Drzewa które sadzą, usychają wszędzie. Na Krzywej w krzakach posadzili brzozy wysokie, wszystkie uschły, nawet na miotły się nie nadają. Ale jeszcze tylko 9 lat i przyjdzie świeża krew, nowe twarze i nowa retoryka.

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:44:34] • [IP: 195.181.136.***]

Pamiętacie stary Plac Wolności? Były piękne kwiaty, o które dbano i takich trawo- chwastów nie było , za które płacimy krocie. To są kpiny !! Panie Prezydencie

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:43:02] • [IP: 5.173.80.***]

To bylo do przewidzenia ale michalska i banda betonow tego nie zrozumie

Gryf • Niedziela [07.07.2019, 22:41:15] • [IP: 176.221.123.***]

Nie jestem botanikiem, ale wiem, żeby roślina dobrze rosła to system korzeniowy musi być wielokrotnie większy od części nadziemnej. Część korzeni jest liczna i prawie niewidoczna, ale jest. Sadząc dorodne rośliny czynimy na wiosnę lub jesienią a glebę dobrze nawadniamy. W lecie, szczególnie w okresie suszy nie sadzimy, gdyż nie zostanie dostarczona odpowiednia ilość wody a system korzeniowy nie dosięgnie wody podziemnej. Do tego trzeba dodać nawożenie roślin i to kosztowne. Firma pośpieszyła się, gdyż komuś z Urzędu zależało na przedwczesnych gratulacjach. Ja wiem i wielu bardzo wielu innych wie o tym. Ale o tym powinni wiedzieć odpowiedni urzędnicy i firmy wykonawcze. Pośrednio winni temu są nasi Radni a szczególnie Pani Przewodnicząca Rady Miasta, którzy nie słuchają ludu i dla wymuszenia prawidłowej działalności Prezydenta Miasta nie powinni Mu udzielić absolutorium. Zależy mi na mieście i wiem, że później będzie ładniej ale tylko ładniej.

• Niedziela [07.07.2019, 22:25:47] • [IP: 62.69.251.***]

Za mało betonu, to nie mogło się udać

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:03:10] • [IP: 176.221.123.**]

Cała nowa promenada powstaje na wariackich papierach, począwszy od apartamentowców wybudowanych niezgodnie z prawem. W Magistracie nieuki i nieudaczniki. Najgorzej zarządzane miasto na prawach powiatu w Polsce.

Gość • Niedziela [07.07.2019, 22:00:24] • [IP: 80.245.188.***]

Sztuczne kwiaty i inne rośliny made in China rozwiązałyby ten problem. Są przy tym o wiele tańsze

Oglądasz 26-50 z 97
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■