POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.07.2019, 14:14:30] • Świnoujście

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. Czytelnik

Od samego rana nasza skrzynka emailowa zasypywana jest zdjęciami i skargami od zdenerwowanych mieszkańców Świnoujścia! Powodem ogromnej frustracji kierowców w ten sobotni dzień stała się..... nagła i niespodziewana nowa organizacja ruchu na ul. Wybrzeże Władysława IV.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Barbara Michalska w wolnych wnioskach wydawałoby się, że niefrasobliwie rzuciła pomył, że na ul. Wybrzeże Władysława IV w jej ocenie pojawić się powinna ...... ścieżka rowerowa.
Pomysł ten wywołał natychmiast wśród radnych wiele kontrowersji.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Niestety jednak nie sprawdziły się obietnice zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej, która obiecała wtedy radnym i mieszkańcom, że ta ewentualna nowa organizacja ruchu na Wybrzeżu Władysława IV poddana będzie wpierw konsultacjom społecznym.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Nie było konsultacji - za to dzisiaj rano nieprzyjemna dla kierowców niespodzianka stała się faktem. Na ten cel zabrano skrajny pas jezdni, na którym do tej pory samochody oczekiwały na prom! obecny środkowy pas służy teraz kolejce, a skrajny lewy - dojazdowi do ul. Chrobrego i Armii Krajowej.

Jak napisał do nas jeden z mocno zdenerwowanych kierowców: "Totalnie skopane oznaczenia. Środkowy pas, bez wcześniejszej informacji kieruje nas tylko na prom (później linia ciągła) ,skrajny prawy kieruje nas w nicość ,w ślepy zaułek bez wyjazdu. Lewy pas w końcówce daje możliwość jazdy w lewo i prosto, oczywiście bez wcześniejszej informacji w postaci znaków. Kierowcy plączą się w kolejce z dwóch pasów, przy czym zgodnie z przepisami prawym pasem nie wjedziemy na prom. Czyżby malowano to tak na zlecenie naszych orłów z urzędu?"

A co Wy o tej sprawie sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 190, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 190

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:26:05] • [IP: 164.127.118.**]

Do Moderacji. Jestem przeciwnikiem Michalskiej, ale nawet mimo to musze stwierdzić, że ten autor postu postąpił po chamsku: 14:26:11] • [IP: 31.0.71.**] Proszę o skasowanie tego skandalicznego postu

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:24:49] • [IP: 37.47.252.***]

Nie wiem kto to wymyślił ale powinien on tam stać z lizakiem i kierować ruchem aż rozumu nabierze

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

koniecznie opisać pasy ruchu na jezdni np. prom

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:13:23] • [IP: 176.221.122.***]

Ktoś tę brygadę wybrał... więcej pomyślunku zanim postawicie" x" na karcie wyborczej na następnym głosowaniu...

nie_polityczny • Sobota [06.07.2019, 16:11:19] • [IP: 31.11.130.***]

Proponuje wkleic do artykulu scan rozrysowania tego fragmentu miasta po zmianach organizacyjnych tak jak to zrobil inny portal informacyjny... i wtedy wszystko bedzie czytelne... zanim zostanie ukonczone malowanie oznakowania poziomego...

Pazdzioch • Sobota [06.07.2019, 15:53:01] • [IP: 83.20.250.**]

No z pasami głupota zadnej informacji

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:49:49] • [IP: 77.88.191.**]

Przypomnę ze pani Barbara już raz w niedalekiej okolicy dostała mandat za spowodowanie stłuczki a w innym przypadku wjeżdżając w tył została pouczona przez policję wiec jak najwyraźniej widać sama nie potrafi jeździć i nie rozumie co sama przyklepuje. Zgroza !!

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:43:45] • [IP: 185.210.39.**]

tego co to wymyślił oraz tą co to zatwierdziła powinno się na zawsze pozbawić prawa do podejmowania decyzji w zakresie organizacji ruchu w mieście.

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:36:36] • [IP: 5.173.136.***]

Haha ludzie zanim się ogarną będą zjeżdżać na prawo kosząc rowerzystów...

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:35:12] • [IP: 37.248.213.***]

Jak jest takie zajeb... oznakowanie to dlaczego auta czekają w kolejce na ścieżce rowerowej??

WŁADYSŁAW II -gi WIELKI • Sobota [06.07.2019, 15:34:41] • [IP: 37.8.215.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:33:07] • [IP: 5.173.144.**]

No i fajnie. Dobrze by było lepiej oznaczyc ścieżkę i moim zdaniem oddzielić czymś jeszcze od jezdni. Na zachodzie to norma, że wzdłuż drogi są ścieżki rowerowe i to z obu stron. W Polsce to jeszcze bardzo kuleje. A biorąc pod uwagę fakt że tutaj przyjezdni jeżdżą jak chcą - o nieszczęście nie trudno...

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:30:50] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:27:12] • [IP: 37.47.188.***]

Będzie tak samo jak na Markiewicza a winnych niema jak zawsze.

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:25:14] • [IP: 5.174.218.***]

Jechałam dziś, dezorganizacja, za kiepsko oznakowane.

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:20:54] • [IP: 176.221.123.***]

tragedia - a ta wysepka dla autobusu to juz debilizm roku

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:18:42] • [IP: 188.146.224.**]

Tych" baranow" sami wybraliście więc czego się spodziewaliscie? Jeden już druga Japonię obiecał...

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:16:14] • [IP: 185.210.38.*]

Niestety urzędnicy mają totalnie w dupie to, co jest dobre dla ludzi. Nawet nie pytają mieszkańców o zdanie czy się im to podoba czy nie. Prywatny folwark urzędników którzy niestety nie myślą

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:15:23] • [IP: 37.47.168.**]

Masakra jakaś to oznaczenie!!

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:14:32] • [IP: 185.210.36.***]

Bardzo chory pomysł! Zaraz zaczną się znowu kolejki aż do marynarzy i wtedy w ogóle nie będzie przejazdu (bo parkujące samochody po lewej strony od ul. Marynarzy, również blokują ruch, wystają na tyle że trzeba zjechać na środkowy pas). Ale wczorajszy dzień pokazał już jak to będzie.

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:11:25] • [IP: 176.221.113.**]

Stracili pieniądze na remontowanie tej ulicy zamiast wybudować tam kawalerki. Chętni by byli zanim by powstał pierwszy kamień, a Armii Krajowej by zdobili 2-kierunkową. Budować jak najwięcej mieszkań, bo jest olbrzymie zapotrzebowanie.

Jola • Sobota [06.07.2019, 15:09:58] • [IP: 83.11.240.**]

j...jak zwykle rządzą idioci...

Gość • Sobota [06.07.2019, 15:08:29] • [IP: 95.41.40.***]

Urzędnicy dobrze myślą tak perspektywicznie bo gdy powstanie tunel to tej przeprawy promowej nie będzie i dlatego pod tym kątem projektują już organizację ruchu w mieście i nawet nieżle im to idzie !

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:59:18] • [IP: 37.30.48.**]

Całkowicie zgadzam się z gościem • [IP: 88.156.234.***]. Wystarczyło popatrzeć jak poruszają się rowerzyści zjeżdżający z promu. Należałoby wydzielić pas na chodniku, ławki przesunąć w kierunku nabrzeża o szerokość

kris • Sobota [06.07.2019, 14:48:49] • [IP: 176.221.123.***]

Na następnej sesji radni uchwalą, że mamy za dużo samochodów w mieście bo tworzą się korki. Oczywiście w okolicach przeprawy. Następny krok to płatna strefa parkowania w całym centrum.

Oglądasz 151-175 z 190
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■