POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.07.2019, 14:14:30] • Świnoujście

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. Czytelnik

Od samego rana nasza skrzynka emailowa zasypywana jest zdjęciami i skargami od zdenerwowanych mieszkańców Świnoujścia! Powodem ogromnej frustracji kierowców w ten sobotni dzień stała się..... nagła i niespodziewana nowa organizacja ruchu na ul. Wybrzeże Władysława IV.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Barbara Michalska w wolnych wnioskach wydawałoby się, że niefrasobliwie rzuciła pomył, że na ul. Wybrzeże Władysława IV w jej ocenie pojawić się powinna ...... ścieżka rowerowa.
Pomysł ten wywołał natychmiast wśród radnych wiele kontrowersji.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Niestety jednak nie sprawdziły się obietnice zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej, która obiecała wtedy radnym i mieszkańcom, że ta ewentualna nowa organizacja ruchu na Wybrzeżu Władysława IV poddana będzie wpierw konsultacjom społecznym.

Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą

fot. iswinoujscie.pl

Nie było konsultacji - za to dzisiaj rano nieprzyjemna dla kierowców niespodzianka stała się faktem. Na ten cel zabrano skrajny pas jezdni, na którym do tej pory samochody oczekiwały na prom! obecny środkowy pas służy teraz kolejce, a skrajny lewy - dojazdowi do ul. Chrobrego i Armii Krajowej.

Jak napisał do nas jeden z mocno zdenerwowanych kierowców: "Totalnie skopane oznaczenia. Środkowy pas, bez wcześniejszej informacji kieruje nas tylko na prom (później linia ciągła) ,skrajny prawy kieruje nas w nicość ,w ślepy zaułek bez wyjazdu. Lewy pas w końcówce daje możliwość jazdy w lewo i prosto, oczywiście bez wcześniejszej informacji w postaci znaków. Kierowcy plączą się w kolejce z dwóch pasów, przy czym zgodnie z przepisami prawym pasem nie wjedziemy na prom. Czyżby malowano to tak na zlecenie naszych orłów z urzędu?"

A co Wy o tej sprawie sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 190, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 190

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:59:39] • [IP: 157.157.87.***]

W historii polskiego samorządu, chyba niema sytuacji, gdzie urzędnik państwowy zostałby ukarany karnie za swe, nietrafne decyzje. Michalska Barbara, powinna być ukarana za niegospodarność w mieście Świnoujście. Byłby to precedens w walce z urzędniczą samowolą. Chwasty trzeba wyrywać.

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:58:57] • [IP: 31.0.32.***]

Płacz był że nie ma oznaczenia, teraz jak jest to jeszcze większy płacz hahhh widać kto jakim jest kierowcą hahhh

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:53:43] • [IP: 31.0.32.***]

Jak by nie oznaczyl to i tak ciemnota nie pojedzie jak trzeba !!

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:53:17] • [IP: 176.221.123.***]

To jest prawdopodobnie test na wytrzymałość. Rządzących i rządzonych.

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:52:22] • [IP: 80.245.189.***]

ŚCIEŻKI ROWEROWE - dobry pomysł ALE NIE W TYM MIEJSCU !! tak to jest jak JEDNOKOMÓRKOWCY WYDAJĄ DECYZJE !! Dotąd byłem zwolennikiem tej władzy ale PRZESTAJĘ ICH POPIERAĆ ! Poniżej dna...

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:51:19] • [IP: 5.173.129.**]

Rowerzyści od zawsze jezdzili szerokim bulwarem, czy nie mozna by bylo tam wyznaczyć ścieżkę tylko zabierac bez sensu tak potrzebny dodatkowy pas ruchu dla czekających w kolejce na prom? Dlaczego mamy tak bezmyślnych urzędników?

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:43:03] • [IP: 178.238.249.***]

No i znowu zwezyli kolejną ulicę...kto im zabroni...

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:42:54] • [IP: 176.221.123.**]

Tak wyznaczona droga dla rowerów jest bardzo potrzebna, tylko trzeba ją pomalować na czerwono żeby ci bardzo biedni kierowcy samochodów wiedzieli że to jest dla rowerów.

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:39:59] • [IP: 185.210.38.*]

taki szeroki chodnik że spokojnie można było wyznaczyć ścieżkę rowerową, ale myślenie to ciężka robota, za ciężka na urzędnika, a jeszcze ruszyć kuper zza biurka i organoleptycznie sprawdzić o co chodzi, to już ponad ich siły

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:32:26] • [IP: 176.221.123.**]

Na pewno zostaną namalowane oznaczenia na jezdni oraz znaki informacyjne i będzie po problemie. Do tego czasu to faktycznie dezinformacja. Ale druga strona medalu pokazuje jacy ciężko myślący i rozgarnięci kierowcy jeżdzą po Świnoujściu. Sami miejscowi. Tylko tu na forum sami miejscowi geniusze.

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:30:25] • [IP: 176.221.122.***]

No to niezłe korki teraz będą, bo pas ze skrętem w lewo bardzo krótki Brak wyobraźni

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:27:46] • [IP: 95.129.224.***]

Niestety, ale miasto ma to nieszczescie ze o kluczowych sprawach dotyczacych ruchu drogowego decyduje osoba, o ruchu drogowym pojecia nie majaca. Tragedia...

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:24:33] • [IP: 5.173.136.**]

Policja nic nie robi, za przyzwoleniem Prezydenta ten rejon miasta pozostaje bez kontroli. Wystarczy posterunkowego wysłać w ten rejon i wlepić kilka mandatów, i kierowcy od razu będą czytać oznakowanie poziome... To ja napisałem... MO

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:11:46] • [IP: 37.248.165.**]

Zawsze twierdziłam że betonowy lolek i beton lady żyją w świecie równoległym, który nie ma nic wspólnego z naszą świnoujską rzeczywistością.Z drugiej strony chcieliście to macie

JUST ACT 447 • Sobota [06.07.2019, 17:09:57] • [IP: 176.221.122.**]

BYŁY UPAŁY I TYCH NIEDOROZWOJÓW UMYSŁOWYCH CAŁKIEM poP...ŁO. WŁAŚNIE MAMY WYSYP DEBILIZMU TEGO ROKU. JUŻ OSIĄGNĘLI SZCZYT GŁUPOTY?

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:09:39] • [IP: 37.47.153.***]

Brak słów...

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:07:36] • [IP: 95.129.225.**]

kolejka na prom będzie stać na" środku" jezdni

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:04:30] • [IP: 213.205.194.**]

Czas się pozbyć takich, , zaradnych" jak Pani Michalska Potrzeby świerzej krwi są nieuniknione Pora na zmiany

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:01:27] • [IP: 176.221.122.***]

Co do parkowania autobusów na drodze w tym miejscu bo kierowca autokaru chce wysadzic pasażerów to ustawić znak zakazu i w lepiej madaty jest parking na Bema tam proszę parkować i dojść sobie do nabrzeża ruch dobrze robi. ...

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:59:26] • [IP: 37.47.156.***]

BARBARA. I WSZYSTKO W TEMACIE

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:58:49] • [IP: 31.0.82.**]

Chodnik szeroko na Maxa można było zrobić ścieżkę...

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:56:11] • [IP: 158.26.131.**]

Macie swoje...Wszyscy Prezydenci mysla ze to ich miasto...robia sobie folwark bez jakichkolwiek konsultacji!!Przyssali sie do krzeselek...szczegolnie zastepcy!...koniec

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:54:30] • [IP: 176.221.122.***]

Nie kumam w czy macie problemy jeździć po prostu nie umiecie i tyle. ... prawy skrajny jest dla rowerów środkowy dla dojazdu na prom a lewy do jazdy na wprost i skretu w lewo wiec o co chodzi ??... a niemoty ktore chca wjechac na ptom stoją na pasie dla rowerów i nikt nie zajażył ze jest za wąski dla samochodów hahahahahahahaha kierowcy od siedmiu boleści hahahahahah

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:44:04] • [IP: 188.146.228.**]

Tej babie czas podziękować, bo widać że nie daje rady, za trudne to dla niej jest !!

Gość • Sobota [06.07.2019, 16:34:06] • [IP: 80.245.176.***]

jest ok..oby jak najwięcej ścieżek rowerowych

Oglądasz 126-150 z 190
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■