POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.07.2019, 14:14:30] • Świnoujście

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. Czytelnik

Od samego rana nasza skrzynka emailowa zasypywana jest zdjęciami i skargami od zdenerwowanych mieszkańców Świnoujścia! Powodem ogromnej frustracji kierowców w ten sobotni dzień stała się..... nagła i niespodziewana nowa organizacja ruchu na ul. Wybrzeże Władysława IV.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Barbara Michalska w wolnych wnioskach wydawałoby się, że niefrasobliwie rzuciła pomył, że na ul. Wybrzeże Władysława IV w jej ocenie pojawić się powinna ...... ścieżka rowerowa.
Pomysł ten wywołał natychmiast wśród radnych wiele kontrowersji.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Niestety jednak nie sprawdziły się obietnice zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej, która obiecała wtedy radnym i mieszkańcom, że ta ewentualna nowa organizacja ruchu na Wybrzeżu Władysława IV poddana będzie wpierw konsultacjom społecznym.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Nie było konsultacji - za to dzisiaj rano nieprzyjemna dla kierowców niespodzianka stała się faktem. Na ten cel zabrano skrajny pas jezdni, na którym do tej pory samochody oczekiwały na prom! obecny środkowy pas służy teraz kolejce, a skrajny lewy - dojazdowi do ul. Chrobrego i Armii Krajowej.

Jak napisał do nas jeden z mocno zdenerwowanych kierowców: "Totalnie skopane oznaczenia. Środkowy pas, bez wcześniejszej informacji kieruje nas tylko na prom (później linia ciągła) ,skrajny prawy kieruje nas w nicość ,w ślepy zaułek bez wyjazdu. Lewy pas w końcówce daje możliwość jazdy w lewo i prosto, oczywiście bez wcześniejszej informacji w postaci znaków. Kierowcy plączą się w kolejce z dwóch pasów, przy czym zgodnie z przepisami prawym pasem nie wjedziemy na prom. Czyżby malowano to tak na zlecenie naszych orłów z urzędu?"

A co Wy o tej sprawie sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 190, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 176-190 z 190

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:46:21] • [IP: 185.210.39.***]

Tylko ta droga rowerowa powinna być na czerwono i gitarka

marecki167 • Sobota [06.07.2019, 14:44:51] • [IP: 89.72.204.**]

Brawo! Świetne rozwiązanie, jest ścieżka dla rowerów !!

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:41:31] • [IP: 37.47.188.***]

Wiocha w stosunku do Oslo...

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:38:36] • [IP: 185.210.39.***]

W czym problem? Prawy pas dla rowerzystów, środkowy dla oczekujących na prom, lewy dla jadących prosto i skrecajacych w lewo. Czy to takie trudne do ogarniecia?

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:37:32] • [IP: 31.0.80.***]

Czeski film, nikt nic nie wie. Do tego co to wymyślił.. . Zmień dilera a najlepiej pij tylko wodę, min. 3l dziennie

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:37:25] • [IP: 31.11.128.***]

Bardzo dobra zmian organizacji. Nie będzie pchania sie na prom z dwóch pasów. Barany to pchają sie na ten prawy pas, chyba jasno napisane, że środkowy tylko na prom i wara od pasa dla rowerzystów niech policja pilnuje porządku!!

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:32:55] • [IP: 188.146.226.**]

Trzeba być baranem, aby nie widzieć i zjechać na nitkę na prom.A poza tym, służby drogowe powinny zająć się przejściem dla pieszych, Grunwaldzka-Rybaki, na którym nie działa oświetlenie ostrzegające kierowców, pieszy na przejściu./Niedawno zainstalowane/

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:31:16] • [IP: 88.156.234.***]

wczoraj jechałam tą drogą, pasy są ale brak znaków informacyjnych, który pas jest od czego?!

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:28:35] • [IP: 176.221.123.***]

miasto musi przygotowac sie na zwiekszony ruch w tym miejscu bo gdy powstanie przejazd przez park zdrojowy - to wlasnie tedy przejedzie masa aut chcacych dojechac w okolice interferie. kazdy pas ruchu usprawnia przejazd a tu nagle jakis nieuk z urzed zabiera caly pas. MASAKRA. to teraz zaparkuje sobie autokar chcacy zabrac turystow ze statkow wycieczkowych i mamy piekny korek. gratulacje. zaraz obok jest chodnik o szerokosci 7 metrow na ktorym smialo mozna wydzielic sciezke rowerowa, ale nie! jakis urzedas ma inny pomysl. radze przypomniec urzedasowi ktory to wymyslil - po naszym miescie jezdzi sporo aut, to nie wies, my tu krow nie wypasamy

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:26:11] • [IP: 31.0.71.**]

Czyli mamy dwie kolejki na prom i mordobicie, bo jakaś kwoka z menopauza myśli że jest mądra. a rozum w majtkach W dzielnicy nadmorskiej też zrobiła delikatnie mówiąc burdel.

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:26:04] • [IP: 37.248.210.**]

Niech nie przesadzają, tylko dostosują się do nowej organizacji ruchu!

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:24:29] • [IP: 176.221.123.***]

Z jakich, zapewne znanych tylko sobie powodów, Żmurkiewucz nie zwolnił jeszcze Michalskiej? Czy aż tak mu obojętne jest Świnoujście, czy już się wystarczająco dorobił?

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:22:26] • [IP: 83.23.241.***]

cóż w Urzędzie Miejskim są dwie osoby które skończyły (chyba) studia podyplomowe na szczecińskiej wst wydział drogownictwa ale to i tak nic nie zmienia bo są bez wyobraźni, a tu mamy tego przykład

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:18:41] • [IP: 176.221.123.***]

wow, nie dalo sie bardziej tego spieprzyc. gratulacje pomyslowosci i osobe ktora to wymyslila radze wyslac na jakies kursy. zaczynajac od prawa jazdy bo pewnie porusza sie co najwyzej wozkiem w sklepie.

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:18:03] • [IP: 5.173.144.***]

Tragedia, jakieś barany rządzą w naszym mieście !?

Oglądasz 176-190 z 190
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■