POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.07.2019, 16:11:12] • Świnoujście

Pogryziony przez psy łabędź już nigdy nie poleci

Pogryziony przez psy łabędź już nigdy nie poleci

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Łabędzia uratowali przechodnie. Świadkowie mówią, że została zaatakowany przez psy, które właściciel spuścił ze smyczy. Ptak przeszedł już jedną operacją. Za kilka dni czeka go druga.

Został znaleziony w niewielkim lasku nad wodą przy dzikiej plaży w pobliżu ulicy Jachtowej. Trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie, z którym miasto ma podpisaną umowę. Ptak był w bardzo ciężkim stanie.
- Nie widziałem jeszcze tak pogryzionego łabędzia – mówił prowadzący ośrodek w Warnowie.
Konieczne było operacyjne usunięcie końcówki skrzydła. Jak tylko stan łabędzia trochę się poprawi przejdzie jeszcze operację, tym razem podcięcia drugiego skrzydła. Resztę życie spędzi w ośrodku w Warnowie.

Pogryziony przez psy łabędź już nigdy nie poleci

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- Świadkowie zdarzenia mówią, że widzieli, jak psy rzuciły się na łabędzia – mówi Beata Tułodziecka – Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Miasta. – Dlatego apelujemy do właścicieli psów, aby zwracali uwagę, gdzie spuszczają psy ze smyczy, czy w pobliżu nie ma łabędzi bądź innych dzikich zwierząt.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

Gość • Piątek [05.07.2019, 19:16:37] • [IP: 5.173.168.***]

Dkatego nosze przy sobie gaz chodzac na spacer z moim psem i nie dla odstraszenia innych zwierzat ale wlasnie na takich debili co nie zdaja sobie sprawy co moze dane zwierze zrobic

Gość • Piątek [05.07.2019, 19:14:26] • [IP: 176.221.122.**]

SMYCZ I KAGANIEC A DLA WLASCICIELI KAGANCE, BY NIE PYSKOWALI NA ZWROCONA UWAGE!!POD WIATRAK PRZYJEZDZAJA PSIARZE I MIMO, ZE SPACERUJA CALE RODZINY ICH EGO JEST NAJWAZNIEJSZE I DLATEGO SPUSZCZAJA PSY ZE SMYCZY.PRZECIEZ STRAZ MIEJSKA ZA MANDATY UTRZYMA KILKA OSOB I MOZE WRESZCIE NAUCZY TE SWOLOCZ KULTURY!!TAM GDZIE W NATURZE ZWIERZETA SAME SIE NIWELUJA TO TAK MUSI BYC, ALE NAPAD PSOW NA TAK PIEKNE PTAKI TO ZBRODNIA!!BEZMOZGOWIEC NIE WIE, ZE KAZDY PIES W GENACH WSCIEKLE ZACHOWANIE??ZYCZE TEMU BEZMOZGOWI BY UKOCHANY PUPIL TAK SAMO GO POTRAKTOWAL.SZKODA PTASZYNY!!

Gość • Piątek [05.07.2019, 19:06:48] • [IP: 90.184.120.***]

Po raz kolejny tu apeluje o wyznaczenie arealu na tzw. las dla psow. Nigdzie w Zachodniej Europie nie spuszcza sie psow bez pansko, szczegolnie jesli nie umie sie kontrolowac pupila. Sa tam i powinny w naszym kraju byc do tego wyznaczone arealy, np.ogrodzona czesc parku czy lasu. Wlasciciele tych psow powinni pokryc koszty leczenia biednego labedzia! I prosze mi tu nie pisac komentarzy o kurczakach hodowlanych, tip.- to dwie rozna sprawy!!

Gość • Piątek [05.07.2019, 19:00:58] • [IP: 93.94.191.***]

Kiedyś dawno temu, to na plaży były patrole, na wydmach również, nic nie przechodziło bez echa, a teraz wszechobecna bezkarność każdy robi sobie co chce i żadnych konsekwencji swojego zachowania... Karać karać i jeszcze raz karać, w Danii z takiego ptaka zapłacił by krocie, a u nas, u nas apelują...

Gość • Piątek [05.07.2019, 18:58:21] • [IP: 37.47.151.***]

kundlizm to stan umysłu. Tym zrytym baniom sprawia satysfakcję szczucie kundla na kota, sarnę czy jak 7w tym przypadku prawnie chronionego ptaka

Gość • Piątek [05.07.2019, 18:44:20] • [IP: 70.31.114.***]

Psy na smyczy inaczej kara, lub bez w dozwolonych miejscach, karma do niego wroci czego serdecznie zycze.PRZEPIEKNY PTAK WIELKA SZKODA ORAZ PODZIEKOWANIE LUDZIOM KTORZY MAJA JESZCZE SERCE.

Gość • Piątek [05.07.2019, 18:19:12] • [IP: 164.127.118.**]

16:34 korekta: ostatnie zdanie, by było łatwiej zrozumiałe, winno brzmieć:" za pomocą swojego psa zarządzają własnym samopoczuciem i losami innych stworzeń."

Gość • Piątek [05.07.2019, 18:07:56] • [IP: 5.173.169.***]

Karać a nie pouczać.

Gość • Piątek [05.07.2019, 18:00:04] • [IP: 88.156.234.**]

wszystkie psy muszą być na smyczy jak nie to mandat a buraki swoje mój pies nie gryzie smycz koniecznie, w parku na ulicy, i podwórku zrozumiano osły

Gość • Piątek [05.07.2019, 17:58:15] • [IP: 31.11.129.**]

Akurat musiał biednego łabędzia jakby mało miał mew i golebi😟

Gość • Piątek [05.07.2019, 17:40:54] • [IP: 62.69.251.***]

Najwyższy czas skończyć z apelami i zacząć nękać kundlarzy mandatami. Pobudka policyjne nieroby

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:54:44] • [IP: 176.221.122.***]

szkoda, że jakiejś mewy nie upolowały !!

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:54:43] • [IP: 5.173.145.**]

To został znaleziony w niewielkim lasku, czy jednak naoczny świadek zezna pod przysięgą że widział psy i właściciela, jeżeli jednak jest właściciel to jest i winny. W parku są lisy, jenoty, dzikie koty, które na potęgę polują na wszelkie ptactwo.

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:46:23] • [IP: 176.221.122.***]

bo wlascieciele psow robia to nagminnie i wszedzie !! przepisy sobie a bezmozgowcy sobie ! jak to zwykle w tym miescie. ..

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:45:10] • [IP: 2.108.164.*]

Psy powinny być prowadzane na smyczy!! Tak jest w cywilizowanych krajach

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:43:27] • [IP: 176.221.121.**]

Nie apelujemy, ale karzemy, toż to zbrodnia. Facet ma zapłacić za leczenie i ukarany sądownie.Mam nadzieje, że prokurator powiadomiony.Nie można sprawy tak zostawić

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:34:18] • [IP: 164.127.118.**]

Plaże tam gdzie nie powinno być psów - z psami, gdy zaś człowiek chce pójść spokojnie na spacer, choćby tam, na plażę inną, w okolicy Basenu Pn., natyka się na groźne, spuszczone ze smyczy psy - w najgorszej sytuacji są matki z dziećmi, starsi ludzie. Znam takich, którzy nie chodzą na wybory samorządowe, bo nie widzą przełożenia ich woli na to co się dzieje w mieście - widzą, że nie egzekwuje się prawa, że ich najbardziej podstawowe potrzeby mające gwarancję w prawie nie są spełnione. Czy Tułodziecka-Terenda zaapelowała DO POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ, by robiły patrole w lasach? Co to za zabawa, apelować do ludzi, którzy często swoje kompleksy kompensują swoim PSEM, a tacy uważają się za pana i władcę - gdy psu się" źle" dzieje, godność ich samych ma być podeptana, swoim psem zarządzają własnym samopoczuciem i losami innych stworzeń..

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:23:54] • [IP: 176.221.122.*]

po plaży wsród opalajacych sie biegaja psy bez smyczy a włascicielepsów cieszą się, czekać tylko jak dojdziedo nieszczęscia.Po plaży oczywiscie gdzie nie powinno ich być!!

Gość • Piątek [05.07.2019, 16:16:08] • [IP: 83.23.250.***]

mandaty za wycodzenie zpsem bez smyczy rozumiem kaganiec w upaly niewskazany ale smycz obowiązkowo to samo n aplazy

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■